ایالت نوا اسکوشیا (Nova Scotia)

نوا، یکی از سه استان ساحلی کانادا، و پرجمعیت ترین استان در بین چهار استان آتلانتیک کاناداست.مرکز این استان، هالیفاکس است. نوا اسکوشیا، رتبه دوم کوچکترین استان در کانادا، با مساحت 55,284 کیلومتر مربع را داراست. در سال 2011، جمعیت استان، در حدود 921,727  نفر بود، که نوا اسکوشیا را به دومین استان پر تراکم تبدیل می کند.

دفاتر توریستی، نوا اسکوشیا را به عنوان استانی که ذات واقعی آن در سنت های بدوی، روستایی و دست نخورده و خارج از پروسه مدرن سازی است، و تمام خصوصیات اسکاتلندی را برجسته می کند، به تصویر می کشند.  افراد با اصل و نسب اسکاتلندی، بزرگترین گروه قومی خود شناخته، در استان، بعد از کانادایی ها هستند.(جمعیت آنها 29.3 درصد، در سال 2011 است).

این ایالت همچنین یکی از سه ایالت دریایی کانادا بوده و قسمتی از منطقه است که کانادای آتلانتیکی را تشکیل می‌دهد.

مهم‌ترین شهرهای این ایالت هالیفاکس (Halifax) (پایتخت ایالت)، سیدنی (Sydney)، ولفویل (Wolfville) و خلیج پگی (Peggy’s Cove) هستند. بسیاری از گردشگران با خرید بلیط هواپیما کانادا به این ایالت می‌آیند تا مسیر کابوت (Cabot Trail) و دیگر سواری‌های دل‌نشین و زیبا را تجربه کنند.

نوا اسکوشیا به خاطر فرهنگ سلتیکی خود، قلعه لویزبورگ (Fortress of Louisbourg)، یک مکان تاریخی ملی، محل قرارگیری بازسازی قلعه فرانسوی قرن هجدهمی و غذای دریایی خود همانند شام خرچنگی، شناخته شده است.

آن‌هایی که بلیط هواپیما کانادا تهیه کرده و به خاطر زیبایی طبیعی به این ایالت سفر می‌کنند از دیدن خط ساحلی عظیم این ایالت و همچنین دره آناپولیس (Annapolis Valley wine country) که در قسمت غربی این شبه‌جزیره واقع شده است، لذت خواهند برد.

ایالت نوا اسکوشیا دارای شهرهای هالیفاکس، سیدنی و دارت موس میباشد.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲