اقامت کانادا, مهاجرت به کانادا

مهاجرت به نیوبرانزویک: شرایط اقامت در ایالت نیوبرانزویک

تحصیل و اقامت در استان نیوبرانزویک

ایالت نیوبرانزویک یک از سه استان ساحلی کانادا و پایتخت آن شهر فردریکتون میباشد.جمعیت این استان بالغ بر 740 هزار نفر می باشد. بیش از ۱۰۰ ملیت در استان نیوبرانزویک و دانشگاه اصلی این استان یعنی دانشگاه نیوبرانزویک در حال تحصیل هستند. دو زبان انگلیسی و فرانسوی زبان های رسمی این استان بوده و شهر سنتجان (Saint John) بزرگترین شهر این استان میباشد. دانشگاه نیوبرانزویک دارای دو کامپوس در پایتخت این استان و بزرگتزین شهر این استان است. همچنین دانشگاه مونکتون بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان (در خارج از استان کبک) در شهر مونکتون در استان نیوبرانزویک قرار دارد.

آب و هوای استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک دارای آب و هوای مرطوب بوده که در زمستان بسیار سرد و در تابستان کمی گرم میباشد. پاییز و بهار کوتاه و خنک نیز از مشخصه های هوای این استان هستند.

 

حمل و نقل در استان نیوبرانزویک

با پرداخت ماهیانه ۶۶ دلار در شهر سنت جان میتوانید به صورت نامحدود از سفرهای شهری استفاده کنید. لیست هزینه های حمل و نقل در شهر مونکتون هم حدودا در همین قیمت است.

 

اجاره خانه در نیوبرانزویک

هزینه مسکن در این استان جزء ارزانترین استان های کانادا میباشد. هزینه خرید خانه حدود ۱۵۰ هزار دلار (در تورنتو ۸۰۰ هزار دلار و در ونکوور ۱.۵ میلیون دلار) و هزینه اجاره یک اتاق بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار در هر ماه خواهد بود.

 

دانشگاه‌های استان نیوبرانزویک

 • دانشگاه نیوبرانزویک
 • دانشگاه مانت آلیسون
 • دانشگاه یورک ویل

 

کالج‌های استان نیوبرانزویک

 

مزایای تحصیل در نیوبرانزویک

 • تحصیل در محیط دو زبانه انگلیسی و فرانسوی
 • هزینه تحصیل و زندگی مقرون به صرفه

 

فرصت‌های مهاجرت پس از تحصیل

روش های اختصاصی استان نیوبرانزویک:

 • اکسپرس اینتری نیوبرانزویک در گروه نیروی کار

متقاضیانی که از دانشگاه های یا کالج های استان نیوبرانزویک فارغ التحصیل شده باشند در انتخاب آنها برای اقدام اقامت دائم کانادا در سیستم اکسپرس اینتری (در ظرفیت مربوط به استان نیوبرانزویک) اولویت داده خواهد شد و شانس انتخاب شدن آنها بسیار بالاتر از سایر متقاضیان میباشد.

 • Atlantic International Graduate program(اقامت فارغ التحصیلان بین المللی در آتلانتیک کانادا بدون نیاز به سابقه کار)

برنامه ی مهاجرتی جدید آتلانتیک کانادا به فارغ التحصیلان بین الملللی اجازه خواهد داد تا به محض  فارغ التحصیلی بعد از برآورده کردن معیارهای صلاحیت بدون اینکه متقاضی قبل از ارائه ی درخواست نیاز به سابقه کار داشته باشد، بتواند برای اقامت دائم درخواست دهد.

روز دوشنبه،‌6 مارچ 2017، دولت کانادا مجموعه ای از بروزرسانی ها را منتشر کرد که خلاصه ای از ساختار و عملیات برنامه ی آزمایشی مهاجرت آتلانتیک (AIPP)،  برنامه ی جدید متعلق به استان های نیو برانزویک بود، نوا اسکوشیا، پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور را ارائه می کرد. برنامه ی AIPP یک برنامه ی آزمایشی سه ساله است که مسیری برای اخذ اقامت دائم کانادا را برای داوطلبین واجد شرایط از جمله فارغ التحصیلان بین المللی که که در استان های اتلانتیک کانادا تحصیل کرده اند، فراهم می کند.

سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) قصد دارد درخواست را در ظرف 6 ماه به انجام برساند.

برنامه ی AIPP از سه گروه تشکیل شده است:
 • برنامه ی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک (AIGP)
 • برنامه ی نیروی ماهر آتلانتیک (AHSP)
 • برنامه ی نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP)

از میان این سه گروه، برنامه AIGP محتملا جذاب ترین گزینه برای دانشجویان و فارغ التحصیلان بین المللی است که در موسسات استان های آتلانتیک تحصیل کرده اند.

 

 • برنامه ی فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک (AIGP)

فارغ التحصیلان بین المللی در صورتی واجد شرایط اپلای هستند که:

 • از دوره ی تحصیلات تکمیلی یکی از موسسات دولتی در یکی از استان های آتلانتیک کانادا مدرک، دیپلم، گواهینامه یا مدرک حرفه یا کارورزی اخذ کرده باشند.
 • مدرک را ظرف 12 ماه پیش از ارائه ی درخواست خود اخذ کرده باشند
 • برنامه ی تحصیل حداقل 2 سال به طول انجامیده باشند و یک برنامه ی زبان یا دوره ی یادگیری از راه دور نباشد.
 • حداقل به مدت 2 سال به عنوان دانشجوی تمام وقت ثبت نام کرده باشند.
 • حداقل 16 ماه از دوره ی 24 ماهه ی تحصیل خود را در استان های نیو برانزوییک، نوا اسکوشیا، پرنس ادوارد و نیوفاندلند و لابرادور زندگی کرده باشند.

متقاضیان واجد شرایط این گروه نیاز به ارائه سابقه کار ندارند. با این حال باید یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط برای اشتغال تمام وقت حداقل با یک قرارداد شغلی یک ساله را در مشاغل سطح 0، A، B  یا C در طبقه بندی مشاغل کانادا بدست آورند. کارفرمایانی که یک پیشنهاد شغلی را به متقاضی می دهند باید به استانی که در آن واقع هستند، خود را معرفی نمایند.

جالب توجه است که  کارفرمایان لازم نیست فرآیند کسب تایید وزارت کار (LIMA) را طی کنند. این موضوع باعث جذاب تر شدن این فرآیند برای کارفرمایان استانهای اتلانتیک شده است زیرا روند کسب تاییدیه از وزارت کار روندی پرهزینه است و نیازمند دوره های تبلیغ طولانی مدت است تا نشان دهد شهروندان کانادا یا ساکنان دائم آن آماده یا قادر به انجام این تبلیغ شغلی نبوده یا تمایلی به آن ندارند.

به علاوه نیازمندی های واجد شرایط شدن برای مهارت زبان و بودجه و سرمایه ی اسکان نیز به کار برده می شوند. متقاضیان دوره های AIGP باید حداقل سطح پایه ی مهارت های روان انگلیسی یا فرانسه را که معادل با سطح 4 معیار سنجش زبان در کانادا است، ارائه نمایند. در نتیجه نیازمندها و شرایط زبان برای این برنامه به طور قابل توجهی نسبت به بسیاری از برنامه های دیگر مهاجرت به کانادا از جمله برنامه های تحت مدیریت سیستم اکسپرس اینتری فدرال همانند گروه تجربه ی کانادایی (CEC) یا گروه نیروی ماهر فدرال (FSWC) پایینتر می باشد.

باید توجه کنیم که AIPP یک برنامه ی مبنا است یعنی درخواست هایی که از طریق سه گروه از این برنامه ارائه می شوند توسط سیستم اکسپرس اینتری فدرال به انجام نمی رسند. یک متقاضی بالقوه برای ارائه ی درخواست به برنامه ی AIPP لازم نیست که واجد شرایط برنامه ی مهاجرت فدرال باشد و وارد بانک اطلاعاتی اکسپرس اینتری شود.

پیش زمینه

برنامه ی AIPP برای پاسخگویی به نیازهای کمبود نیروی کار در منطقه ی آتلانتیک برقرار شد. استان هایی که در این برنامه مشارکت دارند در سال های اخیر سطوح کاهش مختلفی را در جمعیت خود تجربه کرده اند. AIPP قصد دارد تا به نگرانی های سیاستمداران و پیشگامان صنایع منطقه در مورد اینکه این چهار استان نیازمند تازه واردان با استعداد و خانواده هایی برای پوشش اقتصاد محلی و جامعه است، پاسخ دهد.

برنامه ی  AIPP‌ کانادا بخشی از استراتژی رشد آتلانتیک می باشد، یک برنامه ی بلندپروازانه که در چند مورد تعهد دولتی گسترش یافته و قصد رشد قدرتمند و شکوفایی در منطقه ی آتلانتیک را دارد.

دولت کانادا در طرح مهاجرت سال 2017 کانادا، هدف دست یابی به 2,000 مهاجر مهم از طریق برنامه ی AIPP در سال 2017 را برنامه ریزی کرده است. این هدف در سه گروه به اشتراک گذاشته می شود.

 

تحصیل در استان های آتلانتیک کانادا

استان های آتلانتیک نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و استان نیوفاندلند و لابراودور لیست متنوعی از موسسات و برنامه های تحصیلی با کیفیت از تخصص های منطقه ای تا علوم دریایی و اقیانوس شناسی گرفته تا دوره های حرفه ای پیشگام در صنعت و برخی از بهترین دانشگاه های آزاد هنر را ارائه می کنند و برای هر کسی برنامه ای در آنجا وجود دارد.

استان های آتلانتیک از نظر هزینه های فوق العاده پایین شهریه برای دانشجویان بین المللی نسبت به سار مناطق کانادا و همچنین سطح رضایت دانشجویان شهرت دارند. 9 مورد از 20 دانشگاه در رتبه بندی Mclean در سال 2017 در مورد دانشگاه های مورد علاقه ی دانشجویان در کانادا اصولا در مقطع کارشناسی در استان های آتلانتیک واقع هستند.

دولت فدرال و همکاران استانی آن برای ترغیب و برانگیختن فعالیت در منطقه همکاری می کنند- فارغ التحصیلان بین المللی می توانند انتظار فرصت های شغلی بسیار برای اشتغال و پیشرفت حرفه ای را در آنجا داشته باشند.

 

روش‌های عمومی مربوط به کل کانادا

ویزای کار پس از تحصیل: Post graduate work permit

تجربه کانادایی​: Canadian Experience Class

مهاجرت نیروهای متخصص: Federal skilled workers

 

سایت های مفید برای دانشجویان بین المللی

سایت کاریابی در نیوبرانزویک

اداره مهاجرت نیوبرانزویک

مسکن و اجاره در نیوبرانزویک

برنامه مترو شهر سنت جان

خوابگاه دانشگاه نیوبرانزویک

سایت دولت نیوبرانزویک

خدمات درمانی

دریافت گواهینامه در نیوبرانزویک

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط