ایالت بریتیش کلمبیا (British Columbia)

بریتیش کلمبیا غربی‌ترین ایالت کانادا بوده و با اقیانوس آرام هم‌ مرز است. این ایالت همچنین دارای ملایم‌ترین مناطق کشور کانادا می‌باشد و از جزایر ساحلی و فضای داخلی کوهستانی، تشکیل یافته است. نام این استان، توسط ملکه ویکتوریا در سال 1858 انتخاب شد. بریتیش کلمبیا در سال 1871، به استان ششم کانادا تبدیل شد.

همانطور که به عنوان غربی ترین استان غرب کانادا، شناخته می شود، بریتیش کلمبیا، همچنین به همراه ایالت های اورگان و واشنگتون امریکا، جزئی از شمال غربی اقیانوس آرام است.

مرکز بریتیش کلمبیا، ویکتوریاست، که رتبه پانزدهم بزرگترین منطقه متروپلیتن در کانادا را داراست. بزرگترین شهراین استان، ونکوور است، که رتبه سوم بزرگترین منطقه متروپلیتن در کانادا، بزرگترین در غرب کانادا و رتبه دوم بزرگترین منطقه شهری در شمال غربی اقیانوس آرام را داراست. جمعیت تقریبی بریتیش کلمبیا در سال 2009، حدود 4,419,974 بوده است ( که از این تعداد حدود دو ونیم میلیون نفر در ونکوور زندگی می کردند).

اقتصاد بریتیش کلمبیا، تا حد زیادی مبتنی بر منابع است. کمتر از پنج درصد از زمین های آن قابل کشت است، این استان، به دلیل آب و هوای ملایم ومعتدل، از نظر کشاورزی غنی است. در حالیکه ساحل بریتیش کلمبیا و دره های مشخصی در بخش جنوب مرکزی استان، آب و هوای معتدلی دارند، بخش های زیادی از سرزمین های بریتیش کلمبیا، زمستان های بسیار سرد و قطبی را مانند دیگر مناطق کانادا، تجربه می کنند.

ونکوور یک شهر بین‌المللی و سرزنده بوده، ویکتوریا یک شهر عجیب و جالب با کالسکه‌های کشیده شده با اسب بوده و هتل زیبای Empress نیز در این شهر واقع شده است. ویسلر هم محل برگزاری ورزش‌های زمستانی می‌باشد. فضای بیرونی بریتیش کلمبیا به خاطر ناحیه اوکانگان (Okangan)، جزایر دورافتاده و زیبای هایدا گوایی (Haida Gwaii) و تماشای نهنگ‌ها در گذرگاه داخلی (Inside Passage)، شناخته شده است.

شهر های ایالت بیریتیش کلمبیا عبارتند از: ابوتسفورد، آمسترانگ، برنابی، کمبل، ریورفکسلگر، چیلیوک، کالوود، کوکیتلام، کورتنی، کرنبورک، داوسون، کریک، دانکن، اندربی، فرنی، فورت سنت جان، گرند فورکس، گرین وود، کملوپس، کلونا، پورت آلبرتی، پورت کوکیتلام، بورت مودی، وایت راک، ویلیامز لیک، ویکتوریا و…..


مهم‌ترین شهرهای ایالت بریتیش کلمبیا، شهرهای ونکوور (Vancouver) که پایتخت این ایالت می‌باشد، ویکتوریا (Victoria)، ویسلر (Whistler) و کلونا (Kelowna) هستند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲