دانستنیهای کانادا, ویزای دانشجویی

معرفی کالج‌های کانادا: معرفی کالج لاسَل مونتریال

کالج لاسَل مونتریال

معرفی کالج لاسَل مونتریال

کالج لاسل یا LaSalle College یکی از کالجهای خصوصی کانادا است که در مونترال تاسیس گردید. این کالج دو نوع برنامه آموزشی در تابستان و تعطیلات مدارس و همچنین دوره های پیش دانشگاهی  ارائه میدهد.

کالج لاسل بیش از 60 برنامه ارائه میدهد و از 5 مدرسه در رشته های زیر تشکیل شده است.

Fashion, Arts & Design, Hotel Management & Tourism, Business & Technologies, Humanities & Social Sciences and E-Learning

آنچه در کالجها برای پذیرش مورد اهمیت و توجه قرار میگیرد دوره های سپری شده در دبیرستانها و همچنین زبان میباشد. دروس ریاضیات و فیزیک نیز اهمیت ویژه ای دارد.

در سال 2013 سایت  Fashionista.com رتبه 50 را در بین تاپ ترین مدارس مد دنیا به این کالج اختصاص داده است و در سال 2014 از بین 5 جایزه رقابتهای Teli Design توانست 4 جایزه را بخود اختصاص دهد.

کالج لاسل همچنین برنامه های زیادی با شرکتهای خطوط هوایی نظیر Delta Air Line اجرا نموده است. همچنین به دانشجویان برنامه کار و تحصیل ارائه میدهد و به آنها اجازه میدهد که دوره های internship را در تابستان سپری کنند.

 

نوع تحصیلات کالج لاسل به شرح زیر میباشد.

  • Pre-university and technical programs –DEC: دیپلمی که به دانشجویان اجازه میدهد جذب بازار کار و یا وارد دانشگاه شوند..
  • Continuing education and technical programs – AEC: گواهینامه ای که منجر به کسب سریع مهارت فنی در بازار کار میباشد
  • Vocational training – DVS: یک دیپلم به زبان فرانسه است که در دوره تعطیلات مدارس و دانشگاه برای استخدام مستقیم صورت میگیرد.

این نکته قابل توجه این است که تمامی برنامه های این کالج مورد تایید  le ministère de l’Éducation et de l’Enseignement supérieur (MEES) جهت دریافت وام و بورس بوده و میتوان اقدام نمود. همچنین تمام برنامه های کالج میتواند مورد حمایت مالی از سوی Emploi-Québec واقع شود.

ضمنا لیست جامع برنامه های این کالج براساس حروف الفبا ، مدرسه آموزش، و یا براساس نوع دیپلم DEC, AEC , DEP از طریق لینک زیر قابل دست یابی میباشد.

http://www.collegelasalle.com/futurs-etudiants/liste-programmes.aspx

به منظور افزایش سطح زبان دانشجویان سیستم کالج نسبت به ارزیابی و سنجش میزان توانایی دانشجویان اقدام نموده و براساس آن دوره های زبان را ارائه میدهد که برای شروع برنامه های کالج ضروری میباشد. اطلاعات مفید در این خصوص از طریق لینک زیر قابل دست یابی میباشد.

http://www.collegelasalle.com/futurs-etudiants/etudiants-internationaux/cours-de-langues.aspx

لیست برنامه ارائه شده در این کالج براساس حروف الفبا و نوع دیپلم و مدرس اراده دوره از طریق لین زیر قابل دستیابی میباشد

http://www.collegelasalle.com/futurs-etudiants/liste-programmes.aspx

همچنین اطلاعات مفیدی درخصوص برنامه های آموزشی بین المللی این کالج از طریق لینک زیر قابل رویت میباشد

http://www.collegelasalle.com/futurs-etudiants/programme-etudes-international.aspx