ویزای دانش‌آموزی

مدارس شبانه‌روزی کانادا

مدارس شبانه‌روزی

مدارس شبانه‌روزی در کانادا مدارسی هستند که ‌دانش‌آموزان و مربیان مدرسه، در طی سال تحصیلی در خود مدرسه اقامت می‌کنند. البته برخی از دانش‌آموزان در طی روز در آنجا حضور داشته و در پایان روز به منزل خود باز می‌گردند. بسیاری از مدارس خصوصی (مستقل) جزو مدارس شبانه‌روزی هستند. شاگردان مدارس شبانه‌روزی معمولا در تعطیلات و آخر هفته به منزل خود باز می‌گردند ولی دانشجویان بین المللی از کشورهای دیگر یا افرادی که از شهرهای دور تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا را انتخاب می‌کنند، می‌توانند در تعطیلات و آخر هفته نیز در خوابگاه‌های مدرسه اقامت داشته باشند.

مزیت تحصیل در مدارس شبانه‌روزی

مدارس شبانه‌روزی، بیش از اینکه صرفا مدارسی باشد که دانش‌آموزان و مربیان در آن با همدیگر زندگی می‌کنند، نوعی آموزش است که افراد نحوه‌ی زندگی در میان گروه همسالان و مربیان خود را یاد می‌گیرند. دانش‌آموزان این مدارس تجارب آموزشی فراگیری کسب کرده و مهارت‌های الزامی زندگی همانند مستقل بودن و مهارت‌های رهبری را پرورش می‌دهند. این مدارس همه‌ی زندگی و تغییرات زندگی فرد را احاطه می‌کند. مجموع این تجارب است که به مدارس شبانه‌روزی ارزش می‌بخشد.

مدارس شبانه‌روزی یا مدارس روزانه؟

تردیدهای بسیاری در مورد اینکه مدارس شبانه‌روزی برای دانش‌آموز مفیدتر است یا مدارس روزانه، وجود دارد. هر کدام از این مدارس مزایا و معایب خود را دارند اما دلیلی که خانواده‌ها مدارس شبانه‌روزی را انتخاب می‌کنند این موضوع است که این نوع مدارس بهترین گزینه‌ی ممکن از نظر تحصیلی و آموزشی می‌باشند. مدارس شبانه‌روزی، مدارسی نیستند که دانش‌آموزان صرفا به خاطر داشتن مکانی برای اقامت در آنجا تحصیل می‌کنند. با این که اولین تصور از مدارس شبانه‌روزی دور بودن از خانه است اما بسیاری از دانش‌آموزان محلی نیز این مدارس را برای تحصیل انتخاب می‌کنند. در گذشته این تصور وجود داشت که این مدارس فقط مختص طبقه‌ی خاص، ثروتمندان  یا افرادی با توان مالی بالا می‌باشد اما اکنون بسیاری از این مدارس جزو مدارس مقرون به صرفه در پایه‌های تحصیلی مختف می‌باشند.

مزیت‌های مدارس شبانه‌روزی

یکی از مهمترین تصمیمات والدین یا دانش‌آموزان انتخاب نحوه و محل تحصیل می‌باشد. میان مدارس شبانه‌روزی جهان، کانادا انتخابی عالی برای تحصیل و اقامت دانش‌آموزان می‌باشد. کانادا جامعه‌ای متنوع، پذیرا و پویا است. دانش‌آموزان و دانشجویانی که در کانادا تحصیل می‌کنند، مدارکی کسب می‌کنند که در سراسر جهان شناخته شده و معتبر است. تحصیل در کانادا صرفا باعث تقویت تحصیلی نمی‌شود و فرد در مدارس شبانه‌روزی کانادا با حس جامعه‌ای مشترک از همسالان خود آشنا شده و روابط قدرتمندی با مربیان و سایرین در زمینه‌ی مسئولیت‌پذیری‌های فردی و اجتماعی پایه‌گذاری می‌کند. ترم تحصیلی در مدارس شبانه‌روزی کانادا معمولا از سپتامبر، ژانویه و می شروع می‌شود.

در قسمت زیر با برخی از مزیت‌های مدارس شبانه‌روزی کانادا آشنا می‌شوید:

  • زبان رایج انگلیسی، زبان سیستم آموزشی:

یکی از دلایلی که والدین فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می‌فرستاند، یادگیری زبان جدیدی است. با این که سیستم‌های آموزشی بسیاری از کشورها به زبان انگلیسی است اما تجربه‌ی زبان برای دانش‌آموزانی که وارد محیطی فراگیر شده و در آن مشارکت می‌کنند، صرفا محدود به سیستم آموزشی نمی‌شود. دانش‌آموزان زیادی از ملیت‌های مختلف در مدارس کانادا تحصیل می‌کنند و با استفاده از این زبان مشترک که زبان اول رایج کل کشور است به برقراری روابط دوستی و تحصیلی می‌پردازند.

  • داشتن نظارت و سرپرستی خوابگاهی:

یکی از نگرانی‌های بزرگ والدین در هنگام انتخاب مدارس شبانه روزی، نوع سرپرستی و نظارتی است که فرزندانشان در هنگام ورود به کشور جدید دریافت می‌کنند. مدارس شبانه‌روزی کانادا در زمینه‌ی نظارت و سرپرستی یکی از بهترین‌های جهان هستند.

  • سیستم آموزشی دوره‌ای و ترمی در کانادا:

با این که بسیاری از خانواده‌ها فرزندان خود را برای تحصیل به خارج از کشور می‌فرستند، اما نمی‌خواهند که برای مدتی طولانی‌تر از حد نیاز از فرزندان خود دور باشند. مدارس شبانه‌روزی کانادا از مزیت سیستم آموزشی سه ترم در یک سال تحصیلی برخوردار هستند. این مزیت به دانش‌آموزان جدید اجازه می دهد تا در هر ترم یا نیمسال امکان ثبت‌نام در مدرسه را داشته باشند.

  • مسیری عالی برای ورود به کالج‌ها و دانشگاه‌های مشهور کانادایی و بین المللی:

مدارس شبانه‌روزی کانادا امکانات تحصیلی و آموزشی عالی برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند و این مدارس از مربیان، کارکنان و مشاورین حرفه‌ای که مسیر ورود به دانشگاه را برای دانش‌آموزان هموار می‌کنند، برخوردار هستند.

  • اندازه‌ی کوچک کلاس‌ها:

نگرانی دائم اکثر والدین، نسبت تعداد دانش‌آموزان به معلمان می‌باشد. یکی از فواید اولیه‌ی مدارس شبانه‌روزی محدود بودن اندازه‌ی کلاس‌ها است. مربیان و معلم کلاس‌ها به دلیل کم بودن تعداد دانش‌آموزان یک کلاس فرصت کافی برای توجه و وقت گذاشتن برای هر دانش‌آموز را دارند.

  • مقرون به صرفه بودن:

مدارس شبانه‌روزی کانادا از نظر هزینه و مخارج زندگی نسبت به مدارس شبانه‌روزی سایر کشورها مقرون به صرفه‌تر می‌باشند. هزینه‌ی تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا تقریبا بین 30,000 تا 60,000  متغیر است. شهریه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی کانادا، به نسبت کشورهای انگلستان و امریکا به طور قابل توجهی کمتر است.

  • کسب تجارب فرهنگی عالی در محیطی زیبا و امن:

کشور کانادا کشوری است که از نظر امنیت و سطح فرهنگ در رتبه‌های برتر جهانی قرار دارد. کنار هم قرار گرفتن فاکتور فرهنگ و امنیت در کنار فاکتور زیبایی محیط، جذابیتی دو چندان به تحصیل در این کشور می‌بخشد.

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط