مهاجرت به کانادا

شهر ادمونتون کانادا

ادمونتون

ادمنتون

ادمونتون، مرکز ایالت آلبرتای کاناداست. ادمونتون بر روی رودخانه ساسکاچوان شمالی واقع شده است و مرکز منطقه اصلی ادمونتون است که به وسیله منطقه مرکزی استان احاطه شده است. ادمونتون، شمالی ترین شهر امریکای شمالی، با جمعیت بیش از یک ملیون نفر است.

در سرشماری شهری سال ۲۰۱۶ جمعیت این شهر ۸۹۹٬۴۴۷ نفر بوده‌است و دومین شهر بزرگ آلبرتا و پنجمین شهر بزرگ کانادا محسوب می‌شود. این جمعیت ۶۶ درصد از کل جمعیت کلان شهر ادمونتون و حومه را نشان می‌دهد که در سال ۲۰۱۵ برابر ۱٬۳۶۳٬۳۰۰ بوده‌است. ادمونتون در میان شهرهای شمال آمریکای شمالی با جمعیت شهری بیش از یک میلیون نفر بیشترین جمعیت را دارد. به ساکنان ادمونتون، ادمونتونیَن به انگلیسی Edmontonian گفته می‌شود.

ادمونتون دارای آب و هوای اقلیم قاره‌ای مرطوب سامانه طبقه‌بندی اقلیمی کوپن است. حداکثر میانگین دما ۲۳٫۱ درجه سانتی‌گراد در ماه ژوئیه، و حداقل دما منهای ۱۴٫۸ درجه سانتی‌گراد در ژانویه است. در طول سال، درجه حرارت می‌تواند به مدت چهار تا پنج روز تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد در اواخر ماه آوریل و به‌طور متوسط ​​۲۸ روز در اواسط ماه سپتامبر به زیر منهای ۲۰ درجه سانتی‌گراد برسد. بالاترین درجه حرارت ثبت شده در شهر ادمونتون ۳۷٫۲ درجه سانتی‌گراد بوده‌ است. پایین‌ترین دمای کلی که تا به حال در ادمونتون ثبت شده منهای ۴۹٫۴ درجه سانتی‌گراد ژانویه سال ۱۸۸۶ بوده‌است.

نسبت به حومه و اطراف، اکثریت جمعیت شهری ادمونتون، در خود شهر زندگی می کنند. ادمونتون به عنوان مجرایی برای پروژه های ماسه نفتی در شمال آلبرتا و عملیات استخراج از معادن الماس در سرزمین های شمال غربی در نظر گرفته می شود.

ادمونتون مرکز فرهنگی، دولتی و آموزشی است. این شهر میزبان فستیوال های سالانه است که در اسم مستعارش به عنوان “شهر فستیوال” به خوبی منعکس شده است. ادمونتون محل بزرگترین بازار امریکای شمالی، بازار ادمونتون غربی (بزرگترین بازار دنیا از 1981 تا 2004)، و پارک ادمونتون فورت، بزرگترین موزه تاریخ طبیعی کانادا، است. ادمونتون در سال 2004، صدمین سالگرد الحاق خود را به عنوان یک شهر جشن گرفت.

ادمونتون به طور سنتی، قطب صنایع پتروشیمی آلبرتا بوده است، و در دهه 1940 با اسم مستعار “پایتخت نفت کانادا” شناخته می شده است. صنایع خدمات و عرضه، موتور استخراج انرژی را به حرکت درمی آورد، در حالیکه تحقیقات تکنیک های جدید را توسعه می دهد و از پروسه ارزش افزوده ذخایر ماسه های نفتی، نفت و گاز، حمایت می کند. این ذخایر، در رتبه دوم ذخایر جهان بعد از عربستان سعودی قرار دارند.

با وجود تمرکز آشکار روی نفت و گاز، اقتصاد ادمونتون یکی از متنوع ترین اقتصادها در دنیاست. عمده بخش های صنعتی توسط کارفرمایان اصلی مثل آی بی ام، تلوس، بانک غربی کانادا، ماتریکون و جنرال الکتریک، حمایت می شوند.

بخش عمده ای از این رشد در بخش های فن آوری به دلیل شهرت ادمونتون به عنوان یکی از مراکز آموزشی و تحقیقاتی مهم کاناداست. ابتکارات پژوهشی، توسط موسسات آموزشی مثل دانشگاه آلبرتا، شورای تحقیقات آلبرتا و پارک تحقیقات ادمونتون، حمایت می شوند. اخیرا، موسسه ملی فناوری نانو در پردیس دانشگاه آلبرتا، ساخته شده است.

 

 

برای درخواست ویزای کانادا و مهاجرت به شهر ادمونتون فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط