دسته بندی نشده

معرفی ده شغل پرطرفدار کانادا که کافرمایان به آن نیاز دارند

شغل پرطرفدار کانادا

 نگاهی به کاریابی در کانادا

پروسه کاریابی در کانادا از مواردی است که مهاجرین زیادی را درگیر خود می کند. یکی از مشکلات عمده این مهاجرین عدم شناخت این پروسه است. سئوالی که همیشه در ذهن اکثر از مهاجرین پدیدار می شود این است که آیا صرفا توانمندی برای انجام شرح وظایف یک عنوان شغلی کافی است؟ در پاسخ به این عزیزان باید گفت که متاسفانه پاسخ این سئوال کلمه خیر می باشد. کاملا درست است که برای استخدام می بایست سطح دانش و توانمندی فرد به حد نیاز آن عنوان شغلی باشد اما این تمام ماجرا نیست و در حقیقت تکنیک کاریابی نقش بسیار کلیدی را در بازار کاریابی به خود اختصاص داده است.

داشتن یک رزومه حرفه ای که بتواند سالها تجربیات و دانش شما را در یک یا دو صفحه توضیح بدهد، رقابت بازار کار برای گرفتن شغل مورد نیاز، نوع ارایه درخواست کاریابی ، تکنیک پاسخگویی به سئوالات مصاحبه همه و همه به همراه دیگر جزئیات بیشماری در این پروسه نقش کلیدی را به خود اختصاص داده اند.

شکی نیست که کارفرمایان همیشه در جستجوی برخی مهارتهای شغلی باشند. یا به عبارت ساده تر برخی عناوینی که به دلیل وجود تقاضای زیاد کاریابی در کانادا را ساده تر می کنند.

عناوینی که ارتباط مستقیمی به سطح توانمندی افراد دارد و به عبارت ساده تر باید گفت در اکثر حوزه ها دانش به تنهایی کمکی به کاریابی در کانادا نمی کند! بلکه بدست آوردن دانش می بایست پلی موثر باشد جهت داشتن توانمندی(skills) و در واقع این سطح مهارت های شماست که کمک شایانی به موفقیت شما در کاریابی در کانادا می کند که در کنار این موارد از تکنیک های موثر کاریابی نیز نباید غافل شد.

در صدد هستیم در رسانه ی هدهد و در قالب یک برنامه ی منظم بیست قسمتی آموزش های لازم را بصورت فایل های نوشتاری و ویدیویی به شما عزیزان ارایه کنیم. در این برنامه یک مهاجر از ابتدا جهت انتخاب شغل و حرفه ای آینده خود و همچنین در صورت تمایل تشخیص دوره های مفید و کارآمد جهت آینده خود را آموزش می بیند. قرار است این برنامه توسط نویسنده همین متن با مدت زمان زیادی تجربه در حوزه مشاوره به تازه مهاجرین و با مجوز رسمی مشاوره در امر تحصیل و کاریابی صورت گیرد.  هرچند که ارایه این برنامه نیازمند صرف وقت و هزینه زیادتر از معمول می شود اما بازهم امیدواریم که با وجود حمایت های معنوی و بعضا اسپانسرینگ بتوانیم این برنامه را ساخته و ارایه نماییم.

در زیر به معرفی ده عنوان شغلی پرطرفدار در کشور کانادا بر اساس آمارهای وب سایت Workopolis می پردازیم.

مانند همیشه لازم به توضیح است که میزان درآمدهای اعلام شده در این مشاغل بصورت میانگین در کل کانادا می باشد و ممکن است در شهر محل سکونت شما این مبالغ دست خوش تغییراتی باشد. همچنین برخی عناوین نیاز به گذراندن دوره و یا کسب تجربه در طی چندین سال دارد، اما قطعا ارایه آمار این چنینی می تواند در جهت روشن ساختن دید بهتر کمک شایانی کند.

یک: صندوقدار

میزان درآمد ساعتی 20 الی 29 دلار

دو: دستیار داروسازی

میزان درآمد ساعتی 23 الی 41 دلار

سه: پرستاران رسمی

میزان درآمد ساعتی 44 الی 86 دلار

چهار: سرآشپز

میزان درآمد ساعتی 22 الی 38 دلار

پنج: متخصص زیبایی

میزان درآمد ساعتی 22 الی 35 دلار

شش: مدیر فروش

میزان درآمد ساعتی 31 الی 100 دلار

هفت: نماینده فروش

میزان درآمد ساعتی 21 الی 67 دلار

هشت: بازاریاب

میزان درآمد ساعتی 22 الی 40 دلار

نه: نماینده خدمات مشتریان

میزان درآمد ساعتی 23 الی 44 دلار

ده: سرپرست فروشگاه

میزان درآمد ساعتی 23 الی 47 دلار

در پایان لازم به توضیح است که وب سایت payscale در حقیقت یک وب سایت آماری است که می تواند جزئیات دقیق میزان سطح درآمد، نیاز به مشاغل و… را در شهر محل سکونت شما به تفکیک ارایه نماید.

 

نوشته های مرتبط