دانستنیهای کانادا

ارز در کانادا

ارز در کانادا

ارز در کانادا

اعتبار پول

واحد رایج ارز در کانادا، دلار کاناداست که برابر با 100 سنت است. رایج ترین پول های کاغذی در کانادا در واحدهای 5 دلاری، 10 دلاری، 20 دلاری، 50 دلاری و 100 دلاری، ارائه می شوند. سکه ها در واحدهای 1 سنتی (پنی)، 5 سنتی (نیکل)، 10 سنتی (دایم)، 25 سنتی (کوارتر)، 1 دلاری (لونیز) و 2 دلاری (تونیز)، ارائه می شوند. سکه های 1 دلاری و 2 دلاری، در طول 10 سال اخیر معرفی شده اند و هنوز هم اسکناس های 1 دلاری و 2 دلاری، در چرخه پول کانادا وجود دارند. اسکناس های کانادایی، به وضوح مشخص هستند و هر کدام رنگ متمایزی دارند.

 

  • بانک ها و تبدیل ارز

بانک ها، بهترین گزینه برای نرخ تبدیل ارز هستند. از آنجا که بانک ها در کانادا از روز دوشنبه تا جمعه (از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر)، باز هستند، بهتر است توریست ها یا دانشجویان، قبل از ورود به کانادا، مقدار کمی از پول خود را به پول رایج کانادا تبدیل کنند. تبدیل ارز در سایر مکان ها، می تواند پرهزینه تر باشد. تبادل ارز در هتل ها، فروشگاه ها و صرافی ها، معمولا با بیشترین نرخ تبدیل ارز انجام می شود و یا هزینه کمیسیون بالایی دارد.

تمام شرکت ها و فروشگاه ها، ارز رایج کانادا را قبول می کنند، برخی از فروشگاه ها در برخی نقاط توریستی ارز رایج ایالات متحده امریکا را نیز می پذیرند. ارزهای رایج دیگر کشورها، حتما باید تبدیل شوند.

 

  • بانک ها و دستگاه های خود پرداز (ATMs)

دانشجویان در کانادا، به راحتی می توانند به بسیاری از بانک ها و دستگاه های خود پرداز وابسته به آنها دسترسی داشته باشند. بانک ها و ATM ها به راحتی در شهر های بزرگ پیدا می شوند و استفاده از آنها، بسیار راحت تر از کارت های اعتباری و چک های مسافرتی است. استفاده از کارت اعتباری یا کارت بانک، برای برداشت وجه نقد از ATM ها امری معمول است. کارت های ATM همچنین در فروشگاه های پوشاک و فروشگاه های مواد غذایی، مورد استفاده قرار می گیرند.

بانک ها خدمات متنوعی از جمله تبدیل ارز، صندوق های سپرده امن برای نگهداری از گذرنامه و حساب های پس انداز، به مشتریان خود ارائه می دهند. بسیاری از کانادایی ها، با استفاده از چک شخصی صادر شده توسط  بانک ها، به عنوان یک ابزار کارآمد برای پرداخت خدمات استفاده می کنند.

 

  • چک های مسافرتی و کارت های اعتباری

چک های مسافرتی، یک فرم پیشنهادی از پول رایج، در هنگام مسافرت است، و در بانک های اصلی کانادا، خریداری می شود. این چک ها، اگر دزدیده یا گم شوند، به راحتی جایگزین می شوند. بیشتر فروشگاه ها، هتل ها، رستوران ها، همانطور که کارت های اعتباری اصلی را قبول می کنند، چک های مسافرتی را نیز قبول می کنند.

نرخ مبادله ارز، در صورتحساب کارت اعتباری، به صورت خودکار، به روز می شود. دانشجویان می توانند در زمان ورود خود به کانادا، برای کارت اعتباری درخواست بدهند.

 

  • مالیات ها

در برخی از استان ها، مالیات استانی مشخصی برای کالاها و خدمات، اعمال می شود. تمام استان ها باید مالیات 5 درصدی کالا و خدمات فدرال را برای اکثر خریدها، اعمال کنند. به عنوان یک بازدید کننده بخشی از این مالیات در زمان خروج، به شما بازگردانده می شود.

 

برای درخواست ویزای کانادا و اطلاعات تکمیلی فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را پر کرده تا تیم مشاورین شرکت آریان کانادا بعد از بررسی شرایط با شما تماس بگیرند.

فرم درخواست ارزیابی مهاجرت کانادا

جهت دریافت تایم مشاوره تلفنی و حضوری از تیم مشاورین، با نمایندگی شرکت آریان کانادا در ایران و کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲