ویزای دانشجویی

تمدید مجوز دانشجویی در کانادا (Study Permit)

تمدید مجوز دانشجویی

تغییر یا تمدید مجوز دانشجویی کانادا( استادی پرمیت)

حفظ وضعیت قانونی اقامت در کانادا در مدت تحصیل الزامی می باشد بنابراین ممکن است مجبور به تمدید یا تجدید مجوز تحصیلی خود کنید.

حفظ وضعیت اقامت در کانادا

تجاوز نکردن از مدت مجاز اقامت در کانادا قبل از درخواست تغییر وضعیت اقامت، اهمیت زیادی دارد. به علاوه، شما باید همیشه با هر شرایطی همانند محدودیت در ماهیت کار، حداکثر ساعتی که می‌توانید در هفته کار کنید، مدت تحصیل خود و ….. سازگاری داشته باشید. مطمئن شوید که مجوز تحصیل خود را به دقت مرور کرده‌اید و از شرایطی که داخل آن ذکر شده است، آگاه هستید. اگر قبل از انقضای وضعیت کنونی برای تجدید وضعیت کنونی یا تغییر وضعیت درخواست ندهید، مجبور خواهید شد تا قبل از ارائه‌ی درخواست بازگشت، کانادا را ترک کنید.

اگر قبل از انقضای وضعیت کنونی‌تان، درخواست تجدید یا تغییر وضیعت خود را ارائه دهید، تا زمانی که درباره‌ی درخواست شما تصمیم‌گیری شود در  وضعیت ویزای مفروض (implied Status) به عنوان یک ساکن موقتی قرار خواهید گرفت. باید یک کپی از مستنداتی که برای یک تمدید وضعیت مورد نیاز است، نگهداری کنید (مدرک تحویل پستی یا تحویل پیک، رسید اینترنتی و …). به علاوه اگر وضعیت شما قبل از اتخاذ تصمیم منقضی شود، در این مدت فقط قادر خواهید بود که در کانادا تحصیل کنید. اگر به خاطر عدم سازگاری با شرایط مجوز تحصیلی خود، وضعیت اقامتتان را از دست دهید، برای تغییر وضعیت خود باید ظرف 90 روز از زمان از دست دادن وضعیت خود، درخواست دهید.

 تجدید/ تمدید مجوز تحصیل (استادی پرمیت)

اگر مجوز تحصیل (Study Permit) شما قبل از اتمام دوره تحصیلی مد نظرتان منقضی شود باید برای تمدید آن درخواست دهید. شما باید قبل از انقضای مجوز قبلی خود برای یک ویزای تحصیلی جدید درخواست دهید و بهتر است حداقل 30 روز قبل از پایان زمان مجوز کنونی خود، درخواستتان را ارائه دهید. شما می‌توانید درخواست خود را به صورت آنلاین یا از طریق پست ارائه دهید.

بعد از اینکه تمدید مجوز تحصیلتان مورد پذیرش قرار گرفته می‌توانید در صورت نیاز برای اخذ ویزای اقامت موقت (TRV) درخواست دهید.

پایان مهلت تحصیل در کانادا

طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا، از روزی که کالج یا دانشگاه نامه اتمام دوره را برای دانشجو صادر کنند، دانشجو تا ۹۰ روز پس از آن مهلت دارد که یا کانادا را ترک کند و یا وارد شرایط مهاجرتی جدیدی شود. به طور مثال اگر شما با ویزا و استادی پرمیت دو ساله وارد کانادا شده‌اید ولی پس از ورود به کالج یک ساله تغییر شرایط دادید، در پایان یک سال در صورت اتمام درس خود در کالج، استادی پرمیت شما سه ماه دیگر اعتبار خواهد داشت.

تغییر موسسه: سازمان IRCC اظهار داشته که برای انتقال بین موسسات آموزشی، دوره‌های تحصیلی یا مقاطع تحصیلی نیاز به اخذ مجوز تحصیل جدید نیست. دانشجو تا وقتی که مجوز تحصیلش اعتبار دارد می‌تواند در کانادا تحصیل کند.

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط