ایالت آلبرتا (Alberta)

آلبرتا، یکی از استان های کاناداست. جمعیت تقریبی 3.6 میلیون نفری آن در سال 2011، آلبرتا را به پر جمعیت ترین استان بین سه استان سرسبز کانادا، تبدیل کرده است. آلبرتا و همسایه اش ساسکاچوان، در اول سپتامبر 1905 به عنوان استان تاسیس شدند.

آلبرتا در کانادای غربی واقع شده، از سمت غرب با استان بریتیش کلمبیا، از طرف شرق با ساسکاچوان، از سمت شمال با قلمروهای شمال غربی و از سمت جنوب با ایالت مونتانا در امریکا، هم مرز است. آلبرتا، یکی از سه استان و قلمرو کاناداست، که تنها با یکی از ایالت های امریکا هم مرز است، و همچنین یکی از تنها دو استان کاناداست، که در خشکی محصور هستند.

ادمونتون، شهر مرکزی آلبرتا، در نزدیکی مرکز جغرافیایی استان واقع شده و منبع اصلی و مرکز خدمات برای ماسه های نفتی کانادا و دیگر صنایع منابع شمالی می باشد. بزرگترین شهر آلبرتا، کلگری است، این شهر مرکز اصلی حمل ونقل است. بر اساس برآوردهای سرشماری های اخیر، جمعیت این دو منطقه شهری، بالای یک میلیون نفر است.

نام آلبرتا، به احترام پرنسس لوئیز کارولین آلبرتا (1848–1939)، دختر چهارم ویکتوریا، ملکه کانادا تا 1901، روی این استان گذاشته شده است. پرنسس لوئیز، همسر مارکوئیز لورن، حکمران کل کانادا از سال 1878 تا 1883، بود. دریاچه لوئیز، روستای کارولین و کوه آلبرتا، نیز به افتخار پرنسس لوئیز، نامگذاری شدند.

آلبرتا یکی از سه ایالت فلاتی و دارای چمنزار کانادا بوده و قسمت کانادایی رشته‌کوه راکی نیز در این استان به همراه استان بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. بنابراین به‌عنوان یک مقصد مشهور برای اسکی و کوهنوردی شناخته می‌شود. آلبرتا مرکز سرویس‌دهی و تأمین منابع اولیه برای صنعت نفت خام کانادا، شن‌های نفتی آتاباسکا (Athabasca) و دیگر صنایع مربوط به ذخائر نفتی و گازی، می‌باشد.

آلبرتا به خاطر میزبانی Calgary Stampede شناخته شده است که این مراسم نشان‌دهنده فرهنگ کابویی این استان است. این استان همچنین به خاطر جشنواره Edmonton Folk Festival، تفرجگاه ادمونتون (Edmonton Mall)، رشته‌کوه‌های راکی و منطقه Head-Smashed-In Buffalo Jump که یک میراث جهانی یونسکو بوده و از فرهنگ 6000 ساله دشت‌های بوفالو محافظت کرده و آن را تفسیر می‌کند، نیز شناخته شده است.

شهرهای ایالت آلبرتا عبارتند از: ایدری، بروکس، کالگری، کمروز، کلد لیک، ادمونتون، فرت ساسکاچوان، گرند پریری، لکومب، لودوک، لث بریج، لوید مینستر، مدیسین هت ، رددیر، اسپروس گرو ، سنت آلبرت، و….
مهم‌ترین شهرهای ایالت آلبرتا، ادمونتون (Edmonton) که پایتخت این ایالت می‌باشد، کالگری (Calgary)، بنف (Banff) و جاسپر (Jasper) هستند. شهرهای بنف و جاسپر محل قرارگیری دو عدد از زیباترین پارک‌های ملی در آمریکای شمالی‌اند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲