ویزای دانش‌آموزی

انتخاب مدارس دولتی کانادا

مدارس دولتی کانادا

برای اکثر والدین کانادا، یکی از مهم‌ترین معیار هنگام انتخاب یک محله‌ی  جدید، شهرت مدارس دولتی آن محله است. این شهرت اغلب با توجه به تعداد دانش‌آموزان آن مدرسه که به بهترین دانشگاه‌های کانادا فرستاده شده‌اند، (آمارها توسط همه ی مدارس ارائه می‌شوند)، ارزیابی می شود.در سال‌های اخیر تردیدهای مداومی درباره‌ی انتخاب مدرسه وجود دارد که با توجه به شهر یا استان محل اقامت، بسیار متغیر است؛ برای مثال والدین ادمونتون (آلبرتا) می‌توانند فرزند خود را به هر مدرسه‌ای از شهر بفرستند و والدین مانیتوبا می‌توانند فرزند خود را بر هر یک از مدارس استان بفرستند.

با این حال، در اکثر نواحی باید فرزند خود را به مدرسه‌ای دولتی که در منطقه‌ی زندگی شما قرار دارد بفرستید و پذیرش فرزندتان در مدرسه دولتی از ناحیه‌ای دیگر دشوار می‌باشد. به این دلیل، محله‌هایی که دارای مدارس خوبی هستند بیشتر مورد تقاضا بوده و گران قیمت‌ترند. اگر قصد دارید فرزند خود را به یک مدرسه‌های دولتی کانادا بفرستید، باید قبل از تصمیم‌گیری در مورد محل زندگی خود، درباره‌ی کیفیت مدارس آن محل پرس و جو کنید. اغلب گرانقیمت‌ترین ویژگی یک محل، بهتر بودن مدارس دولتی آن محل است. در بسیاری از شهرها و مناطق راهنماهایی برای جابه‌جایی و نقل مکان منتشر شده است که معمولا شامل نمایی از مدارس محلی و نمرات مقایسه‌ای آنها در پایه‌های متفاوت است. بسیاری از انجمن‌ها به کیفیت سیستم آموزش دولتی آن محل افتخار می‌کنند که در حفظ ارزش‌های املاک آن منطقه اهمیت زیادی دارد.

کیفیت مدارس دولتی کانادا با توجه به استان و انجمن بسیار متغیر است و اگرچه برخی از مدارس ضعیف می‌باشند، اما اکثرا عالی هستند. انجمن‌های محلی از مدارسی که به خوبی مدیریت می‌شوند، به خوبی حمایت می‌کنند، کیفیت آموزش عمومی در این مدارس از هر جای دیگری از جهان پیشی گرفته و می‌تواند فرصت‌هایی که به ندرت در بسیاری از کشورها در دسترس است را فراهم کند. حتی در مدارسی که میانگین استانداردها پایین است، دانش آموزانی که از فرصت‌های فراهم شده بهترین استفاده را می‌کنند، آموزشی عالی دریافت می‌نمایند. تحصیل در کشور کانادا یکی از فرصت های بزرگ دانش‌آموزان برای ورود به برترین دانشگاه‌های کانادا می‌باشد.

سازماندهی

اکثر کودکان مدرسه را قبل از شش سالگی، زمانی که تحصیل اجباری معمولا آغاز می شود، در یک کودکستان یا مهد کودک شروع می کنند. در مجموع حداکثر 13 سال دوره ی رسمی ابتدایی و دبیرستان آموزش کودک را از 5 تا 18 سالگی پوشش می دهد که به مقاطع تحصیلی (پایه) (کودکستان و پایه های 1 تا 12) تقسیم می شود. کودکان معمولا در سن 5 سالگی آموزش خود را شروع می کنند و هر ساله تا زمانی که در سن 18 سالگی به پایه 12 برسند یک مقطع تحصیلی به آنها اضافه می شود. یک دانش آموز گاها، به علت غیبت طولانی مدت و نمرات پایین مجبور می شود که یک مقطع را تکرار کند اما احتمال این امر بسیار پایین می باشد.

یک دانش آموز از نظر قانونی می تواند در 16 سالگی مدرسه را ترک نماید (از مدرسه خارج شود) اما این کار زیاد توصیه نمی شود و اکثریت دانش آموزان تا رسیدن به 18 سالگی در دبیرستان می مانند.

سن: نمره- مدرسه

2 تا 5: — پیش دبستانی یا کودکستان

1 تا 6: 1 تا 6:  ابتدایی

12 تا 14: 7 تا 9: سال های اول دبیرستان (junior)

15 تا 18: 10 تا 12: سال های آخر دبیرستان (senior)

معمولا دانش آموز در طی 6 سال اول مدرسه (ابتدایی)، برای همه ی دروس خود یک معلم دارد و در 6 سال اول و آخر دبیرستان (junior و senior) برای هر یک از دروس معلمان متفاوتی دارد.

نوشته های مرتبط