دسته بندی نشده

مجوز سفر الکترونیک Electronic Travel Authorization

مجوز سفر الکترونیک

مجوز مسافرت الکترونیک Electronic Travel Authorization

یکی از شرایط جدید ورود اتباع خارجی معاف از ویزا برای پرواز به کانادا و یا عبور از آن )به استثناء شهروندان ایالات متحده و مسافران دارنده‌ی ویزای کانادا( نیاز به مجوز سفر الکترونیکی (ETA) دارند. شهروندان کانادایی، از جمله شهروندان دوگانه و ساکنان دائمی کانادا، نمی توانند درخواست ETA کنند. قبل از اینکه پرواز خود را به کانادا رزرو کنید، برای ETA درخواست کنید.

مجوز سفر الکترونیک(ETA) چیست؟

بیشتر مسافران نیاز به ویزا یا مجوز مسافرت الکترونیک (ETA) دارند تا به فرودگاه کانادا سفر کنند و یا از طریق آن از کانادا عبور کنند. مجوز سفر الکترونیک(ETA) برای ورود مسافرین خارجی معاف از ویزا است که به صورت هوایی به کانادا سفر می‌کنند. ETA به صورت الکترونیکی است با گذرنامه مسافر ارتباط دارد و تا 5 سال  یا تا زمانی که پاسپورت منقضی شود معتبر است. اگر یک گذرنامه جدید دریافت کنید، باید یک ETA جدید دریافت کنید.

با استفاده از ETA معتبر، برای اقامت کوتاه مدت (به طور معمول تا شش ماه در هر سفر) می توانید به کانادا سفر کنید. ETA اجازه ورود به کانادا را نمی دهد بلکه هنگامی که شما وارد فرودگاه می شوید، باید گذرنامه و اسناد دیگر خود را(مانند گرین کارت ایالات متحده) به آفیسر نشان دهید تا او را قانع کنید که واجد شرایط برای ورود به کانادا هستید.

 

چه کسی نیاز به یک ETA برای سفر به کانادا دارد؟

  • مسافران خارجی معاف از ویزا برای پرواز و یا عبور از طریق فرودگاه کانادا نیاز به ETA دارند. این مسافران هنگام ورود با ماشین، اتوبوس، قطار یا کشتی نیازی به ETA ندارند.
  • ساکنین دائمی قانونی ایالات متحده نیاز به ETA دارند تا به فرودگاه کانادا سفر کنند. آنها باید یک گرین کارت معتبر و یک گذرنامه معتبر در هنگام ثبت نام ارائه دهند.

مسافرانی که نمی توانند درخواست ETA کنند و نیاز به شناسایی دیگر برای سفر به کانادا دارند:

  • شهروندان کانادایی، از جمله شهروندان دوگانه، نیاز به گذرنامه معتبر کانادا دارند. کانادایی های آمریکایی می توانند با گذرنامه معتبر کانادا یا ایالات متحده سفر کنند.
  • ساکنان دائمی کانادا نیاز به یک کارت اقامت دائم معتبر یا مستند اقامت دائم دارند.

 

درخواست آنلاین ETA

درخواست ETA یک فرایند آنلاین ساده است که برای تکمیل فقط چند دقیقه طول می کشد. اکثر متقاضیان تأیید ETA خود را (از طریق ایمیل) در عرض چند دقیقه دریافت می کنند. با این وجود، برخی از درخواست ها می توانند چندین روز طول بکشد تا مدارک مورد تأیید را ارسال نمایند. بهتر است قبل از اینکه پرواز خود را به کانادا رزرو کنید، ETA را دریافت کنید.

هزینه ETA 7 دلار کانادا است که در هر بار درخواست فقط میتوانید برای یک نفر درخواست کنید. برای تکمیل فرم، به گذرنامه، کارت اعتباری و یک آدرس ایمیل نیاز دارید.

*نکته: اگر شماره گذرنامه را در فرم ETA اشتباه وارد کنید هنگام پرواز به کانادا به مشکل بر خواهید خورد. پس از تائید ETA خود، بررسی کنید که شماره پاسپورت موجود در تائیدیه ایمیل  ETA شما با شماره گذرنامه شما مطابقت داشته باشد. اگر آنها مطابقت نکنند، شما باید یک ETA جدید درخواست کنید.

 

هنگامی که شما ETA خود را دریافت می‌کنید، این مجوز الکترونیکی به پاسپورت شما الصاق شده و به مدت ۵ سال و یا تا زمان انقضای پاسپورت‌تان (با توجه به این که کدام یک زودتر رخ دهد)، اعتبار دارد. هنگام ورود پرواز خود به کانادا، باید این پاسپورت را ارائه دهید. پرسنل هواپیمایی پاسپورت شما را اسکن می کنند تا تأیید کنید که مجوز سفر الکترونیک معتبر است و در صورت عدم اعتبار مجاز به پرواز نخواهید شد.

 

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط