مهاجرت به کانادا

شهر رجینا کانادا

شهر رجینا کانادا

رجینا

رجینا، شهر مرکزی ایالت ساسکاچوان کاناداست. این شهر در رتبه دوم بزرگترین شهر ایالت (بعد از ساسکاتون) قرار دارد و مرکز تجاری و فرهنگی برای جنوب ساسکاچوان محسوب می شود. این شهر توسط شورای شهر رجینا اداره می شود. رجینا شهر کلیسای جامع کاتولیک و ارتدوکس رومانیایی و قلمرو اسقف کلیسای آنگلیکان کوواپل است. شهروندان رجینا، رجینایی نامیده می شوند. رجینا در سال 2012 رتبه پنجم بهترین شهر کانادا برای زندگی را توسط مجله مانیسین، کسب کرد.


رجینا در تعداد مطلق جمعیت بومی، در مقام هفتم در میان سرشماری مناطق شهری بزرگ در کانادا با “هویت بومی جمعیت 15،685  قرار دارد. محله های مسکونی در رجینا نسبت به محله های شهرهای غربی تا حدود زیادی نامشخص، هستند. اما حوزه های مختلف خارج از مرکز شهر به لحاظ تاریخی و اجتماعی قابل توجه هستند، رجینا نیز مانند دیگر شهرهای غربی امریکای شمالی، در حاشیه دارای مراکز خرید و فروشگاه های بزرگ است.

رجینا، در مرکز توجه بین المللی بود که طوفان رجینا در سال 1912 بسیاری از قسمت های شهر را ویران کرد. در دهه 1930، شورش رجینا توجه بیشتر را به ارمغان آورد، و خشکسالی دهه 1930 و رکود بزرگ، که به چمن زار های کانادا به خصوص آنهایی که  تمرکز اقتصادی خود را بر روی کشت غلات، متمرکز کرده بودند، آسیب زیادی وارد کرد. CCF (در حال حاضر NDP، حزب دموکراتیک ملی، حزب عمده جناح چپ سیاسی در کانادا)، بنیاد مانیفست خود را در رجینا پی ریزی کرده است. در سال های اخیر، منابع کشاورزی و معدنی ساسکاچوان، تقاضاهای جدیدی دارند، و به طور گسترده ای انتظار می رود که وارد دوره ی جدیدی از رشد اقتصادی قوی، شوند.

رجینا، زندگی فرهنگی قابل توجهی در زمینه موسیقی، تئاتر و رقص، دارد که توسط حوزه هنرهای زیبا در دانشگاه رجینا، که دارای دانشکده های موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی است، حمایت می شود. این شهر در زمان های مختلف، استعدادهای هنری قابل توجهی را به خود جلب کرده است: پنج رجینایی، هنرمندانی در کالج رجینا بودند که در دهه 1950 شهرت ملی به دست آوردند. دونالد کندریک، باب برایر و جو فتارد، با شهرت بین المللی قابل توجه، هنرمندانی از شهر رجینا بوده اند. هنرستان موزیک رجینا در قسمت پیشین ساختمان خوابگاه دختران  کالج رجینا برقرار بود. جشنواره های سالانه که در طول سال در رجینا برگزار می شوند شامل فستیوال هنرهای روستایی کلیسای جامع، فستیوال فولکلور رجینا، فستیوال قایق اژدهای رجینا و فستیوال موزاییک که توسط شورای چند فرهنگی رجینا برگزار می شود، هستند و عنوان پایتخت فرهنگی کانادا در سال 2004 را نصیب رجینا کرد.

همانطور که در شهرهای دیگر و شهرهای کوچک در سراسر کانادا جشنواره موسیقی کیوانیس برگزار می شود، در رجینا نیز از این فرصت برای افزایش استعداد موسیقی و شناخته شدن در سراسر کشور استفاده می شود. نمایشگاه کشاورزی تابستانی شهر، در اصل در سال 1884 به عنوان انجمن کشاورزی Assiniboia تاسیس شد و در اواسط دهه 1960 به عنوان “روز بوفالو” لقب گرفت. با وجود اینکه تئاتر کوچک رجینا در سال 1926 آغاز شده است  و قبل از ساختن عمارت تئاتر خود در سال 1981 اجرا داشته است، رجینا کمبود یک کنسرت بزرگ و محل برگزاری تئاتر را برای سالهای زیادی پس از آتش سوزی تئاتر رجینا در 1938 و تخریب سالن شهر در 1906 در زمانی که حفاظت از میراث معماری هنوز یک موضوعمتداول نبوده است، تجربه کرده است.

کتابخانه عمومی رجینا  یک سیستم کتابخانه شهری است که نه شاخه دارد. امکانات آن شامل تئاتر فیلم آر پی ال، گالری هنر دانلوپ و خدمات سواد آموزی ویژه، می شود. گالری هنر نورمن مکنزی در مرکز واسکانا و گالری هنر دانلوپ مجموعه های  (کلکسیون های) دائمی دارند و از نمایشگاه های سفرحمایت می کنند.

 

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

 

نوشته های مرتبط