دانستنیهای کانادا, دسته بندی نشده

کاریابی در کانادا ؛از مشکلات عمده مهاجرین

کاریابی در کانادا

شاید شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که برای کار در کانادا علاقمند به ادامه تحصیل در دانشگاه نمی باشید و یا شرایط زندگی، مهاجرت و دیگر شرایط باعث می شود که دنبال یک شغلی باشید که حداکثر به یک دوره کوتاه مدت نیاز داشته باشد و آینده آن نیز تضمین شده باشد. به همراه آنکه درآمد کافی نیز برای داشتن یک زندگی مناسب در اختیار شما قرار دهد. اگر شما جزو یکی از این افراد هستید این مطلب برای شما تهیه شده است.

پروسه کاریابی در کانادا از مواردی است که مهاجرین زیادی را درگیر خود می کند. یکی از مشکلات عمده این مهاجرین عدم شناخت این پروسه است. سوالی که همیشه در ذهن اکثر از مهاجرین پدیدار می شود این است که آیا صرفا توانمندی برای انجام شرح وظایف یک عنوان شغلی کافی است؟ در پاسخ به این عزیزان باید گفت که متاسفانه پاسخ این سئوال کلمه خیر می باشد. کاملا درست است که برای استخدام می بایست سطح دانش و توانمندی فرد به حد نیاز آن عنوان شغلی باشد اما این تمام ماجرا نیست و در حقیقت تکنیک کاریابی نقش بسیار کلیدی را در بازار کاریابی به خود اختصاص داده است.

داشتن یک رزومه حرفه ای که بتواند سالها تجربیات و دانش شما را در یک یا دو صفحه برای کار در کانادا توضیح بدهد، رقابت بازار کار برای گرفتن شغل مورد نیاز، نوع ارایه درخواست کاریابی ، تکنیک پاسخگویی به سئوالات مصاحبه همه و همه به همراه دیگر جزئیات بیشماری در این پروسه نقش کلیدی را به خود اختصاص داده اند.

شکی نیست که کارفرمایان همیشه در جستجوی برخی مهارتهای شغلی باشند. یا به عبارت ساده تر برخی عناوینی که به دلیل وجود تقاضای زیاد کاریابی در کانادا را ساده تر می کنند.

عناوینی که ارتباط مستقیمی به سطح توانمندی افراد دارد و به عبارت ساده تر باید گفت در اکثر حوزه ها دانش به تنهایی کمکی به کاریابی در کانادا نمی کند! بلکه بدست آوردن دانش می بایست پلی موثر باشد جهت داشتن توانمندی(skills) و در واقع این سطح مهارت های شماست که کمک شایانی به موفقیت شما در کاریابی در کانادا می کند که در کنار این موارد از تکنیک های موثر کاریابی نیز نباید غافل شد.

نوشته های مرتبط