مهاجرت به کانادا

شهر کلگری کانادا

شهر کلگری کانادا

کلگری

کلگری، شهری در ایالت آلبرتای کاناداست. در جنوب این استان، در منطقه کوهپایه ای مقابل رشته کوه های راکی کانادا، واقع شده است. این شهر در مناطق سرسبز طبیعی آلبرتا واقع شده است. در سال 2011، جمعیت این شهر در حدود 1,096,833 بوده است که آن را به بزرگترین شهر در آلبرتا و پنجمین منطقه شهری بزرگ در کانادا، تبدیل کرده است.

کلگری، به عنوان شاخه اصلی صنعت نفت و گاز وهمچنین به عنوان شاخه اصلی در توسعه اقتصادی، به رسمیت شناخته شده است. درآمد شخصی بالا و نرخ بیکاری پایین، ازافزایش فروش و قیمت با توجه به رونق منابع و افزایش تنوعاقتصادی سرچشمه می گیرد. به خاطر این نقاط قوت، کلگری به عنوان یک شهر جهانی، تعیین شده است. همچنین،کلگری برای بهترین عملکرد اقتصاد محلی به عنوان یکی از 200 شهر مهم در سراسر جهان، در سال 2011  توسطموسسه بروکینگز،معرفی شد. از این نظر، کلگری رتبه اول را در کانادا و رتبه پنجاه و یکم را در دنیا کسب کرد.

کلگری، مکانی برای برگزاری هنرهای نمایشی، فرهنگ و امکانات جامعه است. تالار کنفرانس، یکی از امکانات دوگانه موجود در استان است، دیگری در ادمونتون واقع شده است، که هر دو در زبان محلی “جوب” نامیده می شوند. سالن2538 صندلی در سال 1957 افتتاح شد و میزبان صدها موسیقی برادوی، تئاتر، صحنه و تولیدات محلی بوده است. جوب کلگری، خانه دائمی کمپانی باله آلبرتا، اپرای کلگری، قستیوال موزیک و مراسم یادبود سالانه روز شهروندی است. هر دو تالار 365 روز سال اجرا دارند و توسط دولت استانی، اداره می شوند. هر دو تالار در سال 2005 ، برای صدمین سالگرد این استان، مورد باز سازی قرار گرفتند.

هنرهای بصری و مفهومی مانند کنگره یکپارچه هنر در شهر فعال هستند. چند گالری در مرکز شهر وجود دارد، بسیاری از آنها را در امتداد خیابان استفان و راهروهای خیابان 17 متمرکز شده اند. بزرگترین گالری هنر در این شهر، گالری هنر کلگری نام دارد. کلگری همچنین خانه دائمی کالج هنر و طراحی آلبرتا است.

کالگری میزبان تعدادی از جشنواره های سالانه و رویدادها است. این جشنواره ها شامل فستیوال فیلم بین المللی کلگری، جشنواره موسیقی محلی کلگری، جشنواره کمدی کلگری، فستیوال موسیقی فولکلور، جشنواره یونانی، جشنواره بین المللی نویسندگان، جشنواره بین المللی کلام کلگری و بسیاری دیگر از جشنواره های اجتماعی و فرهنگی، می شود. معروفترین رویداد سالانه استمپد کلگری است که هر سال در ماه جولای از سال 1912 تا کنون انجام شده است.

چندین موزه در شهر کلگری واقع شده است. موزه گلنبو، بزرگترین موزه در غرب کاناداست، که شامل گالری هنر و  گالری ملل اولیه می باشد. موزه های اصلی دیگر شامل مرکز فرهنگی چینی (6500 متر مربع(بزرگترین مرکز فرهنگی مستقل در کانادا))، تالار مشاهیر و موزه المپیک کانادا (در پارک المپیک کانادا)، موزه نظامی و موزه فضایی، می شود.

مرکز شهر یا آسمان خراش های متعدد آن، شناخته می شود. بعضی از این سازه ها، از جمله برج کلگری و عمارت  بانکاسکوشیا، برای نماد بودن شهر کلگری، به اندازه کافی منحصر به فرد هستند. ساختمان های اداری، بیشتر در هسته تجاری متمرکز هستند، در حالی که برج های مسکونی در غرب و جنوب مرکز شهر، متمرکز هستند. این ساختمان ها، نمادی از رونق و رکود شهر را به تصویر می کشد. اولین شکوفایی ساخت آسمان خراش در اواخر دهه 1950 رخ داد و تا 1970 ادامه داشت. پس از سال 1980، در طول رکود اقتصادی، بسیاری از پروژه های ساخت و ساز مرتفع، بلافاصله متوقف شد. در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 ، با آغاز بازی های المپیک زمستانی 1988 و انگیزه رشد اقتصادی، عمده ساخت و ساز دوباره آغاز شد. به طور کلی 10 برج اداری وجود دارد که ارتفاعشان حداق 150 متر یا بلندتر(در حدود 40 طبقه)است. بلندترین برج، Bow است که بلندترین برج اداری کانادا، خارج از تورنتو است. برج های تالار بانکداران کلگری، نیز بلندترین برج های دوقلو در کانادا هستند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

 

نوشته های مرتبط