ویزای تحصیلی, ویزای دانشجویی

هزینه های زندگی دانشجویی در سنکا کالج

هزینه های زندگی در سنکا کالج

 

هزینه های زندگی دانشجویی در سنکا کالج

  قبل از این هزینه های زندگی دانشجویی در سنکا کالج را مورد بررسی قرار دهم ، به ذکر این نکته نیز می پردازم که سنکا کالج هم دانشجویانش را بورسیه می کند و هم امکان پرداخت کمک هزینه تحصیلی ماهیانه  به مبلغ 500 دلار   با طی شرایطی را برای انها فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی کالج سنکا:

کالج Seneca ده نوع بورسیه تحصیلی قابل تجدید را براساس شایستگی ها به دانشجویان بین المللی اعطا می کند.

مقدار هر بورسیه  از 1000 دلار   به بالا است و در ترم پاییز به متقاضیان ورودی داده می شود.

مهلت اقدام برای آن تا روز دهم پاییز هر سال است.

 

هزینه های زندگی دانشجویی در سنکا کالج

هزینه های هر دانشجو، بسته به رشته  تحصیلی  دانشجویان متفاوت است. برخی از هزینه ها با در نظر گرفتن هزینه های تحصیل، کتاب، لوازم، مسکن، بیمه درمانی، و هزینه های غذا و زندگی به قرار زیر است.

 

 هزینه های تحصیلی

هزینه تحصیل دانشجویان تمام وقت بطور میانگین  13،205 دلار در هر سال تحصیلی (2 ترم) است :جدول زیر هرینه تقریبی رشته های تحصیلی بطور متوسط است .

 

هرینه های زندگی در هر ترم

 

هزینه تحصیل  

6410.50 دلار

 

هزینه عضویت در ssf  61.50 دلار
انجمن ورزشی دانشجویی  

50.60 دلار

 

دانشجوی دوره کارشناسی ارشد  

300 دلار

 

زندگی دانشجویی  

500

 

صندوق ساخت SSF  

50.00 دلار

 

پشتیبانی دانشجویی  30.00 دلار
ورزش دانشجویی  

50.00 دلار

 

تکنولوژی 120 دلار
بهداشت و سلامتی 5 دلار
بیمه درمانی 238.18 دلار
مجموع 7023.78 دلار

 

سایر هزینه ها

هزینه های اتفاقی مرتبط با تحصیل علاوه بر هزینه تحصیل استاندارد نیز در جدول هرینه های دانشجویان محاسبه می شود. این هزینه ها اجباری هستند.

درخواست تجدید نظر: دانشجویانی که درخواست تجدیدنظر رسمی تحصیلی خود را جهت  ارائه می دهند، باید مبلغ 25.00 دلار برای هر سطح درخواست تجدید نظر را پرداخت کنند. این هزینه تمام مسائل مورد بازپرداخت را پوشش می دهد و در دفتر نقدی (یا ثبت نام) قابل پرداخت است.

هزینه سلامتی: هزینه سلامتی با نرخ 5.00 دلار در هر ترم  می باشد . این هزینه منابع لازم را برای پیاده سازی برنامه های آموزش بهداشت گسترده در کل کالج را تامین می کند.

هزینه بیمه درمانی : دانشجویان بین المللی (ELI): این بیمه  که توسط  سازمان مرکزی دانشجویان بین المللی اداره می شود تا پوشش بیمه و اتفاقات را برای دانشجویان بین المللی را در قالب برنامه گروهی فراهم کند. پوشش بیمه درمانی برای دانش آموزان بین المللی کانادا که برای این پوشش تحت برنامه بیمه بهداشت استان نیست، اجباری است. هزینه 231.24 دلار بیمه درمانی هر ترم یا 115.62 دلار برای هر سطح است. این هزینه غیر قابل استرداد است .

هزینه تاخیر در ثبت نام: در صورتی  که یک دانش آموز مجاز به پرداخت هزینه پس از تاریخ تعیین شده توسط کالج باشد ، هزینه پرداخت اواخر 150 دلار برای هر تخلف ارزیابی خواهد شد. دانش آموزانی که در تاریخ تعیین شده توسط کالج ثبت نام نکرده اند، هزینه ثبت نام دپارتمان 100 دلار برای هر تخلف را پرداخت خواهند کرد.

کمک هزینه فعالیتهای علمی دانشجویی:  مبلغ 500 دلار در هر ماه به دانشجویان پرداخت میشود که بتوانند در فعالیتهای علمی شرکت داشته باشند

تاریخ باز پرداخت کمک هزینه ها:

هزینه های کامل (تحصیل، شورای دانشجویی، فعالیت دانشجویی، ساختمان دانشجویی، خدمات دانشجویی و هزینه های تکنولوژی) در یک سال تحصیلی پرداخت می شود. تاریخ های تعیین شده برای سال تحصیلی 2019-2020 عبارتند از:

 

 

Terms Due Date
پاییز June 15, 2019
زمستان Nov. 9, 2019
تابستان Mar. 8, 2020

 

هزینه ها باید طبق برنامه پرداخت شود تا امکان حضور در کلاس را داشته باشید و  تا انجا که ممکن است  از پرداخت هزینه  ها با تاخیر جلوگیری کنید. پس از اتمام دوره پرداخت به کالج پذیرفته خواهد شد.

دانشجویان جدیدی که هزینه های خود را پرداخت نمی کنند، ثبت نام انها بصورت خودکار و بدون اطلاع قبلی ابطال می گردد دانش آموزانی که هزینه های آنها توسط کالج پس از تاریخ مشخص شده دریافت می شود، در لیست انتظار قرار می گیرند.

روش های پرداخت شهریه و هزینه ها

کلیه هزینه ها باید به کالج هنرهای معاصر و تکنولوژی Seneca در کانادا پرداخت شود. پرداخت توسط Travelex به بانک-به-بانک انتقال، تایید چک، سفارش پول، طرح پیش نویس، ویزا، American Express یا MasterCard پرداخت می شود.

نحوه عودت شهریه به دانشجویان انصرافی

اگر دانشجویی به دلایل  موجه ( عدم دریافت ویزا ، بیماری ، تغییر رشته یا دانشگاه در کانادا) از شرکت در کلاس  امتناع نمایند برای دریافت شهریه می بایست نامه رسمی همراه با مدارک لازم به دانشگاه ارایه نمایند

دانشجویان می بایست قبل از روز دهم  شروع کلاس های ترم ازدانشگاه انصراف دهند همچنین  می بایست  درخواست خود را بصورت رسمی  حداکثر 10 روز کاری بعد از شروع ترم به دانشگاه تحویل داده  و ظرف 6 هفته میتواند شهریه خود را بازپس گیرند .

لازم به توضیح است که سنکا کالج مبالغی مابین 500 دلار تا 1000 دلار بابت امور اداری کسر و بقیه را به دانشجو  عودت میدهد . در موارد خاص دانشجویان می توانند بدون کسر مبلغی  کل شهریه را از دانشگاه پس بگیرند که این امر مستلزم الزاماتی وقت گیر و خاص  می باشد .

 

هزینه های خوابگاه در سنکا کالج 

خصوصی: اتاق های مجزا با آشپزخانه و سرویس بهداشتی خصوصی

هزینه تقریبی در ماه:

  • 1 تخته 850 دلار
  • 2 تخته 1000 دلار
  • یک خانه کامل 1500 دلار
  • خانه مشترک /اشپزخانه مشترک/سرویس مشترک 550 تا 800 دلار
  • اتاق و غذا: اتاق خواب خصوصی، آشپزخانه/ سرویس مشترک با یک خانواده، به همراه خوراک. 800 تا 950 دلار

هزینه های سالیانه

  • 900-400  دلا در سال هزینه کتاب
  • 100 دلار هزینه جابجایی 1 ماهه

ادامه دارد

در مقاله قبلی به بررسی کالج سنکا به عنوان یکی از کالج های برتر کانادا پرداختیم.شما را به مطالعه این مقاله دعوت میکنم.هم چنین با عضویت در اینستاگرام aryan.canada از جدید ترین اخبار مربوط به ویزاهای کانادا مطلع شوید.

نوشته های مرتبط