دسته بندی نشده

مدرک زبان کانادا، آزمون زبان TOFEL و IELTS

مدرک زبان

انتخاب دوره زبان مناسب در کانادا

انتخاب دوره زبان با توجه به هدف سفر شما به کانادا، اینکه صرفا برای یادگیری زبان و یا ادامه تحصیل در دانشگاه نیاز دارید متفاوت و دارای اهمیت به سزایی خواهد بود. دوره های مختلف زبان در کانادا وجود دارد که با توجه به نیازهای مختلف دانشجویان طراحی شده اند. چند نکته برای کمک به انتخاب دوره زبان مناسب :

 • تمرکز روی برنامه

  در انتخاب دوره زبان به مهارت های زبانی خود، قصد یادگیری زبان( زبان تجاری، زبان محاوره ای، برای اهداف علمی و یا کار )، میزان یادگیری بهتر در کلاس های خصوصی یا گروهی، دوره های آنلاین و یا دوره های زبان برگزار شده در موسسه آموزشی خود توجه کامل را مبسوط کنید. نیاز شما هر چه که باشد شما باید مطمئن باشید، برنامه ای که انتخاب می کنید، با مهارت های فعلی شما همخوانی دارد و فضا را برای پیشرفت شما آماده می کند.

 • شناخت برنامه

  دوره زبانی که شماانتخاب می کنید باید با استانداردهای تعیین شده توسط آژانس مجوز رسمی آموزش زبان، از جمله کمیته اعتبار بخشی برنامه زبان انگلیسی (CEA) و یا یک سازمان مشابه، همخوانی داشته باشد. این برنامه همچنین باید از کیفیت نظارت مستمر برخوردار باشد. شناخت برنامه می تواند،  تمام تفاوت ها در بکارگیری دستاوردهای مهارت زبان شما را برآورده کند.

 • کیفیت آموزش

  آیا زبان انگلیسی، زبان مادری معلمان شما در کالج است؟ آیا آنها به صورت حرفه ای تدریس می کنند؟ چه آموزش هایی دیده اند؟ آیا آنها تاکنون زندگی و کار در کشورهای دیگر را تجربه کرده اند؟ به غیر از سخت کوشی و پشتکار شما، معلم شما، بیشترین تاثیر را روی مقدار یادگیری و سرعت یادگیری شما دارد.شما باید مطمئن شوید که بهترین آموزش ممکن را کسب می کنید.

 • امکانات

  آزمایشگاه زبان، فایل های صوتی و تصویری و برنامه های آموزشی تعاملی همه از مزیت های بزرگ در یک برنامه آموزش زبان است.

 • گزینه های مسکن

  گزینه های مختلف مسکن در کانادا برای دانشجویان بین المللی (از قبیل اسکان در خوابگاه، منزل ویلایی یا آپارتمان های خارج از محوطه دانشگاه)، بستگی به این دارد که کالج مورد نظر در کدام منطقه واقع شده باشد.
  درهنگام انتخاب گزینه مسکن، در ذهن داشته باشیم که چیزی شبیه به اقامتگاه به شما فرصت های بیشتر برای تمرین زبان انگلیسی، به صورت روزانه ارائه می دهد.

 • محل

  دوره های زبان، تقریبا در همه جای کانادا در دسترس هستند که البته به شما امکان حجم وسیعی از انتخاب ها را می دهد. شما ممکن است علاقه داشته باشید که در یک شهر بزرگ دوره خود را بگذرانید یا اینکه ترجیح می دهید در یک شهر کوچکتر به تحصیل بپردازید. شما باید شرایط جوی و آب و هوا را نیز در نظر بگیرید، همچنین هزینه های زندگی، فاکتور مهمی برای انتخاب میباشد.

 • اندازه

  اندازه دانشگاه، تعداد دانشجویان بین المللی، همچنین اندازه کلاس و نسبت معلمان به دانش آموزان را در نظر بگیرید.

درخواست برای دوره زبان

درخواست برای دوره زبان در کانادا، فرایندی است که در برنامه و نوع مدرسه متفاوت است . ممکن است برنامه توسط یک دبیرستان، کالج، دانشگاه و یا موسسات خصوصی ارائه شود. در هر صورت فاکتورهای زیر را می توانید در نظر بگیرید:

 

 • گام نخست: انتخاب برنامه

گام نخست، تحقیق در مورد برنامه های دوره زبان در کانادا است. برنامه ای که به بهترین وجه نیاز های شما را برآورده کند. کانادا حجم وسیعی از برنامه های متنوع را ارائه می دهد، بنابراین شما هیچ گونه مشکلی برای یافتن برنامه مناسب خود نخواهید داشت.

 • گام دوم: چک کردن دوباره الزامات ورود

دوره های مختلف آموزش زبان در کالج های متفاوت، الزامات متفاوتی دارند از جمله حداقل نمره، حداقل سن (برخی از کالج ها برای پذیرش محدودیت سنی دارند) ، سطح زبان مشخص و یا نمره معین در آزمون های مشخص شده زبان (CAEL, TOEFL, TOEIC, IELTS, etc)

 • گام سوم: دانستن زمان مناسب برای درخواست

برخی از کالج ها و موسسات آموزش زبان، فرجه مشخصی برای دانشجویان بین المللی دارند و برخی از آنها در تمام طول سال برنامه پذیرش را انجام می دهند. بهترین تصمیم این است که در حداقل زمان ممکن برای پذیرش اقدام کنید.

 • گام چهارم: پرداخت هزینه درخواست و سایر هزینه ها

بسیاری از موسسات زبان، هزینه های درخواست پذیرش و یا حتی قسمتی از شهریه را قبل از صدور نامه پذیرش از شما درخواست می کنند. (معمولا هزینه پیش پرداخت بین200 تا800 دلارکانادا متغیر است). از آنجا که صدور ویزای تحصیلی، به صدور نامه پذیرش بستگی دارد، این مرحله بسیار مهم است.

 • گام پنجم: درخواست برای ویزای تحصیلی

هر زمان که نامه پذیرش خود را از دبیرستان دریافت کردید، می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. این ویزا برای تمام دانشجویان بین المللی که مدت تحصیل آنها بیشتر از شش ماه طول بکشد، الزامی است. این مجوز توسط اداره شهروندی و مهاجرت کانادا(CIC) صادر می شود. این پروسه ممکن است کمی زمان بر باشد، بنابراین خیلی مهم است که از زمان صدور نامه پذیرش تا شروع کلاس ها زمان کافی در اختیار داشته باشید.

دوره‌های زبان انگلیسی در کانادا

با توجه به اینکه زبان انگلیسی زبان اول کشور کانادا و بسیاری از ایالت های این کشور میباشد بنابراین برنامه های متعددی با کیفیت آموزشی بالا برای یادگیری زبان انگلیسی ارئه می دهد. و دانشجویان میتوانند با توجه به نیاز خود یکی از دوره های آموزش حضوری یا آنلاین در دانشگاه،‌کالج، دبیرستان و … شرکت کنند. این برنامه ها سطح بندی بوده و شامل سطوح مبتدی، متوسط و پیشرفته می باشد و برنامه دوره ها نیز، شامل برنامه ترم های کامل یا ترم های تابستانه و بهاره می شود.

دوره های آموزش زبان

دوره ها و برنامه های متنوعی در کانادا برای آموزش انگلیسی ، وجود دارد که شامل:

زبان انگلیسی تجاری

زبان انگلیسی محاوره ای

انگلیسی برای اهداف خاص (پزشکی، حقوقی، آموزشی و غیره)

زبان انگلیسی برای محل کار

زبان انگلیسی برای آماده سازی دانشگاه

زبان انگلیسی برای آماده سازی دبیرستان

برنامه های یکپارچه(خواندن، نوشتن، گوش دادن، صحبت کردن)

برنامه های زبان برای بچه های 12 ساله و کمتر از آن

برنامه های آموزش معلم (CELTA/TESL/TESOL, etc)

تسلط به زبان انگلیسی و آمادگی برای آزمون های زبان (CAEL, TOEFL, TOEIC, IELTS)

طول مدت دوره ها از 5 هفته تا 15 هفته متغیر است. برخی برنامه ها فردی یا گروهی طراحی شده اند. برخی از آنها به شما یک گواهی معتبر اعطا می کنند و برخی دیگر به روز رسانی مهارت های زبانی را در پی دارند.

 

آزمون زبان

بعضی از دوره ها نیاز دارد که شما در یک آزمون تشخیصی مانند آزمون زبان انگلیسی به عنوان زبان خارجی (TEOFL)، آزمون زبان انگلیسی برای ارتباطات بین الملل (TOEIC)، سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی (IELTS) و یا ارزیابی علمی زبان انگلیسی کانادایی (CAEL)، شرکت کنید. این آزمون اولیه نشان می دهد که شما برای چه سطحی از زبان آمادگی دارید. برخی از کالج ها نیز ممکن است آزمون تعیین سطح مخصوص خود را داشته باشند.

 

آزمون TOFEL و  IELTS  

 

·         آزمون (TOEFL)

آزمون تافل معتبرترین آزمون انگلیسی در جهان می باشد که که در بیش از 8000 موسسه آموزشی و در بیش از 130 کشور جهان به رسمیت شناخته شده است. تقریبا در تمامی کشورهای جهان برای پذیرش به نمره زبان شما توجه می کنند. با ارسال نمرات تافل خود در دانشگاه انتخاب شده، شما اثبات خواهید کرد که برای موفقیت تحصیلی، آمادگی دارید.

آزمون تافل، به اثبات مهارت زبان انگلیسی شما که قادر به استفاده از آن، در یک کلاس درس دانشگاهی هستید، کمک می کند. در آزمون، شما ممکن است یک پاراگراف از یک کتاب را بخوانید، یا اینکه به یک سخنرانی گوش دهید و یا در پاسخ صحبت کنید و یا متنی را بنویسید، درست مثل زمانی که در کلاس درس این فعالیت ها را انجام می دهید. از آنجا که تکالیف و سوالات آزمون، صد در صد به صورت علمی طراحی شده، بسیاری از دانشگاه ها، آن را مناسب ترین آزمون برای صدور پذیرش می دانند. با آزمون تافل بدون شک نمره شما منصفانه تر و معتبرتر است، به دلیل اینکه پاسخ های شما ضبط می شود و به وسیله سه تا شش ارزیاب، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

درباره آزمون تافل iBT

آزمون تافل IBT، تحت نظارت از طریق اینترنت، بخش مهمی از سفر تحصیلی شما در یک کشور انگلیسی زباناست. علاوه بر آزمون، برنامه ETS تافل(خدمات آموزش تست تافل) ابزار و راهنمایی را برای کمک به شما در آزمون فراهم می کند و مهارت زبانی شما را توسعه می دهد. تافل آی بی تی، تست اندازه گیری مهارت شما  برای استفاده و درک زبان انگلیسی در سطح دانشگاه است. و اینکه شما چگونه مهارت های نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن را در تکالیف دانشگاهی اعمال می کنید را مورد ارزیابی قرار می دهد. دو فرمت مشخص برای آزمون تافل وجود دارد. فرمت آزمون، بستگی به مرکز محل آزمون دارد. بیشتر شرکت کنندگان در آزمون تافلiBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) شرکت می کنند. مراکز آزمونی که دسترسی به اینترنت نداشته باشند تافل PBT(آزمون های مبتنی بر کاغذ) را ارائه می دهند.

نمرات شما، بر عملکرد شما روی سوالات آزمون استوار است. شما باید حداقل یک سوال در بخش های خواندن و گوش کردن جواب دهید، حداقل یک مقاله بنویسید و حداقل یک کار صحبتی را تکمیل کنید تا بتوانید یک امتیاز رسمی کسب کنید. برای تافل iBT و مبتنی بر اینترنت، شما چهار امتیاز جدا برای هر بخش و یک امتیاز کلی کسب می کنید.

بخش خواندن (امتیاز بین 0 تا 30)

بخش شنیداری (امتیاز بین 0 تا 30)

بخش صحبت کردن (امتیاز بین 0 تا 30)

بخش نوشتاری (امتیاز بین 0 تا 30)

امتیاز کلی (امتیاز بین 0 تا 120)

هیچ گونه نمره قبولی و یا رد شدن در آزمون تافل وجود ندارد، سازمان ها و موسسات آموزش عالی، نمرات مورد نیاز خود را اعلام می کنند. نمرات تافل برای دو سال معتبر هستند و هیچ گونه محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون وجود ندارد.

·       آزمون آیلتس(IELTS) سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی

کشوهای استرالیا، بریتانیا، کانادا و نیوزیلند پذیرفته شده است. همچنین موسسات دانشگاهی امریکا، به طور فزاینده ای آزمون آیلتس را برای اهداف پذیرش خود قبول می کنند. آزمون آیلتس شامل 4 بخش است که طیف وسیعی از مهارت های زبانی دانشجویان را که در هنگام مطالعه و یا آموزش با آن روبرو می شوند را به مرحله آزمایش می گذارد.

دو فرمت مشخص برای آزمون آیلتس وجود دارد: آموزش آکادمیک و عمومی. بخش های صحبت کردن و شنیداری، در آزمون تمام داوطلبین به یک شکل است. دو فرمتی که با هم تفاوت دارند مربوط به نوشتن و خواندن می شوند. آزمون آکادمیک، برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل دارند، مناسب است. آزمون عمومی بیشتر مناسب اهداف غیر علمی است و معمولا برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت دارند.

مدرک زبان مورد نیاز در کانادا

یکی‌ از سوالات متداول در مورد مهاجرت، نوع مدرک زبان قابل استفاده در کاناداست.

مدرک زبان مورد نیاز کانادا برای ادامه تحصیل

برای آن دسته از دوستانی که قصد ادامه تحصیل در کانادا رو دارند، در شهرهای مختلف و رشته‌های مختلف نوع مدرک خواسته شده هم متفاوت خواهد بود. حتی اینکه شما قصد ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه رو داشته باشید، در نوع مدرک زبان شما تاثیرگذار است. به عنوان مثال در تورنتو و ونکوور که شهر‌های انگلیسی‌ زبان هستند، برای آنهایی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند، طبیعتاً مدرک زبان خواسته شده IELTS یا TOEFL خواهد بود. در مورد نمره IELTS بستگی به نوع رشته و سطح تحصیلی موردنظر متفاوت است. برای برخی‌ رشته‌ها نمره بالاتر و برای برخی‌ دیگر نمره پایینتر مد نظر است. قطعا برای دانشجویان دکترا داشتن نمره ۷ و یا ۷.۵ الزامی ولی‌ برای دانشجویان مستر این نمره ممکن است حدود ۶.۵ یا ۷ باشد.

البته بعضی دانشگاهها از بعضی دانشجویان ممتاز، مدرک زبان ESL را هم با گرید 12 قبول می کنند. یعنی دانشجویی که ممتاز شناخته شده اند می تواند این مدرک را ارائه داده یا اینکه در آزمون ESL که توسط دانشگاه برگزار می‌شود شرکت کرده و آزمون تعیین سطح دهد. اگر گرید 12 را گرفت نیازی به گذراندن کلاسها ندارد و اگر نتوانست باید یک یا چند ترم زبان بگذراند. البته کسانی که مقیم کانادا هستند هم میتوانند این آزمون رو بدهند اما به دلیل سخت بودن این آزمون اغلب دو ترم زبان انگلیسی در نظر گرفته میشود که شامل هزینه و زمان خیلی بیشتری نسبت به آیلتس و تافل دارد.

حتی اینکه شما قصد گرفتن  بورسیه چه دانشگاهی را دارید مقدار نمره شما متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از این امر باید به سایت همان دانشگاه مراجعه کنید. برای کالج‌ها داستان کمی‌ متفاوت بوده و بستگی به کالجی که انتخاب می‌کنید، ممکن است از شما مدرک زبان آیلتس و یا مدرک CLB خواسته شود. البته باز هم تاکید می‌کنم که بستگی به رشته مورد نظر شما مدارک و نمره خواست شده ممکن است متفاوت باشد.

مدرک زبان مورد نیاز برای کار در کانادا

برای کار کردن در کانادا کسی‌ از شما مدرک زبان نمیخواهد. در واقع چیزی که بسیار حائز اهمیت است تسلط شما به مهارت‌های ارتباطی‌ مثل گفتن و شنیدن است. ولی‌ تا زمانی‌ که شما نتوانید ارتباط برقرار کنید داشتن مدرک زبان کمکی نخواهد کرد. مشکلی‌ که اغلب دوستان در ابتدا ندیده گرفته و اهمیت این موضوع زمانی‌ روشن می‌شود که بعد از گذشت مدت‌ها موفق به پیدا کردن شغل نمیشوند.

دوره‌های بریجینگ و سیستم‌های کاریابی

در تورنتو موسسات و متدهای کاریابی هستند که بعضا مدرک زبان نیاز دارند. برخی‌ از این دوره‌ها به اصطلاح برجینگ گفته می‌شود. برای این دوره‌ها اغلب مدرک زبان CLB را می‌پذیرند و نیازی به ارائه مدرک زبان خاص دیگری نیست.

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط