مهاجرت به کانادا

شهر سنت جان کانادا

شهر سنت جان کانادا

سنت جان

شهر سنت جان، بزرگترین شهر در ایالت نیوبرانزویک و اولین شهر ثبت شده در کاناداست. این شهر در امتداد  ساحل شمالی خلیج فاندی، در دهانه رودخانه سنت جان، واقع شده است. در سال 2011، شهر جمعیتی در حدود 70,063 نفر داشته، و جمعیت منطقه بزرگ سنت جان در حال حاضر حدود  127,761 نفر است. این نشانه رشد 4.4 درصدی جمعیت، از سال 2006 تا کنون است.

با واقع شدن در بخش جنوبی-مرکزی استان در امتداد ساحل شمالی خلیج فاندی در دهانه رودخانه سنت جان، شهر به وسیله رودخانه جاری جنوب، تقسیم می شود و قسمت شرقی در شمال به وسیله رودخانه کنباکیسیس، جایی که در خلیج گرند به رودخانه سنت جان می رسد، محصور شده است.

در سال 2010، جمعیت منطقه بزرگ سنت جان به 132,192 نفر افزایش یافت، که 49 درصد این تعداد مرد و 51 درصد جمعیت زن، بودند. کودکان زیر 5 سال تقریبا 21 درصد جمعیت را به خود اختصاص دادند. افراد 65 سال و بیشتر، 27 درصد جمعیت را به خود اختصاص دادند. جمعیت سنت جان در سال های بین 1996 و 2005، چیزی در حدود 6.8 درصد کاهش یافت. در سرشماری سال 2006، جمعیت سنت جان 69,684 نفر در مقایسه با جمعیت 68,103 نفری آن در سال 2001، بوده است.

سنت جان، شهری صنعتی از استان های دریایی کاناداست. صنعتگر ثروتمند کی.سی.ایروینگ و خانواده اش، یک شرکت مختلط صنعتی، در طول قرن بیستم در شهر با منافع نفت، جنگلداری، کشتی سازی، وسایل ارتباط جمعی و حمل و نقل، ساختند. شرکت ایروینگ، به عنوان کارفرمای غالب در منطقه با اولین ترمینال نفت آبهای عمیق در امریکای شمالی، فرز خمیر چوب، فرز کاغذ روزنامه و بافت گیاه کاغذ، باقی ماند.

سمفونی نیوبرانزویک، تنها ارکستر سمفونی حرفه ای در استان است. اگرچه، یک سری کنسرت هایی در هر فصل در سنت جان برگزار می کند، اما این سمفونی، کنسرت هایی را در دیگر شهرهای استان نیز ارائه می دهد. جایگاه های فرهنگی عبارتند از:

  • تئاتر سلطنتی
  • تئاتر کودکان
  • کمپانی تئاتر سنت جان
  • اپرای نیوبرانزویک
  • فستیوال شکسپیر سنت جان
  • مرکز هنر سنت جان
  • بزرگداشت روز کانادا
  • گالری ترد اسپیس

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط