دسته بندی نشده, ویزای تحصیلی, ویزای دانشجویی

دانشگاه های کانادا: دانشگاه کلگری ( University of Calgary)

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری (University of Calgary) یک دانشگاه تحقیقاتی دولتی و در شهر کلگری، استان آلبرتای کانادا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1945 شروع به کار کرد و در ابتدا بعنوان شاخه ای از دانشگاه آلبرتا درسال 1908 بنا شد. این دانشگاه از 13 دانشکده و بیش از 85 موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. رتبه این دانشگاه در طبقه بندی سایت QS جهانی، 196 میباشد.

همچنین براساس رتبه بندی همین سایت این دانشگاه در آمریکای شمالی در سال 2016 در جایگاه نخست و در جزء 10 دانشگاه برتر کانادا قرار گرفته است. پردیس اصلی، دارای 20 ساختمان علمی است، که بیشتر آنها به وسیله راهروها به هم متصل هستند. مرکز دانشجویی مک اوان، با یک سالن غذاخوری، مرکز تناسب اندام، و سالن بزرگ کنسرت، یک قطب فعالیت در دانشگاه است.

برخی از رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شود عبارتند از: علوم ارتباطات، مهندسی، علوم انسانی، حقوق، بازرگانی، پزشکی، پرستاری، علوم پایه و علوم اجتماعی.

University of Calgary

University of Calgary

دانشکده ها:

لیست رشته‌ها به تفکیک دانشکده

 • برنامه های دانشکده هنر:

مطالعات آفریقا – تحصیلات هنری جمعی – مطالعات کانادا – مطالعات اروپای شرقی و مرکزی – طراحی رسانه محاسباتی – مطالعات توسعه ای – علوم زمین – مطالعات شرق آسیا – مطالعات بومی بین المللی – روابط بین الملل – مطالعات اسرائیل – مطالعات آمریکای لاتین – حقوق و جامعه – مطالعات میراث و موزه – مطالعات جنوب آسیا – مطالعات شهری – مطالعات زنان

 • برنامه های مدرسه پزشکی:

بیوانفورماتیک – علوم پزشکی – مطالعات مربوط به معلولیت و توانبخشی جامعه – بهداشت و جامعه – داروسازی

 • برنامه های طراحی محیطی:

مطالعات معماری – معماری خرد – طراحی رسانه محاسباتی – دکتری طراحی محیط زیست – کارشناسی ارشد معماری – کارشناسی ارشد طراحی محیطی – کارشناسی ارشد معماری منظره و دورنما

 • مطالعات تحصیلات تکمیلی:

برنامه تحصیلات تکمیلی میان رشته ای – دانشکده سیاست عمومی – مدرسه سیاست عمومی

 • مدرسه بازرگانیHaskayne:

حسابداری – مدارک تجارت و بازرگانی – مدیریت فرآیند کسب و کار – تجارت عمومی – مدیریت انرژی – کارآفرینی و نوآوری – آموزش و پرورش اجرایی – برنامه مالی – مدیریت هتلداری (BHRM) – منابع انسانی و پویایی سازمانی – تجارت بین الملل – سیستمهای اطلاعات مدیریت (MGIS) – برنامه بازاریابی – مدیریت عملیات – برنامه ریزی مالی شخصی – مدیریت مناطق نفتی – مدیریت زنجیره تامین (SCMA) – مدیریت گردشگری – بازاریابی و مدیریت گردشگری

 • برنامه های حرکت شناسی:

ورزش درمانی (فقط BKin) – بیومکانیک – فیزیولوژی ورزش و سلامت – تحصیلات تکمیلی حرکت شناسی – تجارب کاری حرکت شناسی – حرکت شناسی عمومی – علوم ذهنی در حرکت شناسی – فن تعلیم و تربیت (فقط BKin)

 • برنامه های پرستاری:

کارشناسی پرستاری – کارشناسی ارشد پرستاری – دکتری پرستاری

 • برنامه های مدرسه مهندسیSchulich:

مهندسی بیوپزشکی – مهندسی کامپیوتر – مهندسی نفت و گاز – مهندسی نرم افزار

 • برنامه های دانشکده علوم:

علوم محیط زیست (BSc) – علوم نانو – علوم طبیعی – علوم اعصاب (BSc)

 • برنامه های مدرسه آموزش و پرورشWerklund:

برنامه های تحصیلات تکمیلی در آموزش و پرورش – برنامه های دوره کارشناسی در آموزش و پرورش

 

پذیرش

شرایط پذیرش دوره کارشناسی

دانش آموزان دبیرستان: متقاضی دبیرستانی باید با مدارک معتبر دبیرستان فارغ التحصیل شده باشند و همچنین نیازهای عمومی اولیه برای پذیرش در دانشگاه را داشته باشند. قبل از پذیرش یک کپی از مدرک دبیرستان خود آماده کنید. اگر در دبیرستان آلبرتا درس خوانده اید، دانشگاه از طرف شما تقاضای ارسال مدارک را می‌کند.

مدارک لازم برای پذیرش:

پذیرش استاندارد برای دانش آموزان ساکن در کانادا یا ایالات متحده آمریکا با فرض دریافت اسناد رسمی و کسب شرایط لازم برای پذیرش تا تاریخ 15 می (برای برنامه تحصیل پس از اخذ مدرک (After-Degree))،30 ژوئن (برای سایر متقاضیان انتقالی) یا 1 آگوست (برای متقاضیان دبیرستانی) صورت می‌پذیرد. این شامل رونوشت رسمی از نمرات نهایی، نتایج میزان تسلط به زبان انگلیسی و دیگر مدارک مهم قابل پذیرش است.

 1. تکمیل درخواست پذیرش تا اول مارس 2015
 2. جهت ارسال کلیه رونوشت های رسمی از نمرات نهایی موسساتی که در آنها شرکت داشته اید به دفتر پذیرش، برنامه ریزی کنید. رونوشت های رسمی آنهایی هستند که مستقیماً از دبیرستان محل تحصیل شما و یا موسسات آموزش عالی به دفتر پذیرش ارسال می شوند. توجه داشته باشید:
 • اگر در دبیرستان یا یکی از موسسات آلبرتا که در وبسایت ApplyAlberta حضور دارد شرکت کرده اید، دانشگاه کلگری از جانب شما درخواست ارسال رونوشتها را می فرستد.
 • دارندگان مدارک که متقاضی پذیرش در دوره کارشناسی برنامه آموزش پس از اخذ مدرک می باشند نیازی به ارائه نمرات دبیرستان ندارند.
 • متقاضیانی که در موسسات آموزش عالی خارج از کانادا شرکت داشته اند ممکن است نیاز به ارائه خلاصه دوره ها جهت ارزیابی داشته باشند.
 • مدارک صادر شده به زبان غیر انگلیسی باید به همراه ترجمه محضری انگلیسی باشند.
 1. لطفاً مرکز آنلاین دانشجویی مربوط به خود را چک کنید تا از سایر مدارک مورد نیاز برای برنامه مورد درخواست خود آگاهی یابید و از مهلت های مشخص شده اطمینان حاصل کنید. برای دسترسی به مرکز آنلاین، به پورتال myUofC وارد شوید و بر روی لینکهای “Status” و “To Do List” کلیک نمایید.

ددلاینها:

 • مهلت درخواست: دسامبر
 • مهلت رونوشت: ژانویه

شرایط پذیرش دوره تحصیلات تکمیلی

پذیرش:

به منظور شرکت در برنامه های کارشناسی ارشد دانشگاه کلگری باید واجد حداقل استانداردهای پذیرش هم برای دانشکده تحصیلات تکمیلی و هم رشته مورد نظرتان جهت پذیرش باشید. مدارک مورد نیاز پذیرش برای هر رشته در وبسایت برنامه ها آمده است.

مدارک مورد نیاز پذیرش:
 1. مدرک چهار ساله دوره کارشناسی و یا معادل آن از یک موسسه معتبر

باید در یک سیستم 4 نمره ای حداقل میانگین نمره 3 را طی دو سال تحصیلی پایانی بصورت تمام وقت داشته باشید. برخی از برنامه های فارغ التحصیلی نیاز به معدل بالاتری جهت پذیرش دارند. مدرک لیسانس باید شامل محتوای مناسبی از دوره های سپری شده باشد و همچنین دوره هایی با سطح بالا گذرانده شده باشد تا از مهیا بودن جهت کار و تحصیل اطمینان حاصل شود. سوابق کار-تحصیل قبلی نیز در نظر گرفته می شود. اگر مدرک خود را از دانشگاهی خارج از کانادا گرفته اید، لطفاً به بخش مدارک مورد نیاز ویژه هر کشور مراجعه فرمایید.

 1. مهارتهای زبان انگلیسی
 • کسب حداقل نمره 80 در آزمون تافل(آزمون اینترنتی) یا 550 (آزمون نوشتاری). کد موسسه ما 0813 است.
 • کسب حداقل نمره 7 در آزمون آیلتس
 • اتمام موفقیت آمیز Tier3 در برنامه (EAP) .(در صورت قبول یا عدم قبول آزمون EAP بجای تافل یا آیلتس، با مسئول مربوط به برنامه مورد نظر هماهنگی کنید.)
 • کسب حداقل نمره 80 در MELAB
 • کسب حداقل نمره 59 در PTE
 • استثنا: برنامه فارغ التحصیلی ممکن است در شرایط ویژه ای از تست صلاحیت زبان صرفنظر کند، مثلاً دارا بودن مدرک لیسانس یا معادل علمی آن از یک موسسه به رسمیت شناخته شده که زبان آموزشی آن انگلیسی است.
 1. موافقت از طرف رئیس برنامه های تحصیلات تکمیلی

این مسئولیت با بخش تحصیلات تکمیلی است که مشخص کند شما از تمام جهات مربوطه برای برنامه پذیرش قابل قبول می باشید و اینکه برنامه پیشنهادی شما با امکانات و منابع برای نظارت کافی و پژوهش و با اهداف تحقیقاتی بخش همتراز می باشد یا نه.

هیچ حق عمومی برای پذیرش در تحصیلات تکمیلی وجود ندارد بلکه هر برنامه ای بر اساس مقتضیات آن بخش تعیین می کند که آیا درخواست پذیرش متقاضی را به دانشکده تحصیلات تکمیلی ارائه دهد.

*هزینه درخواست 130 دلار کانادایی برای دانشجویان بین المللی می باشد این هزینه غیرقابل استرداد می باشد.

مهارت‌های زبان انگلیسی

بعنوان بخشی از پروسه پذیرش، همه متقاضیان باید قابلیتهای زبان خود را اظهار نمایند. ولی چنانچه یکی از مدارک زیر را دارا باشند از این بخش معاف می شوند:

 1. اتمام موفقیت آمیز حداقل سه سال مطالعه تمام وقت و رسمی در یک موسسه زبان انگلیسی دوره متوسطه یا بعد از دبیرستان (در هر ترم کمتر از سه دوره نباشد) در یک کشور با گویش زبان انگلیسی (مطابق جدول مربوطه) که دانشگاه کلگری آن را بعنوان معاف از کسب مهارت زبان انگلیسی به رسمیت بشناسد و یا
 2. فارغ التحصیل شدن در یک رشته ارائه شده توسط یک دانشگاه معتبر در کشوری (مطابق جدول مربوطه) که دانشگاه کلگری آن را بعنوان معاف از کسب مهارت زبان انگلیسی به رسمیت بشناسد و یا
 3. دارا بودن امتیاز %75 و یا بالاتر در آزمون مدرک فنون زبان انگلیسی 1-30 آلبرتا (نمره خالص) و یا امتیاز 80% و بالاتر یا نمره حروفی معادل آن در آزمون فنون زبان انگلیسی 1-30 آلبرتا (نمره مخلوط) و یا دوره معادل آن از سایر ایالت های کانادا و یا
 4. کسب نمره 5 و یا بهتر در آزمون لیسانس بین المللی (IB) درجه A انگلیسی در سطح استاندارد یا عالی (ادبیات یا زبان و ادبیات)؛ یا کسب نمره 6 و بهتر در آزمون سطح عالی انگلیسی B؛ یا بدست آوردن نمره 4 یا بهتر در آزمون تعیین سطح پیشرفته (AP) ادبیات و ترکیب انگلیسی یا زبان و ترکیب انگلیسی و یا
 5. حضور حداقل سه ساله در مدرسه ای که عضو معتبر شورای مدارس بین المللی (CIS) باشد؛ از جمله تکمیل یک دوره عالی زبان انگلیسی غیر ESL (سطح 1-30 آلبرتا یا معادل آن)
 6. حضور سه ساله در مدرسه ای که بصورت استانی مجاز به ارائه یک برنامه تحصیلی کانادایی باشد؛ از جمله تکمیل یک دوره عالی زبان انگلیسی غیر ESL (سطح 1-30 آلبرتا یا معادل آن)
 7. اتمام موفقیت آمیز یک دوره زبان انگلیسی یا یک دوره ادبیات تطبیقی و یا دوره معادل با آن در دانشگاه کلگری با نمره نهایی B یا بهتر

متقاضیانی که از طریق هیچکدام از موارد بالا از اثبات معیارهای صلاحیت زبان انگلیسی معاف نمی گردند، باید به نمودار مربوط به مهارت های زبان انگلیسی مراجعه نمایند و مدارک لازم را آماده نمایند.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

نمودار اثبات مهارت های زبان انگلیسی
  پرستاری آموزش و پرورش سایر برنامه های دوره لیسانس(رجوع به تبصره 3)
دانشگاه کلگری – برنامه (EAP) انگلیسی برای اهداف آکادمیک اتمام موفقیت آمیز دوره های Tier 3 با حداقل نمره B در هر یک از بخشهای EAPP 190,193,197. متقاضیان باید در یک تست مکالمه زبان نیز حضور یابند. (رجوع به تبصره 1) اتمام موفقیت آمیز دوره های Tier 3 با حداقل نمره B در هر یک از بخشهای EAPP 190,193,197. متقاضیان باید در یک تست مکالمه زبان نیز حضور یابند. (رجوع به تبصره 1) اتمام موفقیت آمیز Tier 3
آزمون اینترنتی – تافل (TOEFL) نمره کلی 92 با کسب حداقل نمره 23 در هر یک از مولفه های آزمون نمره کلی 100 با کسب حداقل نمره 27 در بخش مکالمه 83
آزمون (MELAB) ارزیابی زبان انگلیسی میشیگان نمره کلی 90 با حداقل نمره 3+ (بعلاوه 3) در بخش مکالمه نمره کلی 92 با حداقل نمره 4- (منهای 3) در بخش مکالمه 85
زبان انگلیسی آکادمیک کانادا (CAEL) N/A N/A 70
آزمون آیلتس (IELTS) – واحد آکادمیک میانگین حداقل کلی نمره 7 – در هیچ بخشی زیر 7 نباشد میانگین حداقل کلی نمره 8 – در هیچ بخشی زیر 7 نباشد 6.5
آزمون زبان پیرسون (آکادمیک) 64 (رجوع به تبصره 1) 70 (رجوع به تبصره 1) 59

تبصره ۱: علاوه بر شرایط ذکر شده در جدول بالا، متقاضیان دانشکده های پرستاری و آموزش و پرورش باید برای برآودن الزامات مکالمه یکی از موارد زیر را هم ارائه دهند:

  پرستاری آموزش و پرورش
آزمون اینترنتی – تافل (TOEFL) – بخش مکالمه حداقل نمره 23 در بخش مکالمه حداقل نمره 27 در بخش مکالمه
تست مکالمه MELAB 3+ (بعلاوه 3) 4- (منهای 4)

تبصره 2 : کسب نمره حداقل 5 در آزمون نوشتاری (TWE) هم برای برنامه های دوره کارشناسی مورد قبول است؛ البته باستثنای دانشکده پرستاری و مدرسه آموزش و پرورش Werklund.

تبصره 3 : متقاضیان دانشکده های حقوق، تحصیلات تکمیلی، پزشکی (باستثنای متقاضیان مدرک کارشناسی علوم بهداشت و توانبخشی) یا دامپزشکی باید مدارک مورد نیاز برای زبان انگلیسی را با دانشکده های مربوطه چک نمایند.

سایر اطلاعات:

پیش از تایید صلاحیت زبان انگلیسی، هیچ دانشجویی پذیرفته نخواهد شد. توجه داشته باشید که در دو بخش مجزا باید احراز صلاحیت شوید:

 1. موضوع زبان انگلیسی قابل قبول در مرکز فنون زبان انگلیسی 1-30 آلبرتا
 2. تسلط مناسب بر زبان انگلیسی

شهریه دانشجویان کارشناسی ارشد

  دانشجویان کانادایی و اقامت دائم دانشجویان بین المللی
شهریه برنامه ها 5716.56 دلار 12975.12 دلار
شهریه ادامه دوره 1663.14 دلار 3774.72 دلار

شهریه به تفکیک ترم

دانشجویان کانادایی و اقامت دائم
شهریه برنامه ها (دلار) شهریه ادامه دوره (دلار)
بهار 952.76 277.19
تابستان 952.76 277.19
پاییز 1905.52 554.38
زمستان 1905.52 554.38
دانشجویان بین المللی
شهریه برنامه ها (دلار) شهریه ادامه دوره (دلار)
بهار 2162.52 629.12
تابستان 2162.52 629.12
پاییز 1258.24 4325.04
زمستان 1258.24 4325.04

دانشجویان کارشناسی ارشد

  دانشجویان کانادایی و اقامت دائم (دلار) دانشجویان بین‌المللی (بعلاوه هزینه‌های ویزا) (دلار)
شهریه نیمه دوره 730.50 1658.28
شهریه دوره کامل 1461.00 3316.56
نرخ حسابرسی نیمه دوره 365.25 829.14
نیمه دوره MBA – مجموعاً بدون تغییردهنده بازار 1330.98 2944.20
نیمه دوره MBA – مجموعاً با تغییردهنده بازار 1658.82 2944.20
نیمه دوره MBA – مجموعاً با تغییردهنده اضافی بازار 1808.82 3094.20
نیمه دوره کارشناسی 550.41 1874.16

دانشجویان دکتری

  دانشجویان کانادایی و اقامت دائم دانشجویان بین المللی
شهریه برنامه ها 5716.56 دلار 12975.12 دلار
شهریه ادامه دوره 1663.14 دلار 3774.72 دلار

شهریه به تفکیک ترم

دانشجویان کانادایی و اقامت دائم
شهریه برنامه ها
(دلار)
شهریه ادامه دوره (دلار)
بهار 952.76 277.19
تابستان 952.76 277.19
پاییز 1905.52 554.38
زمستان 1905.52 554.38
دانشجویان بین المللی
شهریه برنامه ها
(دلار)
شهریه ادامه دوره (دلار)
بهار 2162.52 629.12
تابستان 2162.52 629.12
پاییز 1258.24 4325.04
زمستان 1258.24 4325.04

لینک های مفید:

 • اطلاعات تکمیلی درباره مهارتهای زبانی از لینک زیر قایل دستیابی می باشد.

http://www.ucalgary.ca/pubs/calendar/current/a-11.html

 • برای اطلاع از شرایط لازم جهت پذیرش از دانشگاه کلگری می توانید از طریق لینک زیر اطلاعات مفیدی را دستیابید.

http://www.ucalgary.ca/pubs/calendar/grad/current/gs-a.html

 • ضمنا بورسها و کمکهای هزینه تحصیلات در این دانشگاه برای مقاطع بالاتر از کارشناسی فراهم میباشد که اطلاعات تکمیلی از طریق لینک زیر قابل دستیابی میباشد.

http://www.ucalgary.ca/pubs/calendar/grad/current/awards-and-financial-assistance-for-graduate-students.html

 • هزینه های دانشگاه برای مقطع بالاتر از کارشناسی بصورت زیر بوده که البته برای دستیابی به اطلاعات تکمیلی از لینکهای زیر میتوان استفاده نمود.

http://www.ucalgary.ca/pubs/calendar/grad/current/gs-tuition-fees.html

http://www.ucalgary.ca/pubs/calendar/grad/current/gs-fees-expenses.html

 • برنامه زمانبندی ترمهای تحصیلی به شرح زیر میباشد. همچنین اطلاعات تکمیلی از طریق لینک زیر قابل دستیابی میباشد.

 http://www.ucalgary.ca/pubs/calendar/grad/current/academic-schedule.html

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط