اقامت کانادا, مهاجرت به کانادا, ویزای کارآفرینی

کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد ( PEI PRINCE EDWARD ISLAND )

کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد

برنامه مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد ایلند 

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد توسط اداره مهاجرت و با همکاری دولت فدرال طبق توافقنامه از قبل تعیین شده، ایجاد شده است. در واقع دولت فدرال هر سال  تعدادی از ظرفیت مهاجرتی کانادا را به استان‌های مختلف اختصاص می‌دهد. در همین راستا استانهای کانادا بر اساس اهداف خود قوانین مهاجرتی را انتخاب و شرایطی را برای متقاضیان در نظر میگیرند.

گزینه ی هدف در PEI  افزایش مزایای اقتصادی مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد در سال 2018 است، در این برنامه متقاضیانی برای اقامت دائم در این استان انتخاب می‌شوند که دارای اولویت اقتصادی باشند .

این مطلب یک راهنمایی است برای افرادی که قصد دارند اقامت دائم کانادا را از طریق استان جزیره پرنس ادوارد ایلند کسب کنند. برای مهاجرت به کانادا از طریق جزیره پرنس ادوارد(PEI) با دفاتر آریان کانادا تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به کانادا از طریق جزیره پرنس ادوارد

مهاجرت به کانادا از طریق جزیره پرنس ادوارد

شرح پروسه

در این روش ابتدا ایده بیزنسی (بیزنس پلن خلاصه) مطابق سوابق مدیریتی و بیزنسی متقاضی تهیه می‌شود. به‌طور هم‌زمان برای اخذ ویزای توریستی متقاضی اقدام می‌شود. در این حین، مشتری وقت مناسبی برای کسب آیلتس جنرال (آیلتس با نمره ۴٫۵ برای گوش دادن،۳٫۵ برای خواندن و ۴ برای نوشتن و صحبت کردن) رادار است و به‌ محض اینکه متقاضی آیلتس موردنظر را کسب پروفایل آنلاین مشتری شامل ایده بیزنسی (بیزنس پلن خلاصه) ، سوابق کاری و تحصیلی و نمرات آیلتس متقاضی در سایت دپارتمان مهاجرت پرنس ادوارد ثبت می‌گردد. در این مرحله ، متقاضی که به امتیاز “تایید منطقه ای” نیاز داشته باشد، باید به استان سفر کرده و با نماینده منطقه مورد نظر جلسه ای داشته و از بیزنس پلن خود دفاع کند.  درنهایت متقاضیانی که امتیازشان حدود ۱۰۷ یا بالاتر باشد از لیست انتظار انتخاب می‌شوند.

متقاضی که از لیست انتظار انتخاب‌شده است، ۳ ماه فرصت دارد تا کلیه مدارک لازم شامل بیزنس پلن کامل و ارزیابی دارایی‌ها را به دپارتمان مهاجرت پرنس ادوارد ارائه کند. این دپارتمان نیز بعد از حدود ۶ ماه مدارک را بررسی کرده و در صورت تائید، متقاضی به مصاحبه در ایالت پرنس ادوارد کانادا دعوت می‌شود. مصاحبه به زبان انگلیسی و در حد آیلتس ادعا شده انجام می‌گیرد. قبل از زمان مصاحبه ، بهتر است متقاضی حداقل به مدت ۵ روز کاری سفر تحقیقی خود را درباره ایده‌های بیزنسی در ایالت پرنس ادوارد انجام دهد.

در صورت موفقیت در مصاحبه ، متقاضی باید بیزنس پلن کامل خود را ارائه کرده و تعهدنامه‌ای با استان امضا کند که شامل زندگی و راه‌اندازی بیزنس پیشنهادی می‌باشد. سپس متقاضی نامه‌ای رسمی از یک وکیل در کانادا برای تائید شرایط مهاجرتی خود را به ایالت ارائه می‌کند. پس از امضا تعهدنامه و ارائه نامه از سمت وکیل، متقاضی نامه‌ای از ایالت پرنس ادوارد مبنی بر انتخاب شدن برای دریافت ویزا کار دریافت می‌نماید. سپس مدارک موردنیاز متقاضی به دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا ارسال می‌شود و معمولاً پس از حدود ۲ الی ۳ ماه ویزای کار متقاضی، همسر و همه فرزندان زیر ۲۲ سال صادر می‌شود.

یک سال پس از راه‌اندازی و مدیریت بیزنس در استان پرنس ادوارد و بعد از تائید استان مبنی بر راه‌اندازی بیزنس مطابق تعهدنامه، متقاضی می‌تواند برای اقامت دائم خود و خانواده اقدام کند.

 

به عنوان اولین قدم این راهنما را پیشنهاد میکنیم تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که آیا معیارهای لازم برای این روش مهاجرتی را دارید؟

 1. مرحله اولارزیابی اولیه

قبل از ارسال پروفایل آنلاین یا EOI اطمینان حاصل کنید که معیارهای زیر را دارا هستید.

 • باید دارای سرمایه ای به ارزش 600 هزار دلار باشید.
 • حداقل تحصیلات معادل دیپلم را داشته باشید.
 • در زمان درخواست 21 الی 59 سال سن داشته باشید.
 • دارای 3 سال سابقه مدیریتی کسب و کار خود و 5 سال سابقه مدیریت ارشد درصورتی که صاحب کسب و کار نبوده اید.
 • حداقل دارای زبان معادل CLB/NCLC4 باشید.
 • قصد زندگی در PEI و اداره کسب و کار در PEI را داشته باشید.

فعالیت اقتصادی در PEI به سه صورت میباشد. متقاضیان باید توجه کنند که اکثر استانهای کانادا فقط یک یا دو روش از این روشها را برای متقاضیان در نظر میگیرند و از بابت تنوع شیوه های اقدام استان پرنس ادوارد ایلند منحصر به فرد است. در ادامه این مطلب به هر سه روش اشاره شده است:

اگر قصد خرید و شروع کسب و کار و سرمایه گذاری را در PEI  دارید باید یکی از سه روش زیر را انتحاب کنید :

 • مالک یا قصد راه اندازی یک کسب کار با مالکیتصد درصدی :یعنی یک بیزینس را بصورت %100 خریداری و یا راه اندازی کنید.
 • مالکیت به صورت جزئی باید :بدین صورت که حداقل یک سوم از مالکیت کسب و کار موجود را دارا باشید و اگر میخواهید در کمتر از یک سوم از یک کسب و کار سرمایه گذاری کنید باید حداقل یک میلیون دلار سرمایه گذاری باشید و البته مدیریتی فعال داشته باشید.
 • کارآفرینی تحت اجازه کار معتبر :برای افرادی که می‌خواهند از طریق PEI برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند، باید ابتدا یکسال قبل از درخواست اقامت دائم در PEI ، به مدت یک سال دراستان پرنس ادوارد درخواست کرده و کارآفرینی خود را انجام داده باشند.

 

 1. مرحلهدومپروفایل خود را ایجاد کنید

در صورت دارا بودن معیارهای مورد نیاز، می‌توانید پروفایل آنلاین یا EOI را ایجاد کنید. برای ایجاد این پروفایل باید یک ایمیل معتبر ارائه دهید. آدرس و اطلاعات شناسایی شامل: پاسپورت و جزئیات پاسپورت خود را در صورت تأیید ارائه دهید و در ادامه می توانید به تکمیل پروفایل خود بپردازید.

به خاطر داشته باشید که این پروفایل به مدت شش ماه معتبر است اگر وضعیت شما قبل از پذیرش تغییرکند باید پروفایل خود را بروز رسانی کنید که البته ممکن است اطلاعات جدید شما در پذیرش شما تاثیرگذار باشد.

نکته : EOI تنها نشان دهنده میزان علاقه شما به برنامه PEI و کسب و کار در آن است و هیچ تضمینی برای دریافت دعوتنامه و یا تأییده نهایی از استان پرنس ادوارد وجود ندارد.

لازم به ذکر است که در این مرحله اگر استان پرنس ادوارد متقاضی را برای کسب و کار در PEI تایید کند، متقاضی می تواند از امتیازات زیر برخوردار شود :

 • مشارکت، پشتیبانی، راهنمایی و مشاوره به تازه واردین برای کسب و کار و محل ایجاد کسب و کار
 • ارائه فرصت‌ها، بازاریابی و روابط تجاری کلیدی در جامعه
 • ارائه نمای کلی از جامعه از جمله زیرساخت‌ها و خدماتی که در آن وجود دارد.
 • پروفایل ها، الگوهای کسب و کار، جمعیت شناسی، مسکن و فرصت‌های برای افزایش کسب و کار
 • ارائه جزئیات مورد نیاز و نکات مهم برای تازه واردین

 

 1. مرحله سومدعوت از شما برای پذیرش

اگر برای پذیرش از شما دعوت شود، شما ایمیلی حاوی شماره پرونده پذیرش شده و دستورالعمل های مورد نیاز دریافت می‌کنید.

نکته : وقتی شما برای پذیرش دعوت میشوید، نام شما از لیست درخواست‌ها حذف میشود و در لیست قبولی ها قرار میگیرد و شما تنها 90 روز فرصت دارید که پذیرش را تأیید کنید در صورت عدم پیگیری  دیگر در این مرحله نمیتوانید پذیرفته شوید و باید در نوبتی دیگر دوباره درخواست دهید که ممکن است در نوبت بعد درخواست شما رد شود.

 

 1. مرحلهچهارمآمادگی برای پذیرش

اگر برای پذیرش از شما دعوت شد باید تمام فرم های مربوط به استان و دولت فدرال را تکمیل و جمع آوری و امضا کنید.

نکته : به یاد داشته باشید در هنگام پر کردن فرمها، اطلاعات را تأیید می‌کنید پس دقت کنید که کاملا درست باشد. در صورت تغییر در شرایط شما مانند وضعیت خانواده، اطلاعات تماس، فورا به اداره مهاجرت اطلاع دهید.

اداره مهاجرت استان پرنس ادوارد ایلند حق دارد در صورت تغییر در مدارک و شرایط شما مدارک اضافی از شما بخواهد.

 

 1. مرحله پنجمارسال درخواست پذیرش

مدارک ارسالی را به زبان انگلیسی یا  فرانسه ترجمه نمایید و یک کپی از سند اصلی را نیز ضمیمه کنید.

چند نکته :

 • اسناد درخواستی را به همراه درخواست اولیه ارسال کنید.
 • به خاطر داشته باشید، تنها 90 روز وقت دارید که این مدارک را ارسال کنید.
 • بسته پذیرش شما باید شماره پرونده شما را به وضوح نشان دهد .
 • هزینه درخواست 10هزار دلار است.
 • متقاضیانی که پرونده پذیرش خود را ارسال می کنند باید توجه داشته باشند که کارکنان نمی‌توانند به آنها توصیه های کاربردی را ارائه دهند و مجاز به بررسی کامل بودن پرونده شما نیستند. در صورت نیاز به اطلاعات در طول روز باید با اداره مهاجرت تماس بگیرید.
 • اگر پرونده شما پذیرفته نشود مبلغ پرداختی بازگشت داده میشود. اگر پرونده شما قبل از انجام مصاحبه رد شود مبلغ 7500 دلار برگردانده میشود و پس از مصاحبه مبلغ قابل استرداد نمی‌باشد.
 • فرم های قابل قبول برای پرداخت هزینه عبارت است از پیش نویس بانکی و یا چک تضمینی

خاطر نشان میکنیم درهر یک از این مراحل برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

 

 1. مرحلهششمحضور یافتن در مصاحبه

اگر پرونده پذیرش شما مورد قبول واقع شد، به مصاحبه با افسران اداره مهاجرت استان پرنس ادوراد ایلند دعوت می‌شوید. ما به همه متقاضیان پیشنهاد میکنیم قبل از مصاحبه از  PEI دیدن کنند تا با محیط زندگی  و کسب و کار خود آشنا شوند.

مصاحبه شامل گفتگو در مورد خانواده، تحصیل، تجربه کاری، طرح های پیشنهادی، کسب و کار پیشنهاد شده و غیره… است.

نکته :بسیار مهم است که در جلسه مصاحبه در مورد جزئیات کار خود توضیح دهید. اگر اداره مهاجرت متقاعد شود شما تحقیقات کافی را در مورد کارتان ندارید واز برنامه کاری خود فهم کامل ندارید شما را رد میکنند . توافقنامه پذیرش شما حین مصاحبه بررسی و امضا خواهد شد.

 

 1. مرحلههفتمارسال نهایی

اگر طرح کسب و کار شما تأیید شود ما به الزامات آن در زیر اشاره میکنیم:

 • برای شیوه های مالکیت 100% و مالکیت جزئی :

سپرده گذاری به مبلغ  200 هزار دلار (برای متقاضیان شیوه های 1 و2 که در ابتدای این مطلب آمده است.) لازم به تأکید است متقاضیان دریافت اجازه کار نیازی به این سپرده گذاری نخواهند داشت.

نکته : تأییدیه یک وکیل مبنی بر اینکه درخواست شما مطابق با قانون مهاجرت، پناهندگی و شهروندی می باشد، نیاز است.

 • برای شیوه اجازه کار :

تأییدیه یکی از وکلای کانادایی برای درخواست شما مطابق با قانون مهاجرت، پناهندگی و غیره… نیاز است. و شما باید نامه ای را ارائه دهید که مجوز کاری شما در آن تأیید شده باشد.

 

 1. مرحلههشتمارسال به دولت فدرال

 • برای شیوه های 100% مالکیت و یا مالکیت جزئی :

اگر کاندیدای زندگی و کسب و کار در PEI شدید باید برای اقامت دائمی خود با دولت فدرال مطابق با قانون مهاجرت، پناهندگی و شهروندی اقدام کنید همانطور که می‌دانید تصمیم نهایی در مورد همه برنامه های مهاجرتی توسط دولت فدرال اخذ  می‌شود. باید لیست کاملی از مدارک را ارسال کنید به یاد داشته باشید به مدارک ناقص ترتیب اثر داده نمیشود.

 • برای شیوه اجازه کار :

پس از دریافت نامه حمایتی خود از استان باید درخواستی را برای کار ارسال کنید. بدین منظور باید در پرتال استخدامی دولت مرکزی فدرال ثبت نام کرده و هزینه مربوط را پرداخت کرده باشید.

 

 1. مرحلهنهماسکان در جزیره پرنس ادوارد ایلند

پس از ورود به استان در ظرف 30 روز باید ورودتان را به استان اعلام کنید.

 

 1. مرحله دهممطابقت با توافقنامه شما

در ملاقات اولیه یک مأمور ارشد، مسئول رسیدگی به امور مربوط به پرونده‌ تان می‌شود.

 

باز پس گیری مبلغ سپرده گذاری 200 هزار دلاری( برای شیوه های 100 درصد مالکیت و مالکیت جزئی ) :

در این مورد دو مساله مورد توجه قرار می‌گیرد سکونت و اقامت شما، مسئله تجاری و بیزینس شما

 • 50 هزار دلار از بازپرداخت این مبلغ در دو مرحله به شما عودت میشود : 25 هزار دلار از این مبلغ را پس از شش ماه اقامت شما در PEI به شما عودت داده میشود و 25 هزار دلار دیگر را پس از یک سال اقامت در استان پرنس ادوارد PEI   دریافت می‌کنید.
 • مسأله بیزینس: برای باز پس گیری 150 هزار دلار باقی مانده از مبلغ سپرده گذاری باید شرایط و ضوابط توافقنامه بین شما و اداره مهاجرت استان پرنس ادوراد رعایت شود . الزامات این توافقنامه به صورت زیر لیست شده است :
 1. هنگام کار کردن و فعالیت باید در پرنس ادوارد بمانید.
 2. حداقل سرمایه گذاری 150 هزار دلار است.
 3. ادامه این کسب و کار حداقل به مدت یکسال
 4. مدیریت مداوم و فعال کسب و کار از طریق PEI
 5. تهیه صورتهای مالی آماده شده با اشاره به پرداخت حداقل مبلغ 750 هزار دلار برای پوشش هزینه های اجرایی

اخذ اقامت دائم پس از انجام کارآفرینی برای شیوه اجازه کار

پس از برآورده کردن شرایط و ضوابط شما نامزد دریافت اقامت دائم از طریق استان پرنس ادوارد  PEI خواهید شد.

الزامات توافقنامه شما برای اقامت دائم از طریق کار معتبر به این شرح است:

 1. هنگام کار کردن در PEI حضور داشته باشید.
 2. میزان 150 هزار دلار سرمایه گذاری کنید.
 3. کار شما به مدت یکسال متوالی ادامه داشته باشد.
 4. مدیریت مداوم و فعال در کسب و کار از طریق PEI
 5. تهیه صورتهای مالی آماده شده با اشاره به پرداخت حداقل مبلغ 750 هزار دلار برای پوشش هزینه های اجرایی

 

هزینه ها:

 • هزینه بررسی مدارک توسط دپارتمان مهاجرت پرنس ادوارد: ۱۰,۰۰۰ دلار کانادا
 • درصورتی که پرونده متقاضی قبل از مصاحبه مردود شود (که البته احتمالش کم می باشد)، ۷۵۰۰ دلار از ۱۰,۰۰۰ دلار به متقاضی برگردانده خواهد شد و اگر بعد از مصاحبه پرونده مردود شود هیچ هزینه ای برگردانده نخواهد شد.
 • هزینه ویزای توریستی برای حضور در مصاحبه:
  متقاضی اصلی: ۱۸۵ دلار کانادا
  همسر متقاضی: ۱۸۵ دلار کانادا
 • هزینه بررسی مدارک توسط دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا برای صدور ویزای کار:
  متقاضی اصلی: ۲۴۰ دلار کانادا
  همسر و هر فرزند بالای ۱۴ سال متقاضی: ۲۴۰ دلار کانادا
  هر فرزند زیر ۱۴ سال متقاضی: ۱۵۵ دلار کانادا

 

نامه رسمی از وکیل در کانادا مبنی بر تایید شرایط مهاجرتی:

جزیره پرنس ادوارد یکی از استان های کشور کاناداست و این استان فرصتی مناسب را برای اشخاصی که علاقه مند به اخذ ویزای اقامت دائم کانادا هستند را از طریق راه اندازی یک کسب و کار کوچک در این استان ارائه داده است. این روش که به برنامه ی کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد معروف است برای اشخاصی که تمایل به زندگی در این استان را دارند ارائه شده است, در این روش شخص متقاضی در صورت داشتن شرایط اولیه و به ودیعه گذاشتن 200 هزار دلار کانادا نزد دولت استانی پرنس ادوارد و انجام پروسه های مهاجرت ویزای اقامت دائم کانادا را دریافت خواهد نمود.

این شرایط مشروط بر این است که متقاضی  بتواند حداقل دارایی منقول و غیر منقول شخص 600 هزار دلار کانادا را اثبات نماید(دارایی شامل: ملک, زمین, سهام, پول نقد و … ) و نکته ی قابل توجه این است که متقاضی پس از انجام کارآفرینی در پرنس ادوارد (راه اندازی و یا خرید کسب و کار) به ارزش حداقل 150 هزار دلار در این استان جزیره ای کل مبلغ به ودیعه گذاشته را از دولت استانی جزیره پرنس ادوارد دریافت خواهد نمود.

در صورتی که شخص متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد شرایط فوق را دارا باشد از آنجایی که این برنامه مهاجرتی بر اساس امتیازبندی متقاضیان خود را انتخاب میکند با به دست آوردن حداقل امتیاز مورد نیاز (50 امتیاز) میتواند برای این طرح از طریق وکیل رسمی مهاجرت اقدام نماید.

 

نحوه امتیاز بندی و شرایط لازم کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد

سن: این برنامه برای متقاضیان بین 21 تا 60 سال در نظر گرفته شده است، شایان ذکر است بهترین بازه سنی در این برنامه بین 21 تا 50 سال است که بیشترین امتیاز به این سنین تعلق می گیرید.

تجربه کاری: متقاضیان می بایست دارای حداقل 1 سال سابقه مدیریت ارشد یا مالکیت بیزینس باشند و به سابقه بیش از 5 سال بیشترین امتیاز اختصاص داده شده است.

دارایی: متقاضیان باید حداقل 600000 دلار کانادا دارایی (شامل منقول و غیر منقول) اثبات نمایند و اگر بتوانند 2.5 میلیون دلار کانادا دارایی اثبات نمایند بیشترین امتیاز در این آیتم را کسب خواهند کرد.

وضعیت زبان متقاضی: بیشترین امتیاز برای آیلس 5.5 یا بیشتر در نظر گرفته شده و به آیلتس حداقل 4.0 هم امتیاز تعلق می گیرد.

 

جدول امتیاز سن متقاضی
امتیاز سن متقاضی
0 بالاتر از 56
4 55
5 54
6 53
7 52
8 51
9 50
10 بین 21 تا 49

 

امتیاز مدرک تحصیلی
امتیاز مدرک تحصیلی
25 فوق لیسانس یا دکتری
20 کاردانی و یا کارشناسی
14 دیپلم

 

جدول امتیاز سوابق و موقعیت شغلی
امتیاز موقعیت کاری
10 مدیرت سطح بالا(یک  تا دو سال)
15 مدیرت سطح بالا(دو تا سه سال)
17 مدیرت سطح بالا(سه تا چهار سال)
19 مدیرت سطح بالا(چهار تا پنج سال)
21 مدیرت سطح بالا(بیش از پنج سال)

 

امتیاز نمره زبان (انگلیسی و/یا فرانسه)

حداکثر قابل اخذ از زبان 26 امتیاز میباشد

امتیاز مدرک آیلتس(جنرال)
0 4
5 4.5
6 5
8 5.5
10 6
12 6.5
14 7
16 بالای 7
نمره مدرک زبان فرانسه(زبان دوم)
2 تحصیل در دبیرستان فرانسوی زبان
3 تحصیل در دانشگاه فرانسوی زبان
4 مدرک تحصیلی در کشور فرانسوی زبان و یا انگلیسی زبان
6 اشتغال فعلی در محیط انگلیسی و یا فرانسوی زبان
8 محل زندگی فعلی متقاضی کشوری انگلیسی و یا فرانسوی زبان باشد

در صورت داشتن زبان فرانسه CLB5 به شما 5 امتیاز تعلق می گیرد

 

همسر متقاضی

حداکثر امتیاز در این بخش 10 می باشد

امتیاز شرایط
5 مدرک دانشگاهی همسر متقاضی
5 سابقه کار همسر متقاضی 2 سال در 5 سال گذشته
5 مدرک آیلتس 6 همسر (انگلیسی و یا فرانسوی)
5 مدرک آیلتس 6 فرزند زیر 22سال(انگلیسی و یا فرانسوی)
5 سابقه اشتغال متقاضی در این استان
5 تحصیل در دانشگاه به مدت حداقل یک سال در استان
5 حضور در کانادا
10 داشتن بستگان درجه یک در استان
5 داشتن بستگان درجه دو در استان

از مزایای این برنامه می توان به مبلغ سرمایه گذاری بسیار پایین برای راه اندازی بیزینس اشاره کرد، و همچنین قبل از اخذ ویزای اقامت دائم به شما امکان سفر تحقیقاتی به این استان قبل از شروع پروسه مهاجرت برای بازدید و شناسایی فرصتهای کسب و کار وکارآفرینی جزیره پرنس ادوارد را فراهم میکند.

 

سوال های متداول:
 • نمره آیلتس الزامی است؟

بله کسب آیلتس با نمره ۴٫۵ برای گوش دادن، ۳٫۵ برای خواندن و ۴ برای نوشتن و صحبت کردن الزامی است.

 • آیا فرزندان من شامل پرونده من می شود؟

اگر فرزندتان مجرد بوده و در زمان دریافت مدارک کامل توسط استان پرنس ادوارد ، زیر ۲۲ سال سن داشته باشد بله و در غیر این صورت خیر

 • آیا حتما باید در ایالت پرنس ادوارد زندگی کنم؟

بله زیرا باید برای دریافت اقامت دائم بیزنس خود را در استان پرنس ادوارد راه اندازی و مدیریت کنید. پس از دریافت اقامت دائم می توانید در هر شهر و استان کانادا زندگی کنید.

 • پس از گذشت چه زمان بعد از راه اندازی بیزنس می توانم برای اقامت دائم اقدام کنم؟

پس از راه اندازی و مدیریت بیزنس به مدت ۱۲ ماه متوالی می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

 • چه مبلغ سرمایه گذاری در بیزنس خود در پرنس ادوارد باید انجام بدهم؟

بسته به ایده بیزنسی شما و تعهد نامه ای که با استان امضا می کنید متغییر است اما حداقل مبلغ ۱۵۰ هزار دلار کانادا می باشد.

 • نامه تأییدیه از جامعه را چگونه می‌توانم بگیرم و چند امتیاز خواهد داشت؟

شما ایده بیزنسی خود را با محلی که مایل به راه‌اندازی آن هستید در میان می‌گذارید و به سؤالات آن‌ها جواب می‌دهید. درصورتی‌که مسئول اقتصادی آن ناحیه ایده بیزنسی شمارا برای منطقه مفید بداند، و تشخیص دهد که حضور شما و خانواده‌تان در آن ناحیه برای اهالی مفید خواهد بود، به شما نامه تأییدیه خواهند داد که به امتیازهای شما در برنامه اضافه خواهد کرد.

 

شهرهایی در جوامع پرجمعیت که نامه تأییدیه آن‌ها ۱۰ امتیاز خواهد داشت:

 • Charlottetown
 • Stratford
 • Cornwall

شهرهایی در جوامع کم‌جمعیت که نامه تأییدیه آن‌ها ۳۵ امتیاز خواهد داشت:

 • Summerside
 • Montague
 • Kensington
 • Souris
 • Georgetown
 • Borden-Carleton
 • O’Leary
 • Alberton
 • North Rustico

 

برنامه کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد  هم بسته شد:
اداره مهاجرت استان پرنس ادوارد کانادا برنامه کارآفرینی خود را متوقف کرد. آخرین پرونده قبولی مربوط به 20 سپتامبر 2018 خواهد بود و بعد از آن هیچ پرونده ای قبول نخواهد شد.
این برنامه به دلیل عدم رعایت قوانین کارآفرینی و ترک استان توسط متقاضیان بسته شد. در حال حاضر بسیاری از متقاضیان فقط به دلیل اینکه این استان مبلغ کمی بابت سپرده دریافت می کند (ودیعه 200.000 دلارکانادا) و میتوانند با چشم پوشی از آن به اقامت کانادا برسند و در شهری دیگر مانند تورنتو یا ونکوور ساکن شوند دراین برنامه شرکت می کردند و دولت نیز برای جلوگیری از این کار برنامه را بست.

لذا بهترین برنامه همچنان سرمایه گذاری استان کبک است که با توجه به حجم زیاد متقاضی آن و عدم تعهد به ایجاد کار و بدون نیاز به مدرک زبان محبوب است و از دیروز بازگشایی شده است.
دولت پرنس ادوارد PEI در خبری اعلام کرد که: تعداد بسیار زیادی از افراد بعد از ودیعه گذاری 200 هزار دلاری، نسبت به راه اندازی کسب و کار جدید در جزیره پرنس ادوارد آیلند اقدام نکردند و به شهر دیگری رفته اند و این موجب نگرانی دولت و تغییر ساختار این برنامه شده است.
آقای کریس پالمر-وزیرمهاجرت استان پرینس ادوارد آیلند- اعلام کرد: که هدف ما از جذب مهاجر جدید ، ایجاد رونق اقتصادی بیشتر در استان بوده است اما هدف ما محقق نشد و نسبت به تغییرات بنیادی همانند استان منیتوبا اقدام خواهیم نمود.(سال گذشته نیز استان منیتوبا برنامه اقامت 100 هزار دلاری خود را به کارآفرینی 250 هزار دلاری و ویزای کار تغییر داد)

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی جزیره پرنس ادوارد فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط