مهاجرت به کانادا

شهر مونترال کانادا

شهر مونترال کانادا

مونترال

مونترال، نام  شهری در کاناداست. این شهر، بزرگترین شهر در ایالت کبک، دومین شهر بزرگ کانادا و پانزدهمین شهر بزرگ امریکای شمالی است. شهر، نام کنونی خود را از کوه رویال، تپه تریپل پیکد، واقع در قلب شهر گرفته است. مونترال ، بر روی جزیره مونترال، که دقیقا نامش را از همان منبع نام شهر گرفته، واقع شده است.

در سرشماری 10 می 2011، عنوان دومین منطقه پرجمعیت کانادا را با جمعیت 3,824,221 نفر در منطقه مادر شهر مونترال و 1,886,481 نفر در منطقه شهری مونترال، که شامل تمام شهر ها در جزیره مونترال میشد را کسب کرد. جمعیت شهر مونترال به تنهایی در سرشماری، 1,649,519، نفر بود.

فرانسه، زبان رسمی شهر و همچنین زبان مکالمه ای 60.5% از مردم مونترال است. زبان محاوره ای 21.2% از مردم، انگلیسی است و 23.4% به زبان های دیگر صحبت می کنند (طبق سرشماری سال 2006). طبق سرشماری منطقه بزرگ شهری مونترال، 70.5% از جمعیت، به زبان فرانسه و 18.5% به زبان انگلیسی، در خانه هایشان صحبت می کنند. 56 درصد از جمعیت قادر هستند که به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه صحبت کنند. مونترال، بزرگترین شهر فرانسه زبان در دنیا، بعد از پاریس است.

مونترال، همواره به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهرهای جهان، رتبه بندی می شد و به وسیله مجله مونوکل، پایتخت فرهنگی کانادا، نامگذاری شده است. امروزه این شهر، به عنوان یک مرکز مهم بازرگانی، هوافضا، امور مالی، دارویی، فن آوری، طراحی، فرهنگ، گردشگری، فیلم و امور جهان، شناخته می شود.

در سال 2010، مونترال شهر مرکزی نامگذاری شد، رتبه 34 از 289 شهر برای نوآوری در بخش های مختلف اقتصادشهری در جهان را کسب کرد. مونترال در فهرست سالیانه پیوند شهرهای کانادا، پس از تورنتو در رتبه دوازدهم و قبل از شهرهای مرکزی کلگری، کبک، ونکوور و ادمونتون، قرار دارد. مونترال در سال 2009، شهر میزبان شماره یک شمال امریکا برای رویدادهای انجمن بین المللی، با توجه به رتبه بندی مقدماتی کنگره بین المللی و کنوانسیون (ICCA)، نامگذاری شد.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط