مهاجرت به کانادا

شهر کبک کانادا

شهر کبک کانادا

 کبک

شهر کبک، مرکز ایالت کبک کاناداست. طبق آمار سال 2011، شهر کبک جمعیتی بالغ بر 516,622 نفر و مادر شهر کبک، جمعیتی بالغ بر 765,706 نفر داشت و این آمار، کبک را به پرجمعیت ترین شهر استان بعد از مونترال تبدیل کرده است.

این شهر توسط ساموئل دو چامپلین در سال 1608 تاسیس شده ویکی از قدیمی ترین شهرهای امریکای شمالی است. باروهای اطراف کبک، تنها استحکامات باقی مانده اطراف شهر هستند که در امریکا در شمال مکزیک وجود دارند، و به عنوان یک مکان میراث جهانی توسط یونسکو در سال 1985، به عنوان منطقه تاریخی قدیمی کبک، اعلام شد.

با توجه به دولت های استانی و فدرال، کبک، نام رسمی این شهر هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسه است، هر چند معمولا از نام شهر کبک (معادل فرانسه آن، Ville د کبک)، به خصوص برای تشخیص شهر از استان، استفاده می شود.معروفترین نشان اختصاصی شهر، هتل Château Frontenac، است که ارتفاع بسیار زیادی دارد. مجلس ملی کبک، گالری ملی کبک و موزه تمدن، درون یا در نزدیکی کبک، یافت می شوند.

با توجه به سرشماری سال 2011، 516,622 نفر  به تنهایی در شهر کبک سکونت داشتند و 765,706 نفر در منطقه مادر شهر کبک سکونت داشتند. در حالیکه مونترال، توسط بسیاری، به عنوان یک جمعیت دو زبانه، که در آن ساکنین، دانش هر دو زبان انگلیسی و فرانسه را دارند، در نظر گرفته می شود، کبک و مناطق اطراف آن، تا حد زیادی فرانسوی زبان هستند. زبان مادری اکثریت ساکنان شهر، فرانسه است. جامعه انگلیسی زبان در شرایط نسبی در دهه 1860 به اوج خود رسید، هنگامی که 40٪ ساکنان کبک، انگلیسی ها بودند. امروزه، انگلیسی زبانان تنها 1.5 درصد منطقه شهری کبک را تشکیل داده اند.

با توجه به سرشماری سال 2001، بیش از 90 درصد از جمعیت، کاتولیک رومی بودند. شهر همچنین دارای جوامع کوچکپروتستان، مسلمان و یهودی است.

اکثر شغل ها در شهر کبک در بخش ادارات دولتی، دفاع، خدمات، تجارت، حمل و نقل و گردشگری، متمرکز هستند. به عنوان مرکز استان، شهر از مزایای اداری و خدمات مرکز منطقه ای، بهره می برد. دولت استانی، بزرگترین کارفرما در شهر در سال 2007،  27,900 نفر را استخدام کرده است. نرخ بیکاری در سال 2008، در شهر کبک، 4.5% بود که از میانگین نرخ بیکاری استانی (7.3%) و ملی (6.6%)، پایین تر بود.

شهر کبک برای کارنیوال زمستانی، فستیوال موسیقی تابستانی و روز جشن سنت جین باپتیست، شناخته شده است. تعدادی از سایت های تاریخی، گالری های هنر و موزه ها، از قبیل باروی کبک، گالری ملی کبک، موزه تمدن و موزه ملی کبک، در شهر کبک قرار دارند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط