ویزای کانادا

درخواست ویزا همسر دانشجو کانادا

ویزا همسر

ویزا همسر

ویزای دانشجویی همسر دانشجو کانادا

یک دانشجوی بین المللی زمان تحصیل در کانادا می تواند همسر، شریک زندگی قانونی و فرزندان خود را همراه ببرد (تحت شرایطی). متقاضی ویزا همسر دانشجو کانادا باید در مورد هزینه های شخصی برای تحصیل و زندگی به علاوه هزینه اضافی همسر برنامه ریزی کند.

درخواست ویزای توریستی و کاری همسر دانشجو کانادا

همسر یا شریک زندگی مشترک شما می تواند برای یک ویزای کار باز (open work permit) یا ویزای توریستی درخواست کند، اگر شما یک دانشجوی تمام وقت در:

  • یک مدرسه دولتی تحصیلات عالیه مانند کالج، دانشگاه یا CEGEP در کبک باشید.
  • مدرسه در سطح کالج خصوصی در کبک باشید.
  • مدرسه خصوصی کانادایی که می توانید طبق قوانین استانیمدارج تحصیلی داشته باشید (به عنوان مثال، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا مدرک دکتری)
  • اجازهتحصیل در کانادا به صورت معتبر داشته باشید.

مجوز کار برای همسر یا شریک قانونی زندگی شما برای مدت زمان مشابه مجوز تحصیل شما معتبر است.  مدت ویزا همسر (spouse visa ) بستگی به پارامترهای بسیاری از جمله بودجه موجود برای حمایت از هزینه های زندگی در طول اقامت، زمینه خانواده و غیره دارد.

 

روند درخواست ویزا همسر دانشجو در کانادا

دو راه برای درخواست اجازه کار برای همسر یا شریک قانونی زندگی شما وجود دارد؛

  1. درخواست آنلاین
  2. داشتن کارت اعتباری معتبر برای پرداخت با آن.

برای درخواست آنلاین شما باید دسترسی به یک اسکنر یا دوربین دیجیتال برای تهیه و آپلود کپی های الکترونیکی از اسناد خود و همسرتان باشید.

الزامات اصلی ویزای همسر: زمینه مالی قوی، شهروند واقعی، دسته بندی آموزشی مربوطه (در صورت درخواست اجازه کار) و همچنین قادر به اثبات رابطه با دانشجو در کانادا باشد. برای پردازش درخواست تقاضانامه ویزا، بررسی اسناد و مصاحبه برای تصمیم گیری نهایی، حدود 2-3 هفته وقت لازم است.

 

سرمایه گذاری همسر دانشجو در کانادا

میزان سرمایه مورد نیاز برای ویزای همسر در کانادا و یا همسر و فرزند همراه دانشجو در کانادا، بستگی به هزینه رشته تحصیلی مورد انتخاب دانشجو، هزینه زندگی دانشجو و همچنین مدت زمان اقامت در کانادا دارد. شما باید مدرکی داشته باشید که نشان دهید می توانید از همسرتان در حالی که در کانادا هستید حمایت کنید. شما تقریبا به مبلغ 10،000 دلار کانادا در هر سال، بدون در نظر گرفتن هزینه های تحصیل، برای پوشش دادن هزینه های زندگی خود و هزینه اضافی 4،000 دلاری برای همسر خود، علاوه بر هزینه پرواز بازگشت، نیاز خواهید داشت.

نامه توضیحی برای درخواست اجازه کار همسر در کانادا یک ضروریت است، زیرا قصد و هدف سفر به کانادا را شرح می کند؛ این که آیا متقاضی به عنوان یک بازدید کننده یا به عنوان یک کارگر درخواست می دهد متفاوت است.

 

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط