دانستنیهای کانادا

مزایای اقامت کانادا، مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در کانادا

مزایای اقامت کانادا

مهاجرت به کانادا

 اقامت دائم در کانادا برای بسیاری از افرادی که قصد ساختن زندگی ایده آل را دارند مانند رویا می‌باشد.کانادا توانسته است با ایجاد فرصت های متعدد کاری، ایجاد ثبات اقتصادی و سیاسی و امتیاز های دیگر توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت را به خود جلب کند.

مزایای اقامت در کانادا

کانادا به عنوان یکی از معدود کشورهای جهان در زمینه ارائه خدمات و امتیازات به مهاجرین به صورت برابر با شهروندان خود می باشد. امروزه کانادا در میان مردم به عنوان بهشت مهاجران شناخته می شود. دولت کانادا توانسته است با ایجاد شرایط و امکانات مناسب برای کار, زندگی, آموزش, درمان و سرمایه گذاری مهاجران به این لقب دست پیدا کند. تنوع قومیت ها در کانادا, ویژگی ها و شرایط طبیعی و جغرافیایی, منابع طبیعی فراوان, وجود فرصت های شغلی و آموزش مناسب تنها بخشی از جاذبه های کانادا برای مهاجران می باشد.

 1. یکی ازمزیت های مهاجرت به کانادا, وجود فرصت های شغلی فراوان در تمام ایالت ها و استفاده از آنها در شرایط برابر بین مهاجران و شهروندان کانادایی میباشد.مهاجران بعد از دریافت اقامت دائم کانادا مانند یک شهروند کانادایی الاصل از تمامی حقوق و مزایای اجتماعی مانند : آموزش و تحصیل در مدارس دولتی برای کودکان (بدون پرداخت هزینه) و همچنین امکانات بهداشتی و سلامتی برای تمام اعضای خانواده بهره مند خواهند بود.
 2. دولت کانادادرصورتی که شهروندی دچار بحران مالی, ورشکستگی و یا بیکاری شود, با کمک های خود در زمینه های مختلف کنار شهروندان خود خواهد بود.
 3. فردی که دارای اقامت دائم وشهروندی کانادا باشد, میتواند با فرستادن دعوتنامه برای اعضای خانواده خود برای آنها درخواست ویزای توریستی کند.به طور معمولسفارت کانادا در ایران به افرادی ویزای گردشگری می دهد که اقوام نزدیکشان در کشور کانادا اقامت دارند و در ضمن شرایطشان به شکلی است که پس از دیدار به ایران باز می گردند.
 4. افرادی کهتابعیت کانادا دارند و پاسپورت این کشور را دریافت کرده اند, دارای پاسپورت قدرتمندی هستن و میتوانند به بیش از 100 کشور جهان بدون ویزا سفر کنند.
 5. هر فردی که تابعیت کانادا را داشته باشد میتواند برای تغییر شرایط و یا تنوع در کسب کار, بیزینس خود را با توجه به توافق NAFTA به آمریکا انتقال دهد. ( قرارداد تجارت آزاد آمریکای شمالی یا NAFTA )
 6. در صورت داشتناقامت کانادا به مدت سه سال و زندگی در این کشور شما میتوانید به شهروند کانادایی تبدیل شوید و پاسپورت کانادایی داشته باشد.
 7. مهاجران تازه وارد و شهروندان کانادایی آزادی های فردی و اجتماعی برابری دارند.
 8. افرادی که به تازگی وارد کانادا شده اند و یا برایمهاجرت به کانادا اقدام کرده اند می توانند میزان مالیات خود را در صورت داشتن یک برنامه مناسب قبل از ورود به کانادا کاهش دهند و یا مبلغ آنر را صفر کنند!
 9. هر کودک کانادایی (متولد شده در کانادا) به صورت ماهانه مبلغی ( 400 دلار ) به عنوان مستمری از طرف دولت کانادا دریافت میکند.این پرداخت تا سن 18 سالگی کودک ادامه خواهد داشت.
 10. دولت کانادا برای افرادی که شغل خود را از دست داده اند و توانایی کار کردن را هم ندارند, در هر ماه تا 2000 دلار مستمری پرداخت میکند.
 11. دولت کانادا برای افراد کم درآمد و یا سالمندی که توانایی تهیه مسکن را ندارند, با استفاده از روش ها و برنامه های خود مسکن تهیه میکند.
 12. دولت به مهاجران وشهروندان کانادایی با استفاده از مراکز اشتغال یابی خود در زمینه پیدا کردن یک شغل مناسب کمک میکند.دولت کانادا بهترین تلاش خود را برای پیدا کردن کار برای شما انجام میدهد.زیرا در این صورت نیازی به پرداخت مزایای دوران بیکاری به شما نخواهد بود.از سوی دیگر دولت بعد از پیدا کردن کار در کانادابرای افراد و کسب درآمد از طریق کار, از شما مالیات دریافت خواهد کرد و این خود کسب درآمدی برای دولت میباشد.در صورتی که شما تمایل داشته باشید تا برای بدست آوردن فرصت های شغلی بهتر ادامه تحصیل بدهید و یا مهارت های خود را افزایش دهید, دولت کانادا شما را در این زمینه کمک خواهد کرد.
 13. هنگامی که شما به عنوان یک مهاجر در سرزمین کانادا حضور دارید, کمک های بسیاری از سویدولت کانادا و یا سازمان های دولتی این کشور به شما میشود.به عنوان مثال سازمان مهاجرت کانادا و همچنین سازمان کار این کشور برای توسعه مهارت های ارتباطی شما (درصورتی که به زبان انگلیسی مسلط نباشید) کلاسهای رایگانی را برای شما برگزار میکنند.این سازمان ها کمک بسیاری در زمینه آماده سازی و تکمیل رزومه کاری, نحوه درخواست شغل و آموزش هایی در زمینه مصاحبه کاری به شما ارائه خواهند داد.همچنین در این مسیر شما میتوانید از امکانات رایگانی مانند: اینترنت, تلفن و فکس استفاده نمایید.
 14. در نظر گرفتن 35 هفته مرخصی زایمان همراه با حقوق از دیگرمزایای اقامت در کانادا می باشد. ( استفاده از مزایای مرخصی زایمان میتواند توسط پدر یا مادر و یا توسط هردوی آنها انجام پذیرد.)
 15. دولت کانادا برای شهروندان و افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند خدمات پزشکی رایگان ارائه میدهد.آموزش و تحصیل نیز تا کلاس 11 ( مقطع دبیرستان ) رایگان میباشد.برای تحصیل در سطح عالی ملزم به پرداخت شهریه هستید.
 16. بعد ازمهاجرت و دریافت شهروندی کانادا شما میتوانید برای کار و یا درس در آمریکا, اروپا, استرالیا و کشور های خاورمیانه و 75 کشور دیگر بدون گرفتن ویزا اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط