ویزای دانشجویی

معرفی پنج شغل در حوزه های پزشکی با درآمد سالانه

حوزه های پزشکی

امروزه مشاغل مربوط به حوزه های پزشکی و درمانی در کانادا از موقعیت های خوبی در بازار کار بهرمند هست. با این حال، یک تصور غلط و رایج درمورد این نوع از مشاغل وجود دارد و آن ترس از دوره های آموزشی مشکل و طولانی در این زمینه است. این در حالی است که برای انتخاب خیلی از این مشاغل نیازی به گذراندن دوره های سنگین پزشکی نمی باشید و شاید مشاغل زیر مناسب پرستاران مهاجری که قادر به گذراندن دوره های مشکل این رشته در کانادا نیستند نیز مفید باشد.

در اینجا به شما پنج عنوان شغلی را معرفی می کنیم که در کانادا با میانگین درآمد بین 55 تا 110 هزار دلار بصورت سالیانه می باشد و نیاز به مدرک پزشکی ندارد.

نماینده فروش محصولات دارویی – Pharmaceutical sales representative

اگر علاقمند به فعالیت در یک کار  مستقل به همراه سفر در زمینه های پزشکی و درمانی در کانادا هستید و همچنین قادر به برقراری ارتباط های موثر با حوزه های پزشکی هستید این کار به شما کمک می کند.

در این شغل نیازی به اخذ مدرک پزشکی نمی باشد و اغلب شرکتهای داروسازی به دنبال افرادی هستند که تنها عضوCouncil for Continuing Pharmaceutical Education باشند. میانگین درآمد نزدیک به 66 هزار دلار درسال

حرکت شناسی Kinesiologist

یکی از مشاغل زمینه پزشکی و درمانی در کانادا حرکت شناسی یا کینزیولوژی است که از علم شناخت و بررسی حرکات و همچنین علل آن در موجودات زنده (به ویژه انسان). ازنظر تاریخچه، این علم را به یونان باستان نسبت می‌دهند. ارسطو به عنوان پدر علم کینزیولوژی شناخته می‌شود. ازجمله کاربردهای این علم در فیزیوتراپی، علوم ورزشی، کاردرمانی،مهندسی پزشکی و ارتوپدی فنی است.

میانگین درآمد در حدود 43 هزار دلار درسال

مشاور سلامت و ایمنی شغلی – Occupational health and safety advisor

مسئولیت اصلی در ارتقا سطح آگاهی کارمندان و جلوگیری از آسیب هایی که ممکن است در محل کار وارد آید می باشد. همچنین شامل آموزش کمک های اولیه برای کارکنان نیز می شود.

طبق گزارش مرکز بهداشت و ایمنی شغلی کانادا Canadian Centre for Occupational Health and Safety این رشته نیازمند یک دوره لیسانس مدرک دانشگاهی می باشد. میانگین درآمد در حدود 67 هزار دلار درسال

تکنسین سونوگرافی (فراصوتی) – Ultrasound technician

سونوگرافی فراصوتی یکی از روش‌های تشخیص بیماری در پزشکی است. به این روش اکوگرافی، پژواک‌نگاری و صوت‌نگاری نیز گفته می‌شود. این روش بر مبنای امواج فراصوت و برای بررسی بافت‌های زیرجلدی مانند عضلات، مفاصل، تاندون‌ها و اندام‌های داخلی بدن و ضایعات آنها پی ریزی شده‌است. سونوگرافی در حاملگی نیز کاربردهای وسیعی دارد. همچنین امروزه سونوگرافی کاربردهای درمانی نیز دارد.

متقاضیان این شغل در کانادا با گذراندن یک دوره در کالج و دانشگاه و سپس اخذ گواهینامه از Sonography Canadaمی توانند مشغول به کار شوند. میانگین درآمد در حدود 58 هزار دلار در سال

مددکار اجتماعی – Social worker

به گفته انجمن صنفی مددکاران کانادا Canadian Association of Social Workers امروزه نقش یک مددکار اجتماعی در فعالیتهای اطلاع رسانی و مشاوره بسیار مهم است.

یک مددکار اجتماعی برای کار در کانادا نیاز به یک مدرک لیسانس و یا مدرک معتبر از کالج های کانادا دارد. میانگین درآمد در حدود 51 هزار دلار درسال