ایالت نیوفاندلند و لابرادور (Newfoundland and Labrador)

شرقی‌ترین ایالت و استان در کانادا نیوفاندلند و لابرادور هستند که بر روی دریای آتلانتیک قرار گرفته و از جزیره نیوفاندلند و خشکی لابرادور تشکیل یافته اند که (واقع در قسمت شمال غربی جزیره) یک منطقه ترکیبی 405,212 کیلومتر مربعی، تشکیل شده است. در سال 2011، جمعیت استان حدود 514,536 نفر بوده است. تقریبا 94 درصد جمعیت استان، ساکن جزیره نیو فنلاند هستند، که از این تعداد، بیش از نیمی از جمعیت، در شبه جزیره آوالون، زندگی می کنند. جزیره نیوفنلاند، گویش های انگلیسی، فرانسوی و ایرلندی خود را دارد. گویش انگلیسی لابرادور، مشابه نیوفنلاند است. لابرادور نیز همچنین گویش های  مخصوص خود را دارد.

مرکز و بزرگترین شهر نیو فنلاند و لابرادور، سنت جونز است، که رتبه بیستم بزرگترین منطقه مترو پلیتن کانادا را از آن خود کرده است. این شهر، خانه 40 درصد جمعیت استان است.

مستعمره سابق انگلستان، نیو فنلاند و لابرادور، به عنوان استان دهم، در 31 مارچ 1949، با نام نیو فنلاند وارد کنفدراسیون کانادا شد. در 6 دسامبر 2001، اصلاحیه ای برای قانون اساسی کانادا، برای تغییر نام رسمی استان، به نیو فنلاند و لابرادور، ساخته شد.

نام نیو فنلاند از نام انگلیسی “سرزمین تازه یافت شده”، مشتق شده است. منشا لابرادور، به هدایتگر پرتغالی، که منطقه ای را کاوش می کند، برمی گردد.

بیش از 90 درصد از جمعیت این ایالت در نیوفاندلند و جزایر اطراف آن زندگی می‌کنند. این ایالت به دلیل خونگرمی ساکنین خود، پارک ملی گروس مورن (Gros Morne National Park)، توده‌های یخ شناور و نهنگ‌های خود شناخته شده است و مهم‌ترین شهر آن سنت جان (St. John’s) نام دارد.
ایالت نیوفاندلند و لابرادور دارای شهر های: کورنربروک، مونت پیرل وسنت جونز میباشند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲