ویزای دانشجویی

شرایط تحصیل در کالج‌ های کانادا

تحصیل در کالج های کانادا

 تحصیل در کالج‌ های کانادا

دوره های کالج در کانادا بیشتر برای دانشجویانی که قصد ورود به بازار کار برای درآمد متوسط و کارایی بالا دارند مناسب می باشد. زیرا بیشتر بر روی آماده سازی و و بالا بردن جنبه عملیاتی و کاربردی توجه دارند و بر روی مسائل تئوری تمرکز کمتری قرار می دهند. برای مثال کالج های کانادا را می توان مراکز فنی و حرفه ای در سیستم آموزشی ایران در نظر گرفت که بر روی مهارت های افراد کار کرده و آنها را برای ورود سریع به بازار کار آماده می کنند، در حالیکه دانشگاه ها بر روی مسائل تئوری توجه بیشتری دارند.

کالج هایی که دوره های کارورزی به عنوان بخشی از دوره اصلی ارائه می شوند بیشتر توصیه می شود، چرا که دانشجو عملا تجربه کاری و ارتباطات بیشتر بدست آورده و شانس استخدام افزایش می یابد.

کالج ها به دو دسته خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و شرایط گرفتن پذیرش نسبت به دانشگاه ها آسانتر بوده و پیش نیازهای کمتری دارد همچنین نمره زبان مورد نیاز کالج ها نسبت به دانشگاه ها کمتر می باشد.

دوره‌های زیر در کالج‌ها تدریس می‌شود:‌

 • دوره DEC این دوره در کالج‌های کبک ارائه می‌شود و پیش نیاز ورود به آن دیپلم دبیرستان است.
 • دوره دیپلما ( پیش نیاز این دوره دیپلم و پیش دانشگاهی می‌باشد)
 • دوره سرتیفیکیت (‌پیش نیاز این دوره ها دوره دیپلم می‌باشد)
 • دوره پست بچلر (‌پیش نیاز این دوره‌ها دوره لیسانس می‌باشد)
 • دوره بچلر ( این دوره همان دوره لیسانس بوده که پیش نیاز ورود به آن دوره دیپلم و پیش دانشگاهی است)

نمره زبان مورد نیاز جهت پذیرش کالج در کانادا

برخی از کالج‌ها نیاز به نمره زبان حداقل آیلتس ۶ دارند. البته در بسیاری از کالج‌ها این امکان وجود دارد که متقاضی از طریق انجام تست آنلاین سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را اثبات نماید.

شهریه کالج در کانادا

شهریه کالج‌های کانادا بین ۸۰۰۰ تا ۱۶۰۰۰ دلار در سال می‌باشد. میزان شهریه بسته به دوره و فشردگی کلاس ها متفاوت خواهد بود. دانشجو در کنار شهریه کالج باید هزینه بیمه درمانی و هزینه زندگی را هم در نظر بگیرد.

شرط سنی برای اخذ پذیرش تحصیلی در کالج‌های کانادا

برای اخذ پذیرش هیچ شرط سنی وجود ندارد اما این مسئله قطعا در راضی کردن آفیسر و گرفتن ویزا نقش بسیار مهمی دارد و باید برنامه تحصیلی متقاضی برای آفیسر قانع کنده باشد. برای مثال متقاضی با 50 سال سن که قصد ادامه تحصیل در کالج را دارد به سختی میتواند افسر را متقاعد کند که فقط برای ادامه تحصیل به کانادا سفر میکند و بعد از آن به کشور خود باز می گردد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش کالج در کانادا:

 • اسکن پاسپورت معتبر (هر مدرک به همراه ریز نمرات آن به صورت جداگانه و با فرمت pdf)
 • ترجمه سه سال اخیر کارنامه تحصیلی متقاضی با فرمتpdf
 • ترجمه شناسنامه
 • ادمیشن فی
 • آدرس و شماره تماس و کد پستی متقاضی
 • نام پدر و مادر متقاضی به طور کامل (برای تکمیل فرم ها مورد نیاز است)

 

امکان اخذ ویرای همراه متقاضی تحصیل در کالج کانادا

متقاضی همراه متقاضی اصلی می‌تواند برای دریافت ویزای بازدید یا ویزای کار اقدام نماید و محدودیتی در این مورد نیست و فرزند متقاضی نیز امکان برخورداری از تحصیل رایگان در کانادا را خواهد داشت.

انتقال واحدهای درسی از کالج به دانشگاه‌های کانادا(Credit Transfer)

Credit Transfer  شیوه مرسوم در مورد ادامه تحصیل در کانادا برای دانشجویان کانادایی و هم چنین دانشجویان بین المللی است. در این روش، دانشجو ابتدا در کالج مورد نظر خود دوره‌ای را شروع کرده و در ادامه بر اساس معدل بدست آورده در کالج می‌تواند دروس خود را به کالج یا دانشگاه دیگری انتقال دهد. این روش برای متقاضیانی که قصد ورود به دانشگاه‌های با رنک قوی را دارند بسیار مرسوم است زیرا متقاضی می‌تواند در دوره کالج که ورود به آن رقابت کمتری میطلبد وارد شده و با تقویت مهارت زبان و هم چنین پایه درسی دروس خود را به دانشگاه مورد نظر انتقال دهد و ادامه آن را در آن دانشگاه پیگیری کند. کانادا در زمینه انتقال واحدهای درسی بین کالج‌ها و دانشگاه‌ها پیشرفته‌ترین کشور دنیا می‌باشد.  در بین استان‌های کانادا در زمینه انتقال واحدهای درسی قوی‌ترین سیستم را استان بریتیش کلمبیا دارد. سالیانه در کل کانادا بیش از ۶۰ هزار دانشجو از سیستم انتقال واحد درسی استفاده می‌کنند.

انتخاب نوع کالج مورد نظر در کانادا بسیار حائز اهمیت است، زیرا شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در کالچ‌های کانادا، نسبت به دوره انتخاب شده تفاوت زیادی دارد. یعنی یک سری از دوره‌ها متقاضی را برای اخذ اقامت و ویزای کار واجد شرایط می‌کنند در حالیکه برخی از دوره‌ها این ویژگی را ندارند. ازین رو اهمیت مشاوره با کارشناسان پذیرش و ویزای تحصیلی، جهت ادامه تحصیل در کانادا بسیار زیاد است. مشاورین آریان کانادا در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای توریستی آماده خدمت رسانی به متقاضیان عزیز می باشد.

امکان اخذ اقامت دائم پس از تحصیل در کالج‌های کانادا

پس از تحصیل در دوره‌های کالج درکانادا، بسته به استانی که در آن تحصیل کرده‌اید روش‌های مهاجرتی برای اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد.

در هر یک از ۱۱ استان کانادا جهت اخذ اقامت پس از تحصیل در دوره‌های کانادا شرایط خاصی وجود دارد. در برخی از استان‌ها پس از ادامه تحصیل بلافاصله امکان اخذ اقامت دائم وجود داشته و در برخی دیگر متقاضی ابتدا اجازه کار و سپس ویزای اقامت را دریافت می‌کند. در خصوص شرایط اقامت دائم در کانادا با مشاوران آریان کانادا مشورت کنید.

شرایط لازم برای پذیرش در کالج های کانادا: آزمون ست(SAT)

آزمون ست(SAT) یک آزمون ورودی است که بین کالج های دنیا به رسمیت شناخته شده و شما در آن میزان دانش خود و چگونگی استفاده از آن را نشان می دهید.

این آزمون، دانش شما را در زمینه خواندن، نوشتن و ریاضی محک می زند. بسیاری از دانش آموزان، در سال سوم و یا سال آخر دبیرستان در این آزمون شرکت می کنند و بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها از نتایج این آزمون برای صدور پذیرش استفاده می کنند.

شرکت در آزمون ست، نخستین گام برای یافتن کالج مناسب برای شماست. اما نمرات این آزمون تنها یکی از فاکتورهای مهم، برای صدور نامه پذیرش شما توسط کالج ها و دانشگاه های مختلف است. نمرات دبیرستان هم فاکتور مهمی برای پذیرش است. در واقع ترکیبی از نمرات دبیرستان و نمرات آزمون ست، بهترین پیش بینی از موفقیت تحصیلی شما در کالج است. این تست آزمون منطق و یا استدلال انتزاعی نیست، بلکه آزمون مهارت هایی است که شما در دبیرستان یاد گرفته اید: مهارتهایی از قبیل خواندن، نوشتن و ریاضی. دانش و مهارت شما در این موضوعات، برای موفقیت آینده شما در کالج بسیار مهم است.

 • بخشخواندن انتقادی که شامل خواندن عبارات و پایه ریزی جملات می باشد.
 • بخشنوشتن که شامل نوشتن یک انشاء کوتاه و سوالات چند گزینه ای در شناسایی خطاها و بهبود گرامر و کاربرد آن است.
 • بخشریاضیات شامل سوال در مورد عملیات حساب، جبر، هندسه، آمار و احتمال می باشد.

هر دانشگاه یا کالجی از ترکیب های متفاوتی برای معیارهای پذیرش استفاده می کند. هر سوال آزمون ست، از طریق یک فرآیند بررسی دقیق، قبل از وارد کردن آن در دفترچه امتحان، مورد ارزیابی واقع شده است. هر سوالی که شما می بینید:

 • توسط یک تیم از کارشناسان، از جمله معلمان انگلیسی و ریاضی، بازنگری شده است.
 • کاملا امتحان شده تا اطمینان حاصل شود که برای همه دانش آموزان با هر پیشینه و نژادی مناسب است.

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط