مهاجرت به کانادا

شهر وینیپگ کانادا

شهر وینیپگ کانادا

وینیپگ

وینیپگ، مرکز و بزرگترین شهر، ایالت مانیتوبای کاناداست، این شهر، بیش از نیمی از جمعیت مانیتوبا را در خود جای داده است. این شهر در نزدیکی مرکز طولی امریکای شمالی، در محل تلاقی رودخانه های سرخ و اسینیبوین (که به طور معمول با نام فورکز، شناخته می شود)، واقع شده است.

نام “وینیپگ” از کری “آب گل آلود” می آید. منطقه وینیپگ، یک مرکز تجاری برای مردم بومی، قبل از ورود اروپاییان بود. اولین قلعه در آنجا توسط تجار فرانسوی در سال 1738 ساخته شد. هسته آن به عنوان شهر وینیپگ در سال 1873، با جمعیتی بالغ بر 1,869 تشکیل شده است. وینیپگ در رتبه هفتم بزرگترین منطقه شهری کانادا، با جمعیتی بالغ بر 663,617 نفردر سرشماری سال 2011، قرار دارد.

وینیپگ دارای اقتصاد متنوع در بخش های مالی، تولید صنعتی، تولید مواد غذایی و نوشیدنی، فرهنگی، خرده فروشی و گردشگری، می باشد. وینیپگ، مرکز حمل و نقل مهم، ارائه شده توسط فرودگاه بین المللی ریچاردسون، می باشد. این شهر، دارای اتصال به شبکه راه آهن به ایالات متحده و شرق و غرب کانادا می باشد.

سازمان های فرهنگی وینیپگ شامل اپرای مانیتوبا، باله سلطنتی وینیپگ، ارکستر سمفونی وینیپگ، موزه مانیتوبا و گالری هنر وینیپگ، می شود. برخی از جشنواره های معروف شهر، عبارتند از جشنواره محلی وینیپگ، جشنواره جاز وینیپگ، جشنواره تئاتر وینیپگ و فولکلوریک. دانشگاه های وینیپگ شامل دانشگاه مانیتوبا و دانشگاه وینیپگ، می شود.

طبق سرشماری سال 2006، ساکنان شهر وینیپگ به تنهایی حدود 633,451 نفر، ساکنان منطقه شهری وینیپگ حدود 694,668 نفر و ساکنان منطقه پایتختی وینیپگ 711,455 نفر بوده است. وینیپگ، بزرگترین شهر مانیتوباست. منطقه فورکز (مکان تاریخی ملی کانادا)، سالانه چهار ملیون بیننده را به خود جذب می کند. این منطقه، خانه ای برای استودیو تلویزیون شهر، تئاتر مانیتوبا، جشنواره های بین المللی کودکان و موزه کودکان مانیتوبا، می باشد.

کتابخانه عمومی وینیپگ، شبکه کتابخانه های عمومی با 20 شعبه در سراسر شهر، از جمله کتابخانه هزاره است. وینیپگ، یک اجتماع فیلم مستقل دارد. همچنین میزبان تعدادی از تولیدات هالیوود، از جمله: باید برقصیم؟ (2004)، نامزدی اسکار فیلم کاپوتی (2005)، ترور جسی جیمز توسط رابرت فورد بزدل (2007)، سوارکاران (2009)، آدم کش (2011)، بوده است. انجمن ملی فیلم کانادا و گروه فیلم وینیپگ، فیلم های متعددی تولید کرده اند، که برخی از آنها موفق به دریافت جایزه شدند. شرکت های تولید فیلم متعددی در وینیپگ وجود دارد که برجسته ترین آنها شامل فارپینت فیلم، فرنتیک فیلم و بوفالو پیکچرز، می باشد.

جشنواره تئاتر جنبی وینیپگ، در رتبه دوم بزرگترین جشنواره تئاتر جایگزین در امریکای شمالی است. فستیوال بین المللی نویسندگان وینیپگ، نویسندگانی را از سراسر جهان برای خوانش در کارگاه های آموزشی دعوت می کند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط