ویزای دانشجویی

شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه های کانادا: آزمون ست(SAT)

آزمون ست(SAT)

آزمون ست(SAT) یک آزمون ورودی است که بین کالج های دنیا به رسمیت شناخته شده و شما در آن میزان دانش خود و چگونگی استفاده از آن را نشان می دهید.

این آزمون، دانش شما را در زمینه خواندن، نوشتن و ریاضی محک می زند. بسیاری از دانش آموزان، در سال سوم و یا سال آخر دبیرستان در این آزمون شرکت می کنند و بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها از نتایج این آزمون برای صدور پذیرش استفاده می کنند.

شرکت در آزمون ست، نخستین گام برای یافتن کالج مناسب برای شماست – مکانی که شما بیشتر می توانید مهارت های خود را توسعه دهید و امیال و آرزوهای خود را دنبال کنید. اما نمرات این آزمون تنها یکی از فاکتورهای مهم، برای صدور نامه پذیرش شما توسط کالج ها و دانشگاه های مختلف است. نمرات دبیرستان هم فاکتور مهمی برای پذیرش است. در واقع ترکیبی از نمرات دبیرستان و نمرات آزمون ست، بهترین پیش بینی از موفقیت تحصیلی شما در کالج است. این تست آزمون منطق و یا استدلال انتزاعی نیست، بلکه آزمون مهارت هایی است که شما در دبیرستان یاد گرفته اید: مهارتهایی از قبیل خواندن، نوشتن و ریاضی. دانش و مهارت شما در این موضوعات، برای موفقیت آینده شما در کالج بسیار مهم است.

  • بخش خواندن انتقادی که شامل خواندن عبارات و پایه ریزی جملات می باشد.
  • بخش نوشتن که شامل نوشتن یک انشاء کوتاه و سوالات چند گزینه ای در شناسایی خطاها و بهبود گرامر و کاربرد آن است.
  • بخش ریاضیات شامل سوال در مورد عملیات حساب، جبر، هندسه، آمار و احتمال می باشد.

بهترین راه برای آماده شدن برای آزمون SAT شرکت در دوره های چالش برانگیز، مطالعه سخت و خواندن و نوشتن در داخل و یا خارج از محیط  کلاس است. این آزمون تنها یکی از فاکتورهای مهم، برای شناخت بهتر شما توسط کالج است. این بهترین آزمون برای  درک بهتر چشم اندازی است که تنها بخشی از یک روند ورود همه جانبه  را شامل می شود و فاکتورهای دیگر از قبیل فعالیت های فوق برنامه و مزیت های شخصی را به رسمیت می شناسد.

هر دانشگاه یا کالجی از ترکیب های متفاوتی برای معیارهای پذیرش استفاده می کند. هر سوال آزمون ست، از طریق یک فرآیند بررسی دقیق، قبل از وارد کردن آن در دفترچه امتحان، مورد ارزیابی واقع شده است. هر سوالی که شما می بینید:

  • توسط یک تیم از کارشناسان، از جمله معلمان انگلیسی و ریاضی، بازنگری شده است.
  • کاملا امتحان شده تا اطمینان حاصل شود که برای همه دانش آموزان با هر پیشینه و نژادی مناسب است.

 

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط