ویزای تحصیلی, ویزای دانش‌آموزی, ویزای دانشجویی, ویزای مطالعاتی

چه موقع دکترا ، دکترا نیست (قسمت سوم)

PHD

 چه موقع دکترا , دکترا نیست قسمت سوم :

مدرک دکترا آموزش و پرورش (EDB)

مدرک دکترا آموزش و پرورش (یا دکترا در آموزش و پرورش) که برای معلمان و مدرسان مجرب و متخصصان امور آموزشی طراحی شده است. در این شیوه از دکترا ، تحصیل  برپایه کارو فعالیت تحقیقی بنا شده است.

این نوع از PHD مبتنی تمرینات عملی فراوانی است. که این دوره  را  به فرصتی برای انجام تحقیقات اصلی دانشجویان بدل می کند.

این نوع PHD با  ضرورت تمرکز کردن بر روابط متقابل بین تئوری و عملکرد آموزشی ، با یک دوره دکتری آکادمیک در آموزش و پرورش تفاوتهای عمده ای دارد.

این شکل از PHD صلاحیت ایده آلی  را برای افرادی که می خواهند به سمت رهبری در آموزش و پرورش حرکت کنند، فراهم می سازد  ( یک بلند پروازی مثال زدنی).

اساساً ، اخذ این مدل از PHD نشان دهنده  بالاترین صلاحیت تحصیلات آموزش و پرورشی است. که کسی می تواند انرا دریافت کند. هر چند که این مدرک معادل دکترا است. اما بین این مدرک و مدرک PHD  کلاسیک تفاوتهای عمده ای وجود دارد.

اگر بخواهیم در این زمینه بیشتر توضیح دهیم می توانیم بگوییم که :

به طور خاص ،  در دکترای  کلاسیک ، تحصیلات دانشجویان  دارای درجه علمی کاملاً آکادمیک است . و لزوماً برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (PHD) “جدید” طراحی شده است. در عوض ، متقاضیان یک EBD تمایل دارند که متخصصین با تجربه ای باشند. که به دنبال پیشبرد مشاغل خود از راه های خاص هستند. برنامه های  تحصیلی این نوع دانشجویان در قالب آموزش با زمانهای آموزشی  انعطاف پذیر  نظیر پاره وقت ، آنلاین و آموزش از راه دور گنجانده شده اند.

در نظر داشته باشید که تحصیل در این مقطع   مناسب افراد  کاملا حرفه ای است. که  در آموزش ، رهبری و سیاست  مشغول به کار هستند .

بطور خلاصه :

PhD یک  مدرک دکترای دانشگاهی است. که از طریق تحقیقات مستقل به دست می آید. EBD یک مدرک دکترای حرفه ای است. که ماژول های تدریس شده را با یک مؤلفه تحقیق حرفه ای و کاربردی در مقیاس کوچکتر  ترکیب می کند.

اگر با خواندن این مقاله تا کنون متقاعد شده اید که EdD برای شما  گزینه مناسبی است. می توانید شروع به جستجوی برنامه ایده آل خود کنید. بر این پایه و اساس شوید.

مشخصات عمومی دوره :

نوع دکترا                دکترای تخصصی

موضوع دکترا             آموزش و پرورش و رهبری

طول دوره 3 :

-5 سال (تمام وقت)

5-8 سال (پاره وقت)

پیشنهاد می کنم  قسمت دوم  را هم مطالعه کنید

شاد و سلامت باشید .

پیمان همدانچی

نوشته های مرتبط