ویزای دانشجویی

برنامه‌های کارورزی در کانادا

کارورزی

بسیاری از دانشگاه ها، کالج ها و موسسات آموزش حرفه ای به اهمیت دانشجویان بین المللی واقف هستند، بنابراین قوانین سختگیرانه ای در سیستم آموزشی خود اعمال می کنند. نه تنها شرکت در کلاس های تمام وقت، بلکه برنا مه های کارورزی نیز، به یک انتخاب محبوب در میان دانش آموزان بدل شده. اکثر برنامه های آموزشی، برای تجهیز دانش آموزان بامهارت برای کار در یک محیط جهانی در نظر گرفته شده است. سازمانهای متعددی وجود دارد که در تنظیم کارآموزی در زمینه های مختلف از جمله تجارت و بازرگانی، پزشکی، فناوری، محیط زیست و به همین ترتیبتخصص دارند.طول دوره می تواند از یک ماه تا دو سال متغیر باشد.داوطلبانی که تحت این  دوره کارآموزی در کانادا قرارمی گیرند،مهارت های تحلیلی، توانایی کار تیمی، رهبری، انعطاف پذیری، تصمیم گیری و ارتباطات خود را توسعه می دهند.

کارآموزی بین المللی در کانادا

هدف برنامه های کار آموزی برای دانش آموزان بین المللی، ارائه فرصت و دانش می باشد. از آنجایی که قوانین برای این گونه آموزش ها کاملا دقیق می باشد، دانش آموزان باید قبل از ثبت نام، وضعیت مالی و علایق خود را به طور کلی ارزیابی کنند.

الزامات:

  • اگر دانش آموزی تصمیم به شرکت در دوره های کارورزی را دارد، باید ابتدا برای مجوز کار درخواست بدهد که البته این فاکتور برای تمام شهروندان غیر کانادایی اجباری است.
  • یکی دیگر از الزامات قانونی برای اکثر کارکنان، گرفتن شماره بیمه اجتماعی، صرف نظر از ماهیت و مدت زمان کار است. از نظر کارفرما این شماره می تواند اعتباری برای  دریافت حقوق و دستمزد باشد.
  • قبل از پذیرش کار، بهتر است به خواندن حقوق اساسی که هر فردی  در هر محیط کاری محق است، بپردازید. قانون استانداردهای اشتغال به وضوح این استانداردها، که شامل حداقل دستمزد، بیماری، ساعات کار و میزان ایمنی است را بیان میکند.
  • در کانادا برطبق رهنمودهای HRSDC (مرکز منابع انسانی و توسعه اجتماعی کانادا)ضروری است که یک کارفرما تایید کند که هیچ شهروند کانادایی ماهری برای کسب این موقعیت وجود ندارد.

فهرست دسته بندی های مشخص شده در زیر اجازه استخدام را به دانشجویان بین المللی می دهد، بدون اینکه به دنبالکسب رضایت ازمرکزمنابع انسانی و توسعه مهارت کانادا باشند.

 

کار در دانشگاه

داوطلبان خارجی که اجازه تحصیل را به صورت قانونی دریافت کردند، می توانند در محیط دانشگاه کار کنند. اما در بیشتر مواقع این گزینه، فقط به دانشجویان تمام وقت که در حال کامل کردن برنامه بعد از دبیرستان هستند، محدود میشود. در این مورد دانشجویان ملزم به دریافت اجازه کار هم نیستند. برای اطلاعات بیشتر، بهتر است که آن را با رییس دانشگاه که مسئول فرصت های شغلی است هماهنگ کنید. دانشگاه های مشخصی در کانادا، برنامه های کاری مخصوصی برای دانشجویان خارجی دارند. به عنوان مثال دانشگاه وسترن انتاریو، دوره هایی برای کار مربوط به دانشجویان خارجی برگزار می کند.

 

کار خارج از دانشگاه

شغل های به خصوصی وجود دارد که یک دانشجوی خارجی، تحت عنوان کار خارج از دانشگاه می تواند انجام دهد. اگرچه ممکن است این کارها به زمینه خاص تحصیلی مرتبط نباشد، اما به عنوان یک تجربه کاری بسیار ارزشمند محسوب می شود.یکی از راه های جستجوی کار در خارج از دانشگاه جستجوی فهرست وب سایت هاست . برخی از کمپانی ها این اجازه را به دانشجویان می دهند که به طور مستقیم با آنها در تماس باشند.

برنامه های کارورزی ترکیبی

دوره های مشخصی وجود دارد که به عنوان بخشی از برنامه آموزشی نیاز به تجربه کاری دارند. در چنین مواردی، دانشجویان خارجی، اجازه کار در داخل دانشگاه و یا خارج از محیط آن را پیدا می کنند.

کمک های شغلی

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا کمک های شغلی، افراد می توانند با مراجعه به مراکز دانشجویی مربوطه، در مورد اطلاعات کاری موجود، آکاهی بیشتری  کسب کنند. به طور کلی چنین مکان هایی فهرست مشاغل در هر دو زمینه داخل دانشگاه و خارج از دانشگاه را دارند. برخی از دانشگاه ها پورتال وب سایت های مشخص را که دربردارنده اطلاعات دقیق در مورد شغل، برنامه های کار آموزی و کارفرمایان آینده نگر می باشد را دارند.
اگر شما قصد دارید که در برنامه های کارورزی در کانادا شرکت کنید، باید به خوبی با مراحل استاندارد آن آشنا باشید. هراستان در کانادا دارای تنوع خاصی در  آیین نامه  انجام برنامه های کارآموزی برای دانشجویان بین المللی می باشد.

 

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

 

 

نوشته های مرتبط