ایالت ساسکاچوان (Saskatchewan)

ساسکاچوان

ساسکاچوان، استانی سرسبز در کانادا است که 588,276 کیلومتر مربع (227,100  مایل مربع)، مساحت دارد. این استان، در غرب توسط آلبرتا، در شمال توسط سرزمین های شمال غربی، در شرق توسط مانیتوبا، و در جنوب توسط ایالت های مونتانا و داکوتای امریکا، احاطه شده است.

جمعیت ساسکاچوان در آوریل 2011، حدود 1,053,960 تخمین زده شده است. ساکنان ساسکاچوان، در ابتدا در نیمه جنوبی این استان، زندگی می کردند. از کل جمعیت، 257,300 نفر در بزرگترین شهر این استان، یعنی ساسکاتون، زندگی می کنند، در حالیکه 210,000 نفر در رجینا، مرکز استان ساسکاچوان، زندگی می کنند. دیگر شهرهای اصلی این استان عبارتند از پرنس آلبرت، موس جا، یورک تون، سوئیفت کارنت و نورث بتلفورد، می باشد.

این استان، برای اولین بار توسط اروپائیان در سال 1690، کشف شد و در سال 1774، قابل سکنی شد، گروه های مختلف بومی، در طی هزاران سال، در این استان، ساکن بوده اند. در سال 1905 ساسکاچوان، به استان تبدیل شد. نخست وزیر فعلی این استان، برد وال و فرماندارش گردون بارنهارت، است. کشاورزی، معدن و انرژی، از صنایع اصلی این استان هستند. نام این استان، از نام رودخانه ساسکاچوان، مشتق شده است.

بیشترین بخش از جمعیت ساسکاچوان در نیمه جنوبی این ایالت، مخصوصاً در شهرهای ساسکاتون (Saskatoon) و رجاینا (Regina)، به زندگی می‌پردازند. مهم‌ترین صنعت در ایالت ساسکاچوان کشاورزی است که توسط معدن، صنعت تولید نفت و گاز طبیعی دنبال می‌شوند.

مهم‌ترین شهرهای این استان، رجاینا (پایتخت این استان)، ساسکاتون و شاهزاده آلبرت (Prince Albert)، هستند.

ساسکاچوان به خاطر ماهیگیری، شکار و دیگر فعالیت‌های ماجراجویانه معروف است و فضای سرسبز تاریخی دانشگاه ساسکاچوان به‌عنوان یکی از زیباترین مناطق در کانادا شناخته می‌شود.

شهرهای ایالت ساسکاچوان عبارتند ار: استون، فلین فلون، مدولیک، هامبولت، پرینس البرت، رجاینا، ساسکاتون و……..

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲