دانستنیهای کانادا, ویزای دانشجویی

بهترین شهر های دنیا برای دانشجویان مشخص شد: مونترال اول، ونکوور دهم

مونترال

بر اساس آخرین رتبه بندی بین المللی کابینه ی تخصصی (Quacquarelli Symonds (QS ، شهر مونترال بعنوان برترین شهر دانشجویی دنیا انتخاب گردید. این موقعیت در حالی است که مونترال در طول یکسال از رده ی هفتم به رده ی اول ارتقا پیدا کرده است.

در این رقابت مونترال حتی شهر پاریس را که برای چهار سال متوالی در صدر این رده بندی قرار داشت، پشت سر گذاشت . پاریس عروس شهرهای جهان، به دلیل هزینه های سنگین زندگی و پایین بودن قدرت خرید مردم نسبت به گذشته و متعاقبا کاهش بهره مندی دانشجویان از محصولات و خدمات این شهر به رده ی دوم افول پیدا کرده است. پایتخت فرانسه بعد از مونترال همچنین برترین شهر دنیا برای ادامه ی تحصیل دانشجویان به شمار میرود .

بهترین شهر های دنیا برای ادامه تحصیل طبق رتبه بندی QS در سال 2017 ، عبارتند از :
۱. مونترال
۲. پاریس
۳. لندن
۴. سئول
۵. ملبورن
۶.برلین
۷. توکیو
۸. مسکو
۹.مونیخ
۱۰. ونکوور

رتبه بندی بهترین شهرهای دانشحویی جهان بر اساس شاخص هایی همچون سطح و تراز دانشگاهی شهر، جمعیت دانشجویان و امکانات موجود برای آنان، جذابیت و فعالیت های مربوط به جوانان، بازار کار و همچنین هزینه های زندگی و تحصیل در آن شهر، رقم میخورد .
هجده هزار دانشجو در سراسر دنیا برای این رتبه بندی به سوالات متعددی پاسخ دادند، سوالاتی که در آن اهمیت دسترسی به فرهنگ و هنر، کلوپ های شبانه ی دانشجویی، راحتی و دسترسی حمل و نقل عمومی، امکان اشتغال و ورود به بازار کار، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و موضوع جدید در این رتبه بندی پرسیدن نظر دانشجویان در این باره بوده است.

نوشته های مرتبط