دسته بندی نشده

آزمون TOFEL و  IELTS  

آزمون TOFEL و  IELTS  

 آزمون (TOEFL)

آزمون زبان انگلیسی  به طور گسترده ای مطرح ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان است که در بیش از 8،000 کالج، دانشگاه و موسسه، در بیش از 130 کشور جهان، به رسمیت شناخته شده است. در هر کجای دنیا که قصد ادامه تحصیل داشته باشید، مدرک تافل به شما یاری می رساند. بیش از 8،000 کالج،دانشگاه و موسسه، در بیش از 130 کشور جهان، به نمرات آزمون تافل شما برای صدور پذیرش تکیه می کنند. شما می توانید برای شرکت در آزمون تافل به یکی از 4500 مکان در نظر گرفته شده در بیش از 165 کشور دنیا، مراجعه کنید. شما همچنین می توانید در وقت و هزینه صرفه جویی کنید، از آنجا که تمام آزمون در یک روز انجام می شود.

آزمون تافل، به اثبات مهارت زبان انگلیسی شما که قادر به استفاده از آن، در یک کلاس درس دانشگاهی هستید، کمک می کند. در آزمون، شما ممکن است یک پاراگراف از یک کتاب را بخوانید، یا اینکه به یک سخنرانی گوش دهید و یا در پاسخ صحبت کنید و یا متنی را بنویسید، درست مثل زمانی که در کلاس درس این فعالیت ها را انجام می دهید. از آنجا که تکالیف و سوالات آزمون، صد در صد به صورت علمی طراحی شده، بسیاری از دانشگاه ها، آن را مناسب ترین آزمون برای صدور پذیرش می دانند. با آزمون تافل بدون شک نمره شما منصفانه تر و معتبر تر است، به دلیل اینکه پاسخ های شما ضبط می شود و به وسیله سه تا شش ارزیاب، مورد ارزیابی قرار می گیرد.

آزمون تافل به شما کمک میکند که به طور بارزی خود را نشان دهید، چرا که شهرت آزمون تافل به کیفیت، اعتبار و صد در صد علمی بودن آن است. آزمون تافل، به طور گسترده ای مطرح ترین آزمون زبان انگلیسی در جهان است که در بیش از 8،000 کالج، دانشگاه و موسسه، در بیش از 130 کشور جهان، به رسمیت شناخته شده است، و این فهرست 100 دانشگاه برتر جهان را نیز شامل می شود. با ارسال نمرات تافل خود در دانشگاه انتخاب شده، شما اثبات خواهید کرد که برای موفقیت تحصیلی، آمادگی دارید.

درباره آزمون تافل iBT

آزمون تافل IBT، تحت نظارت از طریق اینترنت، بخش مهمی از سفر تحصیلی شما در یک کشور انگلیسی زباناست. علاوه بر آزمون، برنامه ETS تافل(خدمات آموزش تست تافل) ابزار و راهنمایی را برای کمک به شما در آزمون فراهم می کند و مهارت زبانی شما را توسعه می دهد. تافل آی بی تی، تست اندازه گیری مهارت شما  برای استفاده و درک زبان انگلیسی در سطح دانشگاه است. و اینکه شما چگونه مهارت های نوشتن، خواندن، شنیدن و صحبت کردن را در تکالیف دانشگاهی اعمال می کنید را مورد ارزیابی قرار می دهد. دو فرمت مشخص برای آزمون تافل وجود دارد. فرمت آزمون، بستگی به مرکز محل آزمون دارد. بیشتر شرکت کنندگان در آزمون تافلiBT (آزمون مبتنی بر اینترنت) شرکت می کنند. مراکز آزمونی که دسترسی به اینترنت نداشته باشند  تافل   PBT(آزمون های مبتنی بر کاغذ) را ارائه می دهند.

هر سال، نزدیک به یک میلیون نفر در تمام سنین، برای نشان دادن مهارت زبانی خود، در این آزمون شرکت می کنند. از زمانی که آزمون تافل برای اولین بار ارائه شد، بیش از 25 ملیون نفر از سراسر جهان در آن شرکت کرده اند. میانگین سطح مهارت های انگلیسی به طور متوسط بین متوسط و پیشرفته، در نوسان است.

 • دانش آموزانی که برای تحصیل در موسسات آموزش عالی برنامه ریزی کردند.
 • ورود وخروج برنامه آموزش زبان انگلیسی
 • نامزدهای بورسیه و گواهینامه
 • زبان آموزان زبان انگلیسی که پیگیر پیشرفت خود هستند
 • دانشجویان و کارکنانی که تقاضای ویزا دارند

بیش از 8،000 کالج، دانشگاه و موسسه، در بیش از 130 کشور جهان، نمرات آزمون تافل را می پذیرند. سازمان های دیگر که به آزمون تافل تکیه می کنند شامل:

 • بخش مهاجرت، از آن برای صدور ویزای کار یا اقامت استفاده می کند.
 • آژانس های صدور مجوز از آن برای اهداف صدور گواهینامه حرفه ای استفاده می کنند.
 • افراد مختلف، از آن برای سنجش پیشرفت خود در یادگیری زبان انگلیسی، استفاده می کنند.

نمرات شما، بر عملکرد شما روی سوالات آزمون استوار است. شما باید حداقل یک سوال در بخش های خواندن و گوش کردن جواب دهید، حداقل یک مقاله بنویسید و حداقل یک کار صحبتی را تکمیل کنید تا بتوانید یک امتیاز رسمی کسب کنید. برای تافل iBT و مبتنی بر اینترنت، شما چهار امتیاز جدا برای هر بخش و یک امتیاز کلی کسب می کنید.

 • بخش خواندن (امتیاز بین 0 تا 30)
 • بخش شنیداری (امتیاز بین 0 تا 30)
 • بخش صحبت کردن (امتیاز بین 0 تا 30)
 • بخش نوشتاری (امتیاز بین 0 تا 30)
 • امتیاز کلی (امتیاز بین 0 تا 120)

هیچ گونه نمره قبولی و یا رد شدن در آزمون تافل وجود ندارد، سازمان ها و موسسات آموزش عالی، نمرات مورد نیاز خود را اعلام می کنند. نمرات تافل برای دو سال معتبر هستند و هیچ گونه محدودیتی برای تعداد دفعات شرکت در این آزمون وجود ندارد.

آزمون آیلتس:

IELTS (سیستم آزمون بین المللی زبان انگلیسی) توسط موسسات تحصیلی کشوهای استرالیا، بریتانیا، کانادا و نیوزیلند پذیرفته شده است.همچنین موسسات دانشگاهی امریکا، به طور فزاینده ای آزمون آیلتس را برای اهداف پذیرش خود قبول می کنند. آزمون آیلتس شامل 4 بخش است که طیف وسیعی از مهارت های زبانی دانشجویان را که در هنگام مطالعه و یا آموزش با آن روبرو می شوند را به مرحله آزمایش می گذارد.

دو فرمت مشخص برای آزمون آیلتس وجود دارد: آموزش آکادمیک و عمومی. بخش های صحبت کردن و شنیداری، در آزمون تمام داوطلبین به یک شکل است. دو فرمتی که با هم تفاوت دارند مربوط به نوشتن و خواندن می شوند. آزمون آکادمیک، برای آن دسته از داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل دارند، مناسب است. آزمون عمومی بیشتر مناسب اهداف غیر علمی است و معمولا برای افرادی مناسب است که قصد مهاجرت دارند.

 

جهت اطلاعات بیشتر با نمایندگی دفاتر آریان کانادا تماس بگیرید.

شماره دفتر تورنتو:۰۰۱۴۳۷۹۲۸۶۸۹۹

شماره دفتر رشت:۰۱۳۳۳۲۲۷۷۰۴

شماره تماس:۰۹۱۱۴۳۴۸۰۹۲

نوشته های مرتبط