مهاجرت به کانادا

شهر هالیفاکس کانادا

شهر هالیفاکس کانادا

هالیفاکس

منطقه شهری هالیفاکس، مرکز استان نوا اسکوشیا در کاناداست. جمعیت منطقه شهری هالیفاکس در سرشماری سال 2011، 390,096 نفر بوده است. هالیفاکس، مرکز بزرگترین جمعیت در آتلانتیک کانادا و همچنین در شرق شهر کبک است. این شهر توسط مجله مانی سنس، در رتبه چهارم بهترین مکان زندگی در کانادا در سال 2012، قرار گرفت.

منطقه شهری هالیفاکس، یک مرکز اقتصادی مهم در شرق کانادا با تمرکز زیاد روی خدمات دولتی و کمپانی های بخش خصوصی است. هالیفاکس برای مراکز تجاری، بانکداری، دولتی و فرهنگی ، سرویس هایی در منطقه دریایی، ارائه می دهد. شهر تمرکز زیادی روی صنایع تولیدی دارد و از طریق رشد بندر، فرودگاه بین المللی استنفیلد هالیفاکس و توسعه اتصالات بزرگراه و راه آهن، تبدیل به یک قطب حمل و نقل چند گانه شده است. رونق املاک و مستغلات در سال های اخیر، منجر به تحولات مالکیت جدید، از جمله نوسازی و مرمت برخی از مناطق طبقه کارگر سابق، شده است.

منطقه شهری هالیفاکس، مرکز فرهنگی مهمی برای ایالت های آتلانتیک، محسوب می شود. هسته شهر نیز از یک جمعیت بزرگ از دانش آموزان پس از دوره متوسطه که به شدت تحت تاثیر فضای فرهنگی، محلی هستند، بهره می برد. منطقه شهری هالیفاکس، تعدادی گالری هنر، تئاتر، موزه و همچنین مناطق ورزشی در سطح کیفیت ملی و امکانات سرگرمی، دارد. این شهر، مکانی برای بسیاری از اجراها، از جمله سالن ربکا کوهن، تئاتر نپتون و خانه موزیک، است. این شهر همچنین مکانی برای بسیاری از جاذبه های فرهنگی از جمله پاپ هالیفاکس، سمفونی نوا اسکوشیا، گالری هنر نوا اسکوشیا، موزه دریایی آتلانتیک و تئاتر نپتون، نیز می باشد.

هالیفاکس، برای طیف گسترده ای از جشنواره هایی که در طول سال اجرا می شوند، از جمله: جشنواره فیلم آتلانتیک، تاتو بین المللی نوا اسکوشیا، جشنواره باسکر هالیفاکس، جشنواره جاز آتلانتیک، جشنواره چند فرهنگی، روز بزرگداشت کانادا در شرق اتاوا، نقش میزبان را بازی می کند. بسیاری از این جشنواره ها، در طول سال های اخیر، شهرت جهانی پیدا کردند.

هالیفاکس، همچنین به مرکز مهم تولید فیلم، تبدیل شده است. موسسه کانادایی پخش برنامه، مراکز تولیدات رادیویی و تلویزیونی مستقر در هالیفاکس را دارد و تعدادی از برنامه های رادیویی و تلویزیونی، برای پخش ملی در سطح این منطقه ساخته شده است.

معماری قسمت جنوبی هالیفاکس، برای خانه های بزرگ سبک ویکتوریایی، مشهور است، در حالیکه قسمت های غربی و شمالی، خانه های چوبی مسکونی با ویژگی های قابل توجه، مانند “ایوان هالیفاکس” دارد. پردیس دانشگاه دلهوزی، اغلب در فیلم ها و مستندها، برجسته شده است.

هسته شهر، مکانی برای ساختمان های اداری بلند امریکای  شمالی است، به هر حال بخش های مرکز شهر، به وسیله قانون محدودیت ارتفاع کنترل می شود. قانون محدودیت ارتفاع، مانع مسدود شدن خطوط دید معین بین تپه ارگ و بندر هالیفاکس، می شود. این مسئله باعث شده که بعضی ساختمان های مدرن در مکان ها و زاویه های غیر معمول ساخته شوند.

در دهه های اخیر تضادی بین علاقه مندان به توسعه مدرن ساختمان ها وحافظان میراث، به وجود آمده است. گروه اول، به عنوان تهدیدی برای اعتبار تاریخی بعضی از مناطق شهر محسوب می شود، در حالیکه گروه دوم متهم به خفقان رشد در محدوده مشخصی از شهر هستند. بسیاری از مشاوره های شهری در سال های اخیر، روی این مسئله متمرکز شده اند که در حالی که به حفظ میراث باقی مانده می پردازند، نوسازی و پیشرفت را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.
شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹
شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴
شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط