ویزای دانشجویی

درخواست برای تحصیل در کانادا به عنوان دانشجوی بین المللی

تحصیل در کانادا

زندگی دانشجویی در کانادا

زندگی در کانادا در بسیاری از موارد مشابه سایر کشورهای غربی است، اما بعضی از جنبه‌های زندگی منحصر به کانادا است. این بخش از وبسایت به شما یک نمای کلی از کانادا و همچنین راهنمایی های مفیدی درباره ی  قبل از تحصیل در کانادا به شما می‌دهد. کانادا به عنوان یک کشور مدرن و پیشرفته شناخته شده است و دارای یک جامعه چند فرهنگی با دو زبان رسمی، انگلیسی و فرانسوی است که دارای تنوع قومیت‌ّها و گروه‌های مختلف است. همچنین این کشور از سال 2004 به طور مداوم در رتبه 10 کشور برتر از نظر شاخصه‌های کیفیت زندگی ملل متحد قرار دارد.

 

 درخواست ویزای تحصیلی

اگر علت اصلی شما برای ورود به کانادا اقامت برای دوره‌های تحصیلی بیش از شش ماه باشد باید برای اجازه تحصیل درخواست ویزای تحصیلی دهید. قبل از اینکه بتوانید درخواست ویزای تحصیلی کنید، باید در مدرسه، دانشگاه یا کالج‌های کانادا پذیرفته شوید. شما می توانید درخواست تحصیلی را به صورت آنلاین یا با ارسال فرم درخواست خود به دفتر ویزای کانادا ارسال کنید. همچنین پاسپورت شما باید در طول مدت تحصیل در کانادا معتبر باشد.

*نکته: در صورت حضو در موسسه آموزشی‌ای در استان کبک به مدت شش ماه یا بیشتر، باید گواهینامه پذیرش کبک (CAQ) را دریافت کنید.

خدمات مهاجرت کبک به موارد زیر برای پردازش CAQ نیاز دارند:

 • تکمیل فرم درخواست CAQ
 • فتوکپی نامه پذیرش(اصلی را برای مهاجرت کانادا نگه دارید)
 • اثبات توان مالی شما
 • هزینه بررسی درخواست

پس از ارسال درخواست مهاجرت به کبک، درخواست شما پردازش می‌شود و تأیید به صورت ایمیل به شما و سفارت کانادا ارسال خواهد شد.

 

کار در کانادا

اگر اجازه تحصیلی دارید، می توانید در مؤسسه ای که در آن تحصیل می‌کنید مشغول به کار شوید. هیچ مجوز کار جداگانه ای لازم نیست. کارفرما می تواند موسسه آموزشی، دانشکده، یک سازمان دانشجویی، یک کسب و کار خصوصی یا یک پیمانکار خصوصی باشد که خدمات را به محوطه دانشگاه ارائه می دهد. شما همچنین می توانید به عنوان یک فارغ التحصیل، دستیار تحقیق یا تدریس در یک محل خارج از دانشگاه که دارای وابستگی رسمی به موسسه مانند بیمارستان آموزشی، کلینیک یا موسسه تحقیقاتی است کار کنید.

 

دانش آموزان تمام وقت نیز ممکن است واجد شرایط کار در خارج از محوطه دانشگاه باشند. معمولا 20 ساعت در هفته و به صورت تمام وقت در ایام تعطیلات در طول دوره تحصیلی میتوانید کار کنید.

 

دانشجویان زیر خارج از دانشگاه نمی توانند کار کنند:

 • دانشجویانی که در برنامه آموزشی زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم و یا زبان فرانسوی به عنوان زبان دوم ثبت نام کرده اند.
 • دانشجویانی که در حال گذراندن یک برنامه یا واحد درسی علاقه مندی های عمومی هستند.
 • دانشجویان بازدیدکننده یا مبادله ای در یک موسسه آموزشی خاص
 • بعد از فارغ التحصیلی دانشجویان بین المللی می توانند مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی را دریافت نمایند و شروع به کارکنند.
 • دانش آموزان نیمه وقت
 • دانش آموزانی که قبلا مجوز کار خارج از محوطه دانشگاه را برگزار کرده اند و قادر به حفظ شرایط واجد شرایط بودن آن نیستند یا شرایط کار یا اجازه تحصیلی آنها را رعایت نمی کنند
 • دانش آموزان تمام وقت دبیرستان

 

یافتن شغل

قوانین فدرال و استانی از کارگران و کارفرمایان با تنظیم حداقل دستمزد، استانداردهای بهداشتی و ایمنی و ساعات کار محافظت می کنند. قوانین برای محافظت از کارگران از تبعیض، از جمله حفاظت در برابر رفتار ناعادلانه توسط کارفرمایان بر اساس نژاد، مذهب، ملیت، جنسیت، سن، گرایش جنسی یا معلولیت وجود دارد. کارگران در کانادا باید حداقل دستمزد را دریافت کنند.

در مورد فرصت های شغلی در منطقه خود در مرکز حرفه ای موسسه، دولت محلی شهرداری، روزنامه ها و بانک های کاری آنلاین پرس و جو کنید. رزومه خود را در فرمت کانادایی آماده کنید.

وب سایت های زیر همچنین لیست های شغلی را ارائه می دهند:

 

ارزهای بانکی کانادا

ارز رسمی کانادا دلار کانادا است. دلار کانادا در 5 دلاری، 10 دلاری، 20 دلاری، 50 دلاری و 100 دلاری در دسترس است. سکه‌های کانادایی عبارتند از: پنج سنت (نیکل)، 10 سنت (دلار)، 25 سنت (سه ماهه)، 1 دلار (لوئیس) و 2 دلار (تونی).

اکثر فروشگاه ها روش های متعدد پرداخت، از جمله پول نقد و کارت‌های اعتباری را می پذیرند. چک‌ها برای مقادیر زیاد، مانند اجاره و پرداخت صورتحساب، اغلب استفاده می‌شود. بانکداری اینترنتی رایج است و روش معمولی برای پرداخت صورتحساب و انجام معاملات دیگر است. بسیاری از دانشگاه ها گزینه های بانکی آنلاین برای پرداخت هزینه تحصیل و حساب را ارائه می دهند. visa و MasterCard دو کارت اعتباری اصلی پذیرفته شده توسط اکثر شرکت های بزرگ است. آمریکایی اکسپرس نیز پذیرفته شده است، اما به گسترده ای مسترکارت و ویزا نمی‌باشد. اکثر بانک ها از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر باز هستند.

 

انتقال پول به کانادا

چک مسافرتی یک راه آسان برای انتقال پول به کانادا است. آنها را می توان در اکثر بانک ها خریداری کرد و در انواع مختلفی از آنها استفاده می شود. آنها امن هستند و می توانند بلافاصله در هر بانک کانادایی یا مبادله ارز گنجانده شوند. همچنین می توانید با استفاده از یک پیش نویس بانکی از کشور دیگری پول انتقال دهید. برخی از بانک ها می توانند پول الکترونیکی را به حساب کانادایی شما انتقال دهند.

بانک های اصلی کانادا عبارتند از:

 

ارتباطات

خدمات اینترنت به راحتی در همه موسسات دانشگاهی در دسترس است و هنگامی که تحصیلات خود را آغاز می کنید، یک حساب دانشگاه رایگان یا دانشگاهی دریافت خواهید کرد. کافه های اینترنتی نیز رایج هستند، به ویژه در مراکز شهری، و قیمت های مناسب را ارائه می دهند. شما می توانید اینترنت با سرعت بالا را از طریق یک شرکت تلفن در خانه یا آپارتمان خود نصب کنید؛ یک هزینه ماهیانه اعمال خواهد شد.

 

ارائه دهندگان عمده خدمات اینترنتی شامل:

 

خدمات پستی

نرخ های پستی کانادا در میان کشورها کمترین میزان در کشورهای صنعتی را دارا است. قیمت های پستی بر اساس اندازه و وزن است. یک نامه استاندارد در داخل کانادا از قیمت 0.85 دلار برای حداکثر 30 گرم شروع می شود. یک نامه بین المللی استاندارد هزینه 2.50 دلار و یک تا سه هفته طول می کشد تا تحویل داده شود.

 

تلفن های همراه

درصد زیادی از جوانان تلفن های همراه (موبایل) دارند؛. یک تلفن جدید را می توان کمتر از 100 دلار خریداری کرد.

 

شرکت های بزرگ تلفن همراه در کانادا:

 

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط