ویزای دانش‌آموزی, ویزای دانشجویی

تحصیل در کانادا: آموزش و تعلیم در کانادا

تعلیم در کانادا

آموزش و تعلیم در کانادا

کانادا بالاترین میزان درآمد سرانه در مقایسه با کشورهای دیگر را در آموزش و پرورش کسب کرده است. کیفیت آموزش و پرورش قطعا خوب است که می توان از سطح رقابت برای ورود به  دانشگاه های کانادا متوجه شد. دانشگاه های کانادا به طور فزاینده ای بابت پیشرفت در آموزش، تحقیق، خصوصا در زمینه های فناوری اطلاعات، کسب و کار، علوم بهداشت و درمان، حقوق، کشاورزی  و مطالعات اقیانوس شهرت پیدا کرده است. اکثر دانشگاهها دارای هیات علمی با رتبه های علمی برتر و تجربه تحقیقات گسترده ای،  به دانش آموزان برای دسترسی بهتر به تحصیل در سطح جهانی کمک می کند.

ارزش صلاحیت در سراسر جهان

استانداردهای علمی بالای  کانادا و کنترل کیفیت دقیق، به این معنی است که آموزشی با کیفیت بالا داده می شود که ضامن موفقیت های شغلی آتی خواهد بود. مدارک دیپلم یا گواهینامه کانادا در سطح جهان،  معادل به دست آوردن از ایالات متحده و یا کشورهای مشترک المنافع به رسمیت شناخته شده است.

تحصیل مقرون به صرفه

کانادا ازنظر کیفیت تحصیل و استانداردهای زندگی در میان برترین کشورهای جهان است، اما هزینه های زندگی و شهریه برای دانشجویان بین المللی به طور کلی پایین تر از دیگر کشورها مانند ایالات متحده و بریتانیا می باشد. به عنوان مثال، کانادا اغلب انتخاب ارجح برای دانش آموزان کالج و یا دانشگاه می باشد.

جامعه چند فرهنگی

تقریبا با داشتن تمام گروه های قومی در جهان در کانادا، یافتن غذاهای قومی و فعالیت های تفریحی همراه با فرهنگ خاص امری ساده است. در واقع، مشاور دانشجویان خارجی دانشگاه می تواند برای پیوستن به هر تعداد از باشگاه های قومی و انجمن ها به شما کمک کند.

جوامع سالم و ایمن

ممکن است در مورد طبیعت و روابط دوستانه کاناداییها شنیده و یا تجربه کرده باشید، سازمان ملل متحد به طور مداوم کانادا را به عنوان یکی از بهترین نقاط جهان برای زندگی رتبه بندی می کند. به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، می توان از تمام آزادیهای کانادا که آنها را محافظت می کند مانند احترام به حقوق بشر، برابری، و یک جامعه با ثبات و صلح آمیز، لذت برد.

تحصیل زبان در سطح جهانی

آیا می دانستید که کانادا یک کشور دوزبانه و یک پیشوا در آموزش زبان در جهان مطرح شده است؟ از آنجایی که آموزش زبان فرانسه و انگلیسی به عنوان زبان اول و دوم است به عنوان بخش جدایی ناپذیر از آموزش و پرورش کانادا می باشد، می توان روان بودن در صحبت و و افزایش ظرفیت در مطالعه را بهبود بخشید.

زندگی هیجان انگیز در محیط دانشکده

محیط آموزشی دانشگاه ها  در کانادا نه تنها با آخرین تکنولوژی پیشرفته سیمی، با بی شماری دیگر از امکانات مدرن نیز فراهم شده است. از امکانات ورزشی در سطح المپیک تا به سالن های کنسرت عمومی و گالری های هنری، دانشگاه امکانات زیادی برای یادگیری و فراغت و تفریح ​​ارائه می دهد. به علاوه، فرصت های باور نکردنی برای دیدار با افراد همفکر و کسب تجربه با ارزش از طریق اداره دانشجویان دولت ها، رادیو، روزنامه ها و کسب و کار خواهید داشت.

فرصت های پژوهشی نوآورانه

از آنجا که پژوهش یکی از مولفه های کلیدی تحصیل در دوره های متوسطه به بالای  کانادا می باشد، فرصت کافی برای تبدیل شدن به بخشی از این جنبه های پر جنب و جوش تحصیلی داده خواهد شد. در کانادا، دولت و صنعت با هم از پژوهش حمایت می کنند از جمله: ارتباطات از راه دور، پزشکی، کشاورزی، فن آوری کامپیوتر، علم و محیط زیست.

سرزمین امکانات

تحت محیط آکادمیک و عملی و پویای کانادا، علاوه بر بدست آوردن دانش و مهارت در تجزیه و تحلیل و ارتباطات، می توان چگونگی بیان خود، نشان دادن خلاقیت و توسعه اعتماد به نفس را بهبود بخشید. معلمان و استادان همواره در دسترس هستند و مشتاق به کمک در درسها، مطالعات عالی دانشگاهی با تعامل و همکاری در کلاس درس می باشند.

امکان مهاجرت

آیا می دانستید که برخی از دانشجویان بین المللی با اعتبار کانادا و تجربه کاری در کانادا می توانند برای اقامت دائم بدون نیاز به ترک کانادا اقدام کنند؟

 

تحصیل در کانادا

سیستم آموزشی در کانادا کاملا فراگیر است و در جوامع آکادمیک بین المللی به خوبی شناخته شده می باشد. روند آموزشی در این کشور به عنوان یک سامانه یا ‌System  شناخته می شودچراکه ایالت ها و مناطق مختلف مسئولیت های متفاوت در سامانه آموزشی خود از ابتدایی گرفته تا دانشگاه اعمال می کنند. در این کشور وزارت آموزش و پرورش که درسطح ملی عمل نماید وجود ندارد اما یک مکانیزم ملی برای تشخیص و تبدیل مدارک ایالت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این بدین معنی است که مشاوران آموزشی باید اطلاعات مخصوص هر ایالت را دراختیارداشته باشند و نیازی به اطلاعات ملی نیست.

تحصیلات ابتدایی

کودکان معمولا از 5 سالگی وارد مهد کودک می شوند. تحصیلات ابتدایی بسته به نوع ایالت تا 6 سال است. پس از آن در برخی ایالات 2 سال دوره راهنمایی وجود دارد و در غیر این صورت، دوره ابتدایی 8 سال خواهد شد. در کبک، تحصیلات ابتدایی تا 6 سال است و بعد از آن دانش آموز مستقیم وارد دبیرستان می شود.

تحصیلات دبیرستان

تحصیلات دبیرستان معمولا به سال های 9 تا 12 اطلاق می شود. در ایالاتی که دوره راهنمایی دارند، دبیرستان سال های 7 و 8 است. در کبک دبیرستان از سال 7 تا 11 است و بعد از آن دانش آموز قبل از ورود به دانشگاه باید یک دوره دو ساله را در CEGEP بگذراند.

تحصیلات بعد از دبیرستان

دوره پس از متوسطه  شامل کالج حرفه ای (همچنین به عنوان مدرسه فنی و حرفه ای شناخته شده است)، کالج ودانشگاه می باشد.

دوره های زبان

دوره های زبان- انگلیسی یا فرانسه– در راهنمایی ارائه می شوند و پس از آن در دوره های دبیرستان و دانشگاه ها نیز ادامه می یابند.

در کانادا مدارس به لحاظ نوع مذهب به سه دسته کاتولیگ، مسیحی و بدون مذهب خاص تقسیم بندی می شوند.

مدارس به دو دسته دولتی و غیر دولتی تقسیم می شوند. مدارس دولتی رایگان هستند و مدارس بخش خصوصی شهریه دارند. دانشگاه ها نیز همین تقسیم بندی را دارند. در دانشگاه های دولتی نیز شهریه باید پرداخت شود اما میزان آن به اندازه دانشگاه خصوصی نیست.

 

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا در سراسر جهان شناخته شده می باشند. از هر یک میلیون دانشجو، تعداد 70 هزار تن دانشجوی خارجی هستند که از 130 ملیت مختلف می آیند.

مقاطع تحصیلی عبارتند از کارشناسی 3یا 4 ساله، گواهی ارشد 2 ساله، کارشناسی ارشد و دکترا.

دانشگاه ها با هم تفاوت دارند، برخی بزرگ و برخی کوچک اند. برخی تعداد زیادی رشته دارند و برخی دیگر در زشته های خاصی متمرکز هستند. دانشگاه ها می توانند از 80 تا 50 هزار دانشجوی کارشناسی داشته باشند. یک دانشگاه می تواند تا 840 رشته تحصیلی برای انشجویان کارشناسی ارائه دهد!

اکثر دانشگاه ها خوابگاه دارند.

 

بزرگترین دانشگاه های کانادا

 

دانشگاه دانشجویان کارشناسی کل دانشجویان
دانشگاه تورنتو 60660 74760
دانشگاه یورک 46640 52290
دانشگاه بریتیش کلمبیا 37501 45484
دانشگاه کبک مونتریال 33100 39670
دانشگاه اوتاوا 31500 36460
دانشگاه ریرسون 30200 31770
دانشگاه مونتریال 29753 39979
دانشگاه انتاریو غربی 29500 34100
دانشگاه آلبرتا 29430 31250
دانشگاه آزابسکا 29090 31259

میزان 7% دانشجویان کارشناسی، دانشجویان خارجی هستند.

محبوب ترین رشته های تحصیلی در میان دانشجویان خارجی

رشته تحصیلی درصد محبوبیت
تجارت بازرگانی و مدیریت 21%
حقوق 15%
معماری و مهندسی 14%

 

 

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط