ویزای دانشجویی

مقطع کارشناسی در کانادا

مقطع کارشناسی

امروزه برای موفقیت در بازارهای جهانی و رقابتی دنیای مدرن باید آینده نگرتر از همیشه بود. این مهم با ارتباط بیشتر نسل جوان با دنیای واقعی بیرون به راحتی امکان پذیر است.برنامه اعزام دانشجو به خارج موقعیت تقابل دانشجویان با دنیای بزرگتر و فرهنگ های متفاوت را فراهم می کند. عموم کشورهای جهان حالا از اهمیت پذیرش دانشجویان خارجی مطلع هستند و امکانات لازم را برای ادامه تحصیل آنها فراهم می نمایند. از این حیث کانادا از اعتباری بین المللی در زمینه ارائه تحصیلات عالی برای دانشجویان بین المللی برخوردار است چراکه بالغ بر 90 دانشگاه در این کشور تحصیلات عالی ارائه می نمایند.

دوره های مقطع کارشناسی در کانادا

سطوح تحصیلی

  • در کانادا بعد از به پایان رساندن دوره دبیرستان، دانش آموزان می توانند در مقطع بالاتر که دوره کارشناسی، سرتیفیکیت یا دیپلم می باشد تحصیل نمایند. دوره های کارشناسی عموما بسته به رشته تحصیلی دو یا سه سال به طول می انجامند به عنوان مثال دوره های حرفه ای همانند پزشکی، حقوق و پرستاری سه تا چهار سال به طول می انجامند در حالیکه رشته های علوم اجتماعی، هنر و تاریخ دو سال به طول می انجامند. برای دانشجویان خارجی این دوره ها می تواند طولانی تر باشد.
  • در کانادا تعدادی کالج و موسسات خصوصی نیز وجود دارند که از سطح تحصیلی پایینی برخوردار هستند و به هیچ وجه توصیه نمی شوند. دوره های کارشناسی که توسط دانشگاه ها ارائه می شوند مورد تایید هستند.

معیارها

  • برای ثبت نام در هر دوره کارشناسی دانشجویان باید کپی نمرات دوره دبیرستان خود را ارائه نمایند.
  • برخی از دانشگاه ها دیپلم دبیرستانی که دروسش را به زبان فرانسه تدریس نموده است را تایید می کنند.
  • دانشجویان خارجی الزاما باید از یکی از سفارتخانه های کانادا اجازه اقامت در این کشور را کسب نمایند.
  • عموم دانشگاه هایی که دوره کارشناسی را ارئه می نمایند توسط دولت  اداره می شوند با اینحال ایالت های مختلف از قوانین پذیرش متفاوت با یکدیگر برخوردار هستند.

برخی از دانشگاه های مطرح کانادا که تحصیلات در مقطع کارشناسی ارائه می نمایند عبارتند از:

  • دانشگاه تورنتو در رشته های بازرگانی، مدیریت، علوم کامپیوتر، ریاضیات، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی و موزیک.
  • دانشگاه بریتیش کلمبیا که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا با امکانات کامل می باشد در رشته های تحقیقاتی دوره های سطح ممتاز ارائه می نماید.
  • دانشگاه واترلو که از کادر آموزشی مجرب، فضایی گرم و صمیمی و امکانات مدرن برخوردار است نیز دوره های آموزشی در مقاطع مختلف ارائه می نماید.

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

 

نوشته های مرتبط