ویزای توریستی

کشورهای عضو شینگن راحتترین و سختترین کشورهای دریافت ویزای شینگن

شینگن

شینگن

کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن‌اشتاین از سال ۱۹۸۵ و پس از امضای پیمانی با همین نام ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن را تشکیل دادند.

از کشورهایی کوچک همچون مالت تا کشورهایی بزرگ‌تر همچون آلمان و فرانسه همگی با پذیرش پیمان شینگن به اتباع خود این امکان را دادند تا بدون نیاز به ویزا وارد خاک کشورهای همسایه شوند. مزیت این ویزا برای اتباع دیگر کشورها این است که با اخذ ویزا از یکی از کشورهای عضو این پیمان، بدون نیاز به ویزا اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز وجود خواهد داشت. برای مثال اگر فردی از کشور سوئد ویزای شینگن توریستی دریافت کند، با ورود به خاک سوئد و پیش از پایان اعتبار ویزای خود می‌تواند به ۲۵ کشور دیگر این منطقه بدون نیاز به ویزا سفر کند.

اما اگرچه قوانین و مدارک موردنیاز برای اخذ ویزای شینگن تقریباً در تمامی کشورهای این منطقه یکسان است اما بر اساس آمار موجود نرخ ریجکتی در برخی از آن‌ها در مقایسه با دیگر کشورها پایین‌تر است.

 

فکر می‌کنید کدام کشور سخت‌گیرترین سفارت برای دریافت ویزای شینگن است؟

شاید برایتان جالب باشد که کشور کوچک مالت برای سومین سال متوالی بیشترین تعداد رد درخواست ویزا را در حوزه شینگن به خود اختصاصی داده است. تقریباً از هر ۴ فرمی که سال گذشته در سفارت‌های مالت برای صدور ویزا ثبت می‌شود یک مورد رد شده است! یعنی نرخ ۲۵٫۲۳% ریجکتی ویزا. دقیق‌تر بگوییم از مجموع ۳۷,۸۸۱ فرم درخواست ویزا ۹,۵۵۷ فرم در سفارت‌های مالت ریجکت شده‌اند که آمار بسیار بالایی است. این در حالی است که این عدد در سال پیش از آن ۲۱٫۱۳% بوده و نشانگر تشدید سیاست‌های سخت‌گیرانه مالت برای صدور ویزا است.

تا پیش از سال ۲۰۱۷ کشور بلژیک سخت‌گیرترین کشور اروپایی برای صدور ویزا محسوب می‌شد. این کشور در حال حاضر با نرخ ریجکتی ۱۶٫۰۱% جایگاه دوم این فهرست را به خود اختصاص داده است. سفارت‌های بلژیک همواره برای صدور ویزا سخت‌گیر بوده‌اند به‌طوری‌که در سال ۲۰۱۵ نیز ۱۵٫۳۲% فرم‌های ثبت‌شده در آن‌ها رد شدند.

کشور پرتغال سومین کشور سخت‌گیر اروپایی در سال ۲۰۱۷ برای صدور ویزا نام گرفت. ۱۴٫۹۳%درخواست‌های ویزای شینگن از طریق سفارت‌خانه‌های پرتغال ریجکت شدند که در نوع خود عدد بالایی است. کشورهای فرانسه با ۱۳٫۶۴%و هلند با ۱۰٫۱۰%به ترتیب رده‌های چهارم و پنجم فهرست کشورها با بالاترین نرخ ریجکت ویزا را به خود اختصاص داده‌اند.
البته باید توجه داشت که فرانسه در سال گذشته میلادی با ۳,۶۸۴,۴۰۴ درخواست ثبت‌شده برای صدور ویزا از منظر تعداد درخواست در صدر فهرست کشورهای اروپایی قرار گرفت و کشورهای آلمان، ایتالیا، اسپانیا و یونان به ترتیب رده‌های دوم تا پنج را به خود اختصاص دادند. فرانسه در سال ۲۰۱۷ به‌تنهایی بیش از ۵۰۰ هزار درخواست اخذ ویزا را رد کرد درحالی‌که مجموع درخواست‌های رد شده در سفارت‌های آلمان، ایتالیا، اسپانیا و یونان از ۵۰۰ هزار مورد کمتر بود.

 

سخت‌ترین کشورها برای اخذ ویزای شنگن

  1. بلژیک با نرخ 16.9٪  بالاترین درصد رد ویزای شینگن را دارد
  2. مالت رتبه دوم را با نرخ8٪
  3. سوئد با نرخ 10.3٪
  4. پرتغال با نرخ 10.1٪
  5. فرانسه با نرخ 9.6
  6. نروژ با نرخ 8.7٪
  7. پس از آن اسپانیا و هلند با نرخ 1٪
  8. سوئیس هم نرخ 6.0٪  بیشترین رد شدن ها را در ویزای شنگن دارند

 

۱۰ آسان ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن بر اساس درصد صدور وبزا

1.       لتونی

2.       ایسلند

3.       لیتوانی

4.       استونی

5.       فنلاند

6.       اسلواکی

7.       لهستان

8.       یونان

9.       لوکزامبورگ

10.   جمهوری چک

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

 

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲