دسته بندی نشده

راه های اخذ اقامت دائم در کانادا

اخذ اقامت دائم

اخذ اقامت دائم کانادا

اخذ اقامت دائم بعد از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج در کانادا ، اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق کار در کانادا و اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا را از موارد قوانین و راههای اقامت پس از تحصیل در کانادا نام برد . که در اینجا به هر کدام از این راه‌ها می پردازیم:

اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق کار در کانادا

دانشجویانی که پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در کانادا موفق به پیدا نمودن کار شوند و با پرداخت درصد های مالیاتی با توجه به شغل مورد نظر شخص دانشجو می تواند تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کانادا را داشته باشد چرا که در بیشتر موارد ویزا های مختلف می‌توانند به نوع دیگری از ویزا تبدیل شوند مثلاً تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کانادا ممکن و میسر میباشد و دانشجویان از این طریق می توانند به اقامت پس از تحصیل در کانادا دست پیدا کنند .

از دیگر دلایلی که شخص دانشجو به اقامت بعد از تحصیل در کانادا احتیاج دارد این است که در زمان تحصیل در کانادا هزینه‌های بالایی را متحمل و متقبل شده است و بعد از اتمام تحصیلات احتیاج دارد و اقامت کانادا را به دست آورده و هزینه‌های پرداختی را مجددا به دست آورد و این موضوع صرفا با کار پس از تحصیل در کانادا و اقامت پس از تحصیل در کانادا ممکن و محقق خواهد شد و برای این کار به مجوز کار فارغ التحصیلان در کانادا احتیاج می باشد. همچنین در خصوص بحث اقامت بعد از تحصیل در کانادا می توان بیان نمود که همسر او از طریق کار تمام وقت و پرداخت مالیات به اقامت دائم کانادا برسد. یک نکته مهم در خصوص  اقامت بعد از تحصیل در کانادا این است که امکان پیدا نمودن کار برای فارغ التحصیلان مقطع فوق لیسانس و دکترا بیشتر و بهتر بوده و امکان پذیر تر خواهد بود . البته در خصوص اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق کار ذکر این نکته خالی از لطف نمی باشد که همراه و همسر شخص دانشجو در کانادا در حال تحصیل است خواهد توانست که درخواست کار در کانادا را داده و مشغول به کار شود و در آن مدتی که شخص اصلی در حال ادامه تحصیل است و شخص اصلی نیز بعد از فارغ التحصیلی به تبع اقامت همسر خود به اقامت پس از تحصیل در کانادا برسد.

اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری

یک راه دیگر که میتوان از طریق آن به اقامت پس از تحصیل در کانادا دست پیدا نمود سرمایه گذاری یا کارآفرینی در کانادا و یا ثبت شرکت در کاناداخواهد بود اینگونه افراد در دوران تحصیل در کانادا با محیط کانادا و بازار و تجارت و اقتصاد کانادا آشنا شده و تمام راه های سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا را مورد مقایسه قرار داده و اگر دارای یک سرمایه مناسب باشند که بتوانند یک کاری را برای کسب درامد خود مهیا کنند می‌توانند از طریق تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کانادا به اقامت پس از تحصیل در کانادا دست پیدا نمایند.

اقامت بعد از تحصیل درکانادا ازطریق ازدواج

دانشجویان و متقاضیان تحصیل درکانادا از طریق و راه دیگری می توانند اقامت بعد از تحصیل در کانادا را داشته باشند و آن راه ازدواج می باشد. این افراد اگر با یک شخص که دارای تابعیت کانادا است ازدواج نمایند برای اثبات ازدواج با شخص تبعه کانادا شخص باید حداقل به مدت ۲سال به صورت مشترک با تبعه کانادا زندگی کرده و در یک خانه با هم به صورت مشترک امرار معاش کرده باشند. البته در خصوص اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج این نکته قابل ذکر می باشد که اگر در این مدت صاحب فرزند شوند و تولد فرزند در کانادا نیز داشته باشند  شخص دانشجو و فارغ التحصیل درکانادا می تواند به صورت سریعتر و آسانتر به اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا برسد .

اقامت بعد از تحصیل در کانادا از طریق تولد فرزند

این روش نیز همانطور که از نامش پیداست به این صورت است که اگر دانشجوی تحصیلی در کانادا در مدت تحصیل و خود در کانادا ازدواج کرده باشد و یا اینکه از همان ابتدا نیز متاهل  بوده و از طریق همسر خود صاحب فرزند شود به تبع تولد فرزند در کانادا می توانند به اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کانادا دست پیدا کند. بنابراین این راه نیز می‌تواند یکی دیگر از راه های اخذ اقامت بعد از تحصیل در کانادا محسوب شود  زیرا کشور کانادا تحت تابعیت سیستم خاک بوده و به تبع تولد فرزند در خاک آن کشور به پدر و مادر فرزند نیز اقامت دائم کانادا داده خواهد شد .

همچنین یک راه دیگر برای اقامت بعد از تحصیل در کانادا در این نکته قابل ذکر میباشد که امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای توریستی در کانادا وجود دارد و شخص دانشجو بعد از فارغ التحصیلی در کانادا می توانند تحت عنوان توریست در کانادا اقامت پس از تحصیل در کانادا داشته باشد. اما اگر شخص دانشجو بخواهد ویزای توریستی کانادا را تبدیل به ویزای کاری یا ویزای تحصیلی نماید باید از کانادا خروج کرده و از طریق کنسولگری در لس آنجلس ویزای تحصیلی کانادا یا ویزای کاری کانادا درخواست نماید .

طول دوره مجوز کار در کانادا

 • طول دوره اجازه کار پس از فارغ التحصیلی به مدت زمان تحصیل دانشجو (بین ۸ ماه الی ۳ سال) بستگی دارد.
 • اگر دوره تحصیلی دانشجو کمتر از ۸ ماه بوده باشد، در برنامه “اجازه کار”واجد شرایط نمی باشد.
 • اگر دوره تحصیلی دانشجو بیشتر از ۸ ماه و کمتر از دو سال باشد، طول دوره اجازه کار برابر با طول دوره درسی خواهد بود. (به عنوان مثال اگر طول دوره درسی ۹ ماه بوده است، مجوز کار ممکن است تا ۹ ماه صادر شود)
 • اگر دوره تحصیلی دانشجو  ۲ سال و یا بیشتر باشد، “اجازه کار”ممکن است برای مدت سه سال صادر شود.
 • اگر دانشجو بیش از یک رشته را گذرانده باشد، “اجازه کار “ممکن است برای مدت حداکثر سه سال صادر شود.

دانشجویان در صورت داشتن شرایط زیر نمی توانند بعد از فارغ التحصیلی ویزای کاری دریافت کنند:

 • کمتر از هشت ماه در کانادا تحصیل کرده باشند.
 • تحصیل در برنامه بورسیه تحصیلی کشورهای مشترک المنافع کانادایی (Global Affairs Canada (GAC
 • تحصیل در برنامه ای که از سوی دولت کانادا و توسط GAC تامین میگردد.
 • داشتن بودجه از GAC
 • شرکت در برنامه تحصیلی بورسیه کانادا-شیلی
 • شرکت در برنامه تحصیلی بورسیه کانادا-چین
 • تحصیل در دوره های آموزش از راه دور از خارج از کانادا و یا داخل کانادا

* طبق قوانین جدید دولت کانادا، مدت زمان حضور دانشجو و همراه وی دراین کشور، از زمان مورد نیاز برای دریافت شهروندی کانادا می کاهد. (حداکثر تا یکسال)*

ویژگی ها و مزایای ویزای کانادا

 • بدون محدودیت: ورود به خاک کشور کانادا بدون محدودیت
 • ورود از کلیه مرزها: امکان ورود به کشور کانادا از کلیه مرز های کشور های مختلف در زمان های مختلف
 • اقامت طولانی: امکان اقامت در کشور کانادا تا 6 ماه پس از هر بار ورود
 • امکان اقامت مجدد با کمترین زمان: پس از اتمام مدت زمان 6 ماهه اقامت، شخص می تواند تنها برای چند ساعت از این کشور خارج شده تا بتواند خود را برای اقامت 6 ماه بعدی آماده کند. (خروج چند ساعته پس از اتمام مدت زمان 6 ماه و ورود به این کشور پس از چند ساعت، بلامانع است)
 • مزایای دیگر از قبیل  :برابر بودن اعتبار ویزای کانادا با اعتبار پاسپورت متقاضی

برای درخواست ویزای کاری و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط