مهاجرت به کانادا

شهر تورنتو کانادا

تورنتو

تورنتو

کبک و اونتاریو ایالت های بخش مرکزی کانادا هستند و شهرهای مهیج تورنتو، اوتاوا (پایتخت کانادا)، مونترال و کبک در این منطقه واقع شده اند. در شهرهای بزرگ و کوچک این منطقه غذاهای لذیذ و متنوع یافت می شود. علاوه بر این منطقه مرکزی پوشیده از جنگل های انبوه، و مناطق حاصل خیز برای تهیه انگور شراب است، ناگفته نماند که مناطق متنوعی نیز برای کمپ زدن در این منطقه وجود دارد. در مجموع در منطقه مرکزی شاهد ترکیب شهرهای مدرن با طبیعت بکر و زیبا هستیم.

تورنتو، بزرگترین شهر کانادا و مرکز استان انتاریو است. این شهر در جنوب انتاریو در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو واقع شده است. به عنوان یک شهر نسبتا مدرن، تاریخ تورنتو به اواخر قرن 18، زمانی که زمینش برای اولین بار توسط حکومت سلطنتی بریتانیا از Mississaugas با اعتبار جدید، خریداری شد، برمی گردد. بعدها به عنوان شهر یورک، تاسیس شد و به عنوان پایتخت جدید قسمت فوقانی کانادا، توسط فرماندار جان گریوز، اعلام شد. در سال 1834، یورک به عنوان یک شهر به ثبت رسید و به نام فعلی آن (تورنتو)، تغییر نام داد. این شهر در نبرد یورک، در طول جنگ 1812، غارت شد و در دو آتش سوزی بزرگ در سالهای 1849 و 1904، آسیب دید.

با بیش از 2.6 میلیون مقیم، تورنتو رتبه پنجم پرجمعیت ترین شهر در امریکای شمالی را داراست. منطقه مادر شهر تورنتو، 5.5 میلیون مقیم دارد. تورنتو در قلب منطقه بزرگ تورنتو قرار دارد، و منطقه پرجمعیت آن در جنوب انتاریو، به عنوان نعل اسب طلایی شناخته می شود و دارای جمعیتی نزدیک به 9 میلیون نفر در سال 2011، است. منطقه شهری تورنتو، جمعیتی بالغ بر 5,583,064  نفر و منطقه بزرگ شهری تورنتو در حدود 6,054,191 نفر جمعیت در سرشماری سال 2011 داشته است. جمعیت جهانی و بین المللی آن، نشان دهنده نقش تورنتو به عنوان یک مقصد مهم برای مهاجرین به کاناداست. تورنتو یکی از متنوع ترین شهرهای جهان، از نظر درصد ساکنان غیر بومی است، در حدود 49 درصد جمعیت تورنتو، در خارج از کانادا به دنیا آمدند. تورنتو نیز همواره به عنوان یکی از قابل زندگی ترین شهرهای جهان، توسط واحد اطلاعات اکونومیست و بررسی کیفیت زندگی مرسر، رتبه بندی شده است.

به عنوان پایتخت تجاری کانادا و یکی از مراکز مالی در جهان، تورنتو به عنوان یک شهر جهانی در نظر گرفته شده است. تورنتو، محل بورس اوراق بهادار تورنتو است و از لحاظ بزرگترین ارزش بازار، مقام هفتم را داراست. تورنتو، بیشتر از هر شهر دیگری در کانادا، مرکز شرکت های بزرگ تجاری است، از جمله پنج تا از بزرگترین بانک های  کانادا در این شهر هستند. بخش های عمده اقتصادی تورنتو، شامل امور مالی، خدمات بازرگانی، ارتباطات راه دور، هوافضا، حمل و نقل، رسانه، هنر، فیلم، موسیقی، تولید تلویزیون، انتشارات، تولید نرم افزار، پژوهش های پزشکی، آموزش و پرورش، گردشگری، مهندسی و صنایع ورزشی، می شود.بنا به گزارش فوربس، تورنتو دهمین شهر از لحاظ اقتصاد قدرتمند در بین کشورهای جهان است. تورنتو، رتبه دوازدهم جهان و چهارم امریکا را برای نوآوری اقتصادی در سال 2010، گرفت. تورنتو از نظر هزینه زندگی در سال 2011، رتبه نخست را در بین شهرهای کانادا به خود اختصاص داد.

تورنتو (Toronto) بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر پر جمعیت در آمریکای شمالی با 2.7 میلون نفر است. تورنتو قلب منطقه ی تورنتوی بزرگ(Greater Toronto Area) که به اختصار GTA یاد می شود، است. جمعیت این منطقه ی شهری حدود 6 میلیون نفر است. دولت کانادا انتظار دارد که جمعیت GTA تا سال 2025 به 7.7 میلیون نفر برسد.

تورنتو به دلیل موقعیت دریاچه های بزرگش معمولا آب و هوا معتدلی دارد. این شهر در تابستان ها گرم و در زمستان ها آب و هوای بسیار سردی دارد. تورنتو در تمام طول سال شاهد بارش ملایم و پایدار است که در طول زمستان تبدیل به برف می‌شود. ماه‌ خشک یا به‌طور غیرمعمول مرطوب در این شهر وجود ندارد.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط