دانستنیهای کانادا

مهاجران متخصص کانادا از شهروندان کانادایی درآمد بیشتری دارند

مهاجران متخصص کانادا

میزان درآمد سالانه مهاجران متخصص، بعد از ورودشان به کانادا، هم سطح یا بیشتر از درآمد متوسط کانادایی‌هاست.

به گزارش کنیدین پرس، نتایج یک تحقیق داخلی دولت فدرال، در زمینه وضعیت اقتصادی و اجتماعی زندگی تازه واردین به کانادا (در رده‌های مختلف مهاجرتی از قبیل اقتصادی، خانوادگی و پناهندگی)، نشان می‌دهد میانگین درآمد مهاجران متخصص از میانگین درآمد سالانه شهروندان کانادایی بیشتر است.

این گزارش نشان می‌دهد که هر چه از زمان ورود مهاجران تازه وارد بیش‌تر می‌گذرد، از نظر اقتصادی بیشتر پیشرفت می‌کنند و تعداد زیادی از مهاجران اقتصادی نیز در رده‌ها و پست‌های مدیریتی مشغول به کار می‌شوند.

بر اساس این گزارش، مهاجران تازه وارد بعد از اینکه به مرحله شهروندی کانادا می‌رسند، نسبت به افرادی که زاده کانادا هستند و یا مهاجرانی که هنوز شهروند نشده‌اند، احساس تعلق بیشتری به کانادا دارند.

نتایج این گزارش تأیید کننده این نگاه و باور دولت کانادا است که، مهاجرانی که با سرمایه‌های بالای انسانی مانند تحصیلات، مهارت‌های زبانی و تجربه کاری وارد کشور می‌شوند، پتانسیل درآمد زایی بالا را دارند.

در نوامبر سال ۲۰۱۶، وزارت مهاجرت و شهروندی و پناهندگی کانادا، نحوه امتیاز بندی در سیستم  Federal express entry  را از تأکید بر داشتن پیشنهاد شغلی، به سمت امتیاز دهی به سرمایه های انسانی ذکر شده در بالا، تغییر داد.

به دنبال این تغییرات و توسعه هدفمند، در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۷، تعداد کاندیداهای دعوت شده برای ارائه درخواست اقامت دائم از روش فدرال اکسپرس انتری، از ۲۵ درصد به ۴۸ درصد افزایش یافت.

وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا گفته است تغییرات انجام شده باعث ایجاد اطمینان از وجود یک سیستم پاسخگو وعادلانه مهاجرتی شده است که نیازهای بلند مدت و رشد اقتصادی کانادا را برآورده خواهد کرد.